25 Temmuz 2013 Perşembe 00:08
Bu hükümet azad edilmeli
RECEP BAHAR / TRABZON

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Akçaabat İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği iftar programı yoğun katılımla gerçekleşti. Yaklaşık 1200 vatandaşımızın katıldığı iftar programında BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, gündemdeki sıcak gelişmeleri değerlendirdi. 27 Şubat’ta Rusya Parlamentosu Duma’da yaptığı konuşmaya işaret eden Prof. Dr. Baş, şöyle konuştu: “En önemlisi Sayın Putin’in danışmanı bizi dinlemeye gelerek, Putin’in ‘Bir ülkenin kalkınmasında şu şu hususların olması lazım, Milli Ekonomi Modeli’nde bütün bunlar var. Ben bundan sonra Rusya’da bunu uygulayacağım’ şeklindeki görüşünü ilan etti.” 

Duma’da kapitalizmin tarihe gömüldüğünü ifade eden BTP Lideri, “Kabul etsek de, etmesek de bu işi bilen adamım. Dünyada üzerime bir tane adam yok. Eğer Türkiye kurtulacaksa, Haydar Hoca’sız olmaz. Dünya kurtulacaksa, Haydar Hoca’sız olmaz. Bu işi yapacak olan irade sizin evladınızdır” dedi. 

‘2002 yılında uyarmıştım’

Türkiye’nin parçalanmaya doğru gittiğini seneler evvel haber verdiğine işaret eden BTP Genel Başkanı, şunları aktardı: “2002 genel seçimleri öncesinde, ‘Ben endişe ediyorum ki, bu adamları kafaya almışlar, Türkiye’nin 3 katrilyon dolarlık yeraltı kaynağı elden çıkacak’ demiştik. İkinci tehdit olarak da ‘Türkiye bölünecektir’ demiştik. Seçim oldu, baktık biz ‘sıfır’ ile çarpıldık. O zamanlar Kadırga TV’ye bir değerlendirme yapmıştım. Orada ‘maalesef yeraltı kaynaklarımız elimizden çıkacak ve Türkiye kaçınılmaz bir bölünmeye gidecektir. Zaman bunu en büyük şahidi olacak’ demiştim. Dediklerimiz oldu mu, olmadı mı?”

Bunlar sorunları çözemezler

Şu anda geldiğimiz noktada en büyük hatanın milletimizde olduğunu işaret eden Prof. Dr. Haydar baş, şu önemli tespitlerde bulundu: “Neden? Çünkü ben bu ekibi çok iyi tanıyordum da, anlattım. Bunların yapabileceği hiç bir şey yok! Bunlar iktisat mektebini kaçarak okudular. Sonra bir diploma aldılar, o diplomayla ekonomi öğrendiklerini zannettiler ve Türkiye’yi yönetmeye kalktılar. Şu anda geldiğimiz nokta ekonomik olarak çökme ve Türkiye’nin bölünmesidir.”

Esad’ın politikası bunları yendi

Suriye Devlet Başkanı Esad’ın Türkiye’deki iktidarın belasından korunmak için tam 40 kilometre hududu boşalttığını ifade ederek, şöyle konuştu: “Şimdi bu adam Suriye’ye caka satıyor. Esad bunun belasından korunmak için tam 40 kilometre hududu boşalttı. Bu da oraya teröristleri yerleştirdi. Şimdi teröristler maalesef Türkiye’yi tehdit ediyor. Niye kılını kıpırdatmıyor çünkü hesap şu: Onu oraya getiren iradeye söz verdi. Dedi ki, sizin dediğinizi yapacağım, dediğiniz gibi olabilmesi için coğrafyayı genişletmemiz lazım. Ama bunu beceremedi, Esad’ın politikası bunu mağlup etti. Demokratik yolla yapayım, dedi. Anadolu’ya akil kişileri gönderdi. Rapor aldı, bu rapora da bakarak, ‘gene yapamayacağım’ dedi. Şu an çok ciddi bir bunalımda. Ne yapacağını bilmiyor. Oyun şuydu: Coğrafya genişleyecekti, genişleme adı altında Türkiye’yi federatif yapıya geçirecekti ama Allah bu millete yardım etti, bu tahakkuk etmedi.”

Milletin yapması gerekenler

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Türkiye’de yapılması gerekenleri şöyle sıraladı: “Yapılacak olan işe gelince: Türk milleti kendini idare eden iradeyi iyi tanıması, kendinden olanı seçmesi, seçtiklerinin de ekonomiyi bilmesi lazım. Bugün Türkiye’de tarım, hayvancılık, elimizden çıkan madencilik bitmiştir. Satılmayan bir şeyimiz kalmadı. Kamu İktisadi Teşekküllerimizin hiçbirisi kalmadı. Devamlı vergiden şikâyet ediliyor. Demedik mi size? Bu kurumlar satıldıktan sonra devlet gelir kaynağı elde edemezse, sizin kafanıza binecek, sizden alacak bunu... Mazottan, benzinden alacak. Hatta yürüyeceğimiz yoldan da vergi alacak, şu anda şükredelim! Niye? Çünkü elimizde bir şey kalmadı ki... TÜPRAŞ, POAŞ, Petkim, Erdemir, Seka, limanlar, havaalanları gitti. Bunlar bugünün şartlarında Türkiye’ye 100 milyar TL kazandıran şirketlerdi. Türkiye, beşte bir bütçesini bunlardan temin ediyordu. Dahası yüz binlerce işçi istihdam ediliyordu, bunlar dağıldı. Bunları azad etmeniz lazım. Eğer bunlar azad olunmazsa, vallahi vebaldesiniz.”

‘Türkiye - Suriye savaşını önledik’

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, 2011 yılında Bursa’da düzenlenen Ehl-i Beyt Kongresi ile Türkiye - Suriye savaşının önüne geçtiklerini ifade ederek, şu önemli tespitlerde bulundu: “Asıl anlatmak istediğim ise Türkiye’de halkı birbirine düşürdüler... Alevi - Sünni çatışmasını körüklüyorlar. Esad, Şiimiymiş, Aleviymiş, bunun yok olması lazım, dediler. Sünnilere eziyet ediyormuş! Yalanın bu kadarı olmaz. Esad’ın kabinesinde 30 tane bakan var, 27 tanesi Sünni. Allah’tan kork! Eğer bu insan Sünnilere gerçekten karşı olsaydı, 30 bakanlığın 27 tanesini Sünnilere verir miydi? Dışarıdan terörist taşımakla yüz binlerin ölümüne bu adamlar sebep oldu. Beşar Esad dönemini biliyorsunuz. Türkiye’ye bir zararı oldu mu? Babası hariç... Bu babasının yaptığının hesabını verecek adam mı? Biz bu savaşın önüne geçebilmek için Türkiye’de Ehl-i Beyt kongreleri tertip ettik. Bursa’daki ilk kongreye Türkiye’den âlim arkadaşlar da katıldı. Orada Şii dünyasından, Lübnan’dan, Irak’tan, İran’dan, Suriye’den gelen âlimleri dinlediler. Bunlar ne mübarek adamlar, dediler. O gün Başbakanın çağırması, bağırması savaşı yapmaya kifayet etmedi. İnşallah bundan sonra da yapamayacak. Şii - Sünni diye ayrım, ayrılık yoktur. Hepimiz Allah’ın kitabına, Peygamber Efendimizin Ehl-i Beyt’ine, sünnetine bağlıyız. Bir ve beraber olacağız. Kim fitne ile aralarında bozgunculuk yapmak isterse, bu insanlar bu topluluğun değil, başkası tarafından kullanılan bedava ajanlardır.” 

 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137