22 Haziran 2004 Salı 00:00
Bu vatan bizimdir bizim kalacak

BTP İstanbul 2. Olağan Kongresinde konuşan Genel Başkan Prof. Dr. Haydar Baş, Türk milletinin Hıristiyanlaştırılmