19 Mart 2014 Çarşamba 00:04
BTP'den Ankaralılara sayısız proje
YENİ MESAJ / ANKARA
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ata Selçuk yerel seçimler öncesi projelerini halka anlatmaya devam ediyor. Ata Selçuk seçildiği takdirde, kimsesiz ve sokaktaki çocukları sosyal mekânlarda barındırmak, kötü alışkanlıklardan korumak eğitim ve meslek edinmelerini sağlamak için her türlü çalışmayı yapacaklarını açıkladı. Milli Ekonomi Modeli’nin (MEM) sınırsız imkânlarını kullanacağını söyleyen Selçuk, MEM’in Prof. Dr. Haydar Baş'ın milletimize bir hediyesi olduğunu vurguladı.

Temiz hava, temiz su ve doğal gıda

Ankara’da ikamet eden, yaşayan ve seçimde oy kullanan herkese en az asgari ücret üzerinden iş vereceğini söyleyen Ata Selçuk, “İlk bir ayın içinde, sürekli olarak açık aş merkezlerini faaliyete geçireceğiz, en kısa sürede barınaksız hiç bir şahıs kalmayacak, bakıma muhtaç kimsesizlere bakım hizmetlerini başlatacağız” dedi. Açık ve kapalı spor tesislerinin, şehrin çeşitli noktalarında gençlerin hizmetine açık olacağını da söyleyen BTP adayı sözlerini şöyle sürdürdü:
“Baba belediyeciliği hedef alacağız. Buna bağlı olarak halkımızın temiz hava, temiz su ve doğal gıda ihtiyacını karşılayacağız. Tohumundan gübresine, ekiminden hasadına, uygun şekilde ve değerde pazarlanmasına kadar çiftçiye destek olacağız. Tarım ürünlerinin işlenmesi için tesislerin yapılması ve buralarda tarımda istihdamın sağlanmasını da hedeflemekteyiz.” İstihdamın çeşitli merkezlerde oluşturulmasında, belediyenin kuracağı üretim merkezlerinin önemini de anlatan Ata Selçuk. Bu tesislerin aynı zamanda ekonomik katkılarının borç batağındaki belediyelerin rahatlaması için şart olduğunun altını çizdi.

Ata Hoca’nın her sorun için bir projesi var

Ankaralılar için sayısız projeler üreten BTP Ankara Büşükşehir Belediye Başkan adayı Ata Selçuk projelerini şu şekilde sıraladı: “Trafiğin düzenli olabilmesi için merkezi mahallerde çok katlı, araba parkları ücretsiz hizmete sunulacaktır. Gerekli yerlerde hızlı teleferik sistemi ile ulaşıma katkı sağlanacaktır. Yabancı ağaç türleri yerine yerli ağaç türleri, halka dönük fidan çiftlikleri, meyve fidanlıkları, elektrik santralleri, bio-gaz tesisleri, belediye çöplüklerinden elektrik ve gaz üretimleri planlanmaktadır. Evsizlere maliyetine ev, uzun vadeli faizsiz ödemeler. Evi hacizli olan vatandaşların hacizden kurtulmaları için çabalar yapılacaktır. Yapılacak her iş vatandaşımıza maddi ve manevi destek içindir. Hiç bir şekilde vatandaşa bir yük olmayacak, aksine belediyenin hizmeti karşılığında elde edilecek yıllık gelir ertesi yıl %49 oranında halkımıza, eşit olarak paylaştırılacaktır. Ülkemizde geniş potansiyele sahip süper çocukların eğitilmesi projesi, ailelerine yük olmadan planlanıp sürdürülecektir. Yabancı şirket ve şahısların Ankara Büyükşehir sınırları içinde faaliyetleri kanun çerçevesinde dikkatlice denetlenecektir. Misyonerlik faaliyetlerine taviz asla verilmeyecektir. 
Ankara'nın yer altı ve yer üstü kaynakları ait olduğu Türk milletinin hizmetine sunulacaktır. Daha önce yabancı şirketlere peşkeş çekilenler, çalışmayan kaynaklar mümkün olduğu nispette MEM çerçevesinde değerlendirilecektir. 
Rüzgar enerjisi yerli kaynaklarla devreye sokulacaktır. Bio-gaz tesisleri ile hayvancılık bölgelerinde köylüye rehberlik ve destek sağlanacaktır. Termal enerji kaynakları yakınında seralar yapılacak, gereken imkânlar sağlanacaktır. Ürünler belediye tarafından, tamamen yerli hibrit olmayan tohumlarla, üretilerek pazara gelecektir. Şehir sınırından asla GDO’lu ürün müsaadesiz ve etiketsiz girmeyecek, girenler teşhir şartı ile satılabilecektir. Mesai içinde halka açık, temas bürosu hizmette olacaktır. Sağlık konusunda hizmetin kalitesi ve ağırlığı daha fazla olacaktır. Yeni alınacak personelin eski kadrolara bir zararı asla olmayacaktır. Yanlış uygulamalar en kısa sürede doğru uygulamalara dönüşecektir. Yollarda trafiğin akışını etkileyen her türlü engel ortadan kaldırılacaktır. Yağmur akıntılarına ve birikintilerine sel olabilen mekanlara ilk fırsatta yenileme başlatılacaktır. Her yapılacak yolda uzman müdahalesi yapılacaktır. Projelerin sonu olamaz. Ancak işin içine girmeden ezbere konuşmak yanlış olur bu nedenle bahsedilen projeler olması gerekenlerin bir kısmıdır. Elbet büyük kongrelerin, toplantıların, yeşil sahaların, ormanların, spor tesislerinin, gerekli geçitlerin, köprülerin, misafirhanelerin, kara yollarında yapılacak tesislerin, hanların hamamların, yolda kalmışlara hizmet verecek ücretsiz destek birimlerinin, nerelere nasıl yapılacağını. Tarihi dokunun korunması projelerinin nerelerde uygun olduğunun kararını vermek için işin başında olmak gereklidir.”
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137