01 Mart 2004 Pazartesi 00:00
BTP'den yereli ktidar startı

Bağımsız Türkiye Partisi'nin belediye başkan adayları yerel seçimler için start aldı. BTP Lideri Baş, 28 Mart seçimlerinin, ilk genel seçimlerde kendini gösterecek olan BTP iktidarı için bir eğitim seferberliği özelliği taşıdığını söyledi

Bağımsız Türkiye Partisi'nin (BTP) 81 il belediye başkan adayları İstanbul'da toplanarak Genel Başkan Prof. Dr. Haydar Baş'tan, yaklaşmakta olan 28 Mart mahalli seçimler için start aldılar. İstanbul'da gerçekleştirilen ve büyük bir coşkunun hakim olduğu toplantıda, önümüzdeki genel seçimlerde iktidar olmanın bir provası olarak da değerlendirilen mahalli seçimlerde, Türkiye'nin büyük ihtiyacı olduğu gün geçtikçe daha da çok gözlenen BTP kadrolarının iş başına gelmeleri için neler yapılması gerektiği bizzat Genel Başkan Prof. Dr. Haydar Baş tarafından belediye başkan adaylarına tek tek anlatıldı.
Önce yerel sonra genel iktidar
~|~28 Mart'taki yerel seçimlerde, Türkiye'nin 80 vilayetinde, ilçelerinde, beldelerinde en fazla yerde seçime giren birinci tek partinin, iktidar partisi de hesaba katılmak suretiyle BTP'nin olduğu gerçeğinin yaşandığını söyleyen BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, birinci tek parti olacak derecede bu kadar bölgede bir anda yeşermelerinin sebebini, "Vatandaşımız şimdi iktidara bir mesaj veriyor. 'Bak, elimde Bağımsız Türkiye Partisi var. Seni onunla terbiye edeceğim. Eğer bu millete vaadettiklerini yerine getirmezsen, Bağımsız Türkiye Partisi'nin adaylarını hem mahalli seçimlerde belediye başkanlıklarına atayacağım, hem de genel seçimlerde iktidarı ona teslim edeceğim' diyor" şeklinde dile getirdi. Bu noktanın çok mühim bir nokta olduğunun altını çizen Prof. Dr. Haydar Baş, "Şu anda halkımız üzerine düşen vazifeyi ifa etmez ise o zaman 3,5 yıl bu adamlar bizi prese sıkılmış gibi perişan ederler, pestilimizi çıkarırlar" dedi.
Türkiye deflasyon sürecine girdi
Zamların birer birer kapıyı çalmaya başladığını, hiç kimse duymadan çelik mamullerine % 62, demir ve metal mamullerine % 50 zam geldiğini, ondan sonra da "Türkiye'de enflasyon düştü" masalı anlatıldığını söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, bırakın enflasyonu düşürmeyi Türkiye'nin deflasyona sokulduğunu belirterek şöyle konuştu: "Enflasyonun düşmesi demek bir mamulün sadece ucuz satılması demek değildir. Sen şu anda Türkiye'yi deflasyona soktun. Vatandaşın cebinde para kalmadı. Yemek getiriyorsun, kaşıkla ağzına sokuyorsun, 'yemiyor' diyorsun. Can kalmadı ki yesin. Aynen bu durumu yaşıyoruz. Türkiye deflasyon sürecine girmiştir. Diğer problemlerden olduğu gibi bu süreçten de ülkeyi kurtaracak olan tek parti Milli Ekonomik Modeli hayata geçirecek olan BTP'dir."
Hortlayan enflasyona düştü oyunu
"Enflasyon düştü, düşüyor" görüntüsünün arkasında oynanan bir başka oyuna da dikkat çeken BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: "Bu iktidar enflasyonu öyle hortlatıyor ki farkında değiliz. Şu ana kadar güya baskı altına aldığı ekonomide zam yapmadı. Ama vergi yoluyla yapmadığı bu zammın karşılığını aldı. Vergi mükellefleri 2002 yılında daha çok kazanmasına rağmen daha az vergi verdi. Buna rağmen 2003 yılında daha az kazanmasına rağmen daha çok vergi verdi. Demek ki iktidar yapmadığı zammın karşılığını sene sonunda toplam olarak aldı. Onun için 28 Mart'ta bu iktidara dersini vererek hak ettiği yere göndereceksiniz. Bu iktidarın yaptığı iş milli serveti alıp gayri milli olanların eline vermiş olmasıdır. Bu iktidarın cinayeti saymakla tükenmez. Kıbrıs bizim milli dâvâmızdır. Bu millet Kıbrıs'a on binin üzerinde evladını şehit olarak vermiştir. Şehit kanı ile sulanmış o topraklar bizim milli meselemizdir. Milli dâvâ can verilen, kan dökülen dâvâdır. 'New York'ta biz bu işi hallettik' deniliyor. Nasıl hallettin? Sen kral mısın, sultan mısın? Demokrasi nerede? Sayın Denktaş'ın eli ayağı bağlanmış bulunuyor. Bir tiyatro oynanıyor. Kıbrıs'ı verme tiyatrosu. Maalesef Kıbrıs'ı vermişlerdir. Ama Allah'ın izniyle bunların verdikleri Kıbrıs tekrar geriye alınacaktır. Kıbrıs'ı mutlaka mutlaka geriye alacak irade de Bağımsız Türkiye Partisi'nin iradesi olacaktır."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100