18 Mart 2014 Salı 00:08
BTP'nin farkı hizmet ve proje

RECEP BAHAR/ANTALYA

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Antalya’nın güzel ilçesi Elmalı’da vatandaşlara hitap etti. Yoğun katılımın olduğu mitingdeki konuşmasının başında Elmalı’nın önemi konusunda açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Baş, şunları söyledi: “Tam 2600 yıllık bir ömre sahip dağların arasında tarihin şahitlik yaptığı bir mekândayız. Belki de Türkiye’de yerleşim bölgesi olarak 5-10 tane il, ilçe ya da belde vardır. Bir tanesi de Elmalı’dır. Tarihten gelen bu azametini kültürüne, medeniyetine, siyasetine, ilmine yansıtan tek yer de Elmalı’dır. Elmalılı nezaket sahibidir.”
Boş sözler karın doyurmaz

Kendilerinin de kürsüye çıktığı zaman partilerin yaptıklarını tek tek ortaya koyup, ‘onu çaldı, bunu aşırdı’ diyebileceklerini dile getiren BTP Lideri, “O dil bizde de var. Ama ben siz böyle kitap dolusu sözler söylesem, bu sözler sizin karnınızı doyuracak mı? Onu için bizim derdimizin devası ne, oradan işe başlayalım” dedi.

Siyasetten maksadımız iş ve aş teminidir

Geçmişte ABD’nin ayağına geldiğini hatırlatan Prof. Dr. Baş, bu eksende şunları söyledi: “Benim siyaset hayatına atılmam için 1995 yılında ABD’nin büyükelçisi bendenize müracaat ediyor. Ben o zamanlar Başbakanlık Müşaviriyim. Arkadaşlarıma, bunların bizi araması sıradan bir arama değil. Türkiye’de iyi gitmeyen şeyler var, kendilerine uşaklık yapacak adam arıyorlar. Dediler ki, olsa olsa bu sakallı hoca olur... O zaman arkadaşlarımla oturduk, dedim ki, ‘Arkadaşlar, biz şu anda isteyelim cumhurbaşkanlığı da dahil başbakanlığın, bakanlıkların anahtarlarını elimize verirler.’ Türkiye’de milli bir siyaset kalmamış. İşin garibi, senin ecnebilerden adamın varsa millet seni tutuyor. Yahu ‘gelin karnımızı doyuralım, sırtımızı giydirelim’ diyen adam da varsa Haydar Hoca gibi yapayalnız kalıyor. Ben bunu bilerek siyasete girdim. Maksadım bildik siyaset değil... Maksadım milletimizin hoş, güzel hallere kavuşması, sırtını giydirmesi, karnını doyurması, işinin ve aşının olmasıdır. Benim derdim bu. Yoksa yanlış anlamayın ama benim rütbemi kimse yakalayamaz. Bunu iyi bilesiniz... Buraya ben sizin gönlünüzü kazanmak için geldim. Oyunuzu verirseniz, Haydar Hoca size hizmet eder, vermezseniz siz kaybedersiniz. Nereden biliyorsun? Rusya’ya bakacaksınız. 

Ben de diğerleri gibi icazet almak için ABD’ye uçarak gitmedim. Diyorlar ki, Haydar Hoca Rusçu oldu. Yanlış! Ruslar, Haydar Hocacı oldu. Bizim farkımız bu... Ben Rusları Müslüman ediyorum, dediklerimi uygulatıyorum. Şimdi ABD’den, Avrupa’dan icazet alıp siyaset yapanları elinizin tersiyle kovmaya var mısınız? Arkasından bütün insanlığı sürükleyen Haydar Hoca ile beraber olmaya var mısınız?

