19 Mart 2005 Cumartesi 00:00
BTP'ye hukuk dışı baskılar sürüyor
BTP Genel Başkan Yardımcısı Ali Gedik, son haftalarda BTP mensuplarına yapılan hukuk dışı baskıların artarak devam ettiğini belirterek, bu tip baskı ve saldırıların "yavuz hırsız" politikalarından başka birşey olmadığını söyledi

n Tehlikeli boyutlara ulaştı

BTP Genel Başkan Yardımcısı Ali Gedik, son zamanlarda BTP teşkilat mensuplarına yönelik hukuk dışı ve kanunsuz baskı ve yıldırma hareketleri yapıldığını ve bu saldırıların hukukun üstünlüğü, demokrasi, siyasi partiler kanunu ve insan hakları açısından tehlikeli boyutlara

ulaştığını söyledi.

Mahremiyetler çiğnendi

BTP üst düzey yetkililerinin evlerine yapılan baskınların aile mahremiyeti de çiğnenerek yapıldığını vurgulayan Gedik, şunları söyledi: "Şu manzarayı yüce milletimizin ve ilgililerin yüksek idraklerine sunuyorum. BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi'nin evine 'korsan ve ponografik CD' arama iddiasıyla aile mahremiyetini de çiğneyerek adeta baskın yapılıyor."

"Adından ve programından da anlaşılacağı üzere ülkemizin siyasi, ekonomik ve kültürel bağımsızlığı adına kurulmuş ve bunu her platformda en açık ve kesin çizgilerle ifade ve deklare etmiş bir parti ve onun seçkin ve saygı değer mensuplarına karşı yapılan bu tip davranışlar esasen "yavuz hırsız" politikalarından başka bir şey değildir" diyen Ali Gedik şöyle konuştu: "Partimizin ve teşkilat mensuplarımızın uğradığı çirkin muamele kadar bu "yavuz hırsız" rölüne soyunanların başta halkımız ve yetkililer tarafından iyi bilinmesi, tespit edilmesi ve gereğinin yapılması ülkemiz adına hayati önem arzetmektedir."

BTP mensuplarının evlerine baskın

BTP üst düzey yetkililerinin evlerine yapılan baskınların aile mahremiyeti de çiğnenerek yapıldığını vurgulayan Gedik şunları söyledi:

"Şu manzarayı yüce milletimizin ve ilgililerin yüksek idraklerine sunuyorum.

BTP Genel Başkan yardımcısı Başkanlık Divanı üyesi ve Ankara İl başkanı Sayın Dr. Abdullah Terzi Beyin evine "korsan ve ponografik CD" arama iddiasıyla aile mahremiyetini de çiğneyerek adeta baskın yapılıyor.

Ömrü ülkesine milletine ve partisine hizmetle geçen aynı zamanda ahlaki ve mesleki alanlarda üstün meziyet ve başarıları olan böylesine mümtaz bir şahsiyetin evine korsan ve ponografik CD bahanesiyle girilmesi gerçekten oldukça manidar ve düşündürücüdür.

Aynı şekilde Ankara'da da BTP Başkanlık Divanı üyesi Sayın İzzet Yaşar, MYK üyeleri Dr. Mustafa Eraslan ve iş adamı Recep Arıkan da aynı muameleye muraz kalmışlardır. İstanbul'da, BTP Başkanlık Divanı üyesi avukat yazar sayın Ahmet Erimhan'ın evinen girilip bilgisayarı alınıp evi darmadağınık edilmiştir, Diyarbakır İl başkan yardımcısı Şehmus Elçi ölümle tehdit edilmiş ve birçok illerde buna benzer taciz olayları yaşanmıştır."

Zamanlamaya dikkat

Bütün bunlar ülkenin bağımsızlığının tehlikeye düştüğü, eğemenliğinin AB'ye devredilmek istendiği, sınırlarımızın tartışıldığı, vatan topraklarımızın parayla satıldığı, tarım ve sanayide her türlü üretimin durduğu, iç ve dış borçun üçyüz yetmiş milyar dolara çıktığı, Kıbrıs ve Güneydoğu Anadolu'nun tam bir tehdit altında olduğu, misyonerlerin ve yabancı sermayenin adeta işgalinin yaşandığı bir ortamda olması da halkımızın ve yetkililerin gözünden kaçmayacaktır.

Bu iddialarla arkadaşlarımızı sıfat, meslek ve mensubu olmakla iftihar ettiğimiz BTP'yi aynı kefeye koymak ülkemizin ve bölgemizin maruz bırakıldığı iç ve dış tehditler açısından da halkımızın ve yetkililerin bir değerlendirme yapması şarttır."

"Bu saldırılar bizi yıldırmaz"

"Korsan ve pornografik CD" arayanların yanlış adreslere giderek bir taraftan hedef saptırdıklarını, bir taraftan yavuz hırsızı oynadıklarını ve bir taraftan da millet iradesinin temsil ve tecellisine engel olmak istediklerini vurgulayan Gedik, "bu ve benzeri, hiçbir hareketin BTP ve onun seçkin ve saygıdeğer mensuplarını yıldırmasını düşünmek isteyenler hiç şüphesiz memleket ve millet gerçeğinden çok uzaktırlar.

Bu tip hareketler BTP'nin ve mensuplarının önemini, gereğini, sorumluğununu bütün çıplaklığıyla ortaya koymaktadır.

Bunların bizi yıldırmasını düşünenler bizim gücümüzü, azmimizi ve hızımızı artırmaktan başka bir şeye yaramadığını ifadeyle her türlü hukuk dışı kanunsuz hareketleri şiddet ve nefretle kınadığımızı yüce milletimize arz ederiz" diye konuştu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.