Dolu dolu geliyoruz

Türkiye’nin emisyonunu genişletemediğini, senyoraj hakkını kullanamadığını ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş, şöyle konuştu: “Para alnımızın teridir, üretimdir, emektir. Türkiye’nin geçen yılki Gayri Safi Milli Hasıla’sı 1.5 trilyon TL... Yani biz 1.5 trilyon liralık servet kazandık. Gelin görün ki, bu servete karşılık piyasada bir tek kuruş paramız yok. Servet fazla olunca biz de (yabancılardan) faizli parayı fazla alıyoruz, Hazine’ye koyuyoruz ve onun karşılığında paramızı basıyoruz. Böyle bir ülkenin kalkınması asla mümkün değildir. Rusya şu anda benim dediklerimi uygulamaya başladı. ABD Kırım meselesinde ona dedi ki, ‘seninle ticari münasebetleri donduracağım.” Rusya da ABD’ye ‘Seni reddediyorum. Kendi paramla ticaret yapacağım’ şeklinde cevap verince ABD frene bastı. Peki, bu sözü Rusya’ya söyleten ilim adamı kim? Haydar Hoca... Ben dediklerimi dünyada ispat etmiş bir insanım. Benim sistemimi sadece Rusya uygulamıyor, aynı zamanda Çin, Brezilya, Hindistan ve Güney Afrika. Beş ülke Haydar Hocacı oldu. Ben dünya insanlığına derdimi anlatıyorum, beni anlıyor, benim insanım beni tanımıyor. Biz BTP olarak dolu dolu geliyoruz. Şimdi bizi dünya konuşuyor. Vatandaşımızın kalbinde aldığımız yer, diğer partileri ürkütüp korkuttu. Nevşehir’de, İzmir’de ve Manavgat’ta BTP’ye saldırı oldu. Niye bunlar korkuyor? Çünkü milletimizin kalbi güm güm diye Haydar Hoca atmaya başladı. Bunun önünü neyle keselim? Sopayla, taşla, bıçakla veya kurşunla keselim. Sen onun önünü kesemezsin, sen kessen kessen kendi kafanı kesersin. Biz ülkeye birliği, beraberliği, kardeşliği getiriyoruz. Bu millet zaten kavgadan bıktı, anası ağladı. Senin çıkış yolun bu mu? Niye kalkıp demiyorsun, ‘Haydar Hoca, o projeyi dediyse ben de bunu diyorum.’ Diyemez ki! Bir şeyi yok... Bomboş adam... Onun için diğer partileri boşayacaksınız. Er ya da geç geleceğiniz yer burasıdır. Bizim ruhumuz bedenimizde, aklımız başımızda iken bizi değerlendirin. Biz de değerlendirilelim ki, bu yaptığımız hizmetler ahirette önümüze ibadet olarak çıksın.”

Elmalı’nın çehresi değişecek

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Elmalı’nın tek bir sanayi tesisine malik olmadığına dikkatleri çekerek, ilçede hayata geçirecekleri projeler konusunda şunları söyledi: “Elmalı’nın elması dünyaca meşhur. Türkiye’nin bir numaralı elması burada yetişiyor. Allah nasip ederse, Elmalı’yı BTP’ye teslim ederseniz biz sadece elmadan buranın geçimini temin edeceğiz. Dünyanın en meşhur elma sirkesini, elma suyunu, elma marmeladını burada imal edeceğiz. Elma suyunun içine soda katarak Arap-İslam âlemine ihraç edeceğiz. Diğerleri bilmezler, Onlar aşırmayı, kaçırmayı bilir. Burayı aynı zamanda Arap-İslam âleminin turizm merkezi yapacağız. Dağlardaki yaylalara teleferik sistemi ile ulaşacağız. Toros Dağları’nda at kişneteceğiz. Elmalı’da el işlemeciliği doruk noktada: Halımız, kilimimiz, heybemiz, ahşap ve taş işçiliğimiz, bakırcılığımız, kuyumculuğumuz var. Gelin turistlere bunları pazarlayacağız ama bu halde kimse bunları almaz. Burada misafirhaneler, aşhaneler, oteller yapacağız. Burada başkan adayımıza en büyük desteği vereceğim.”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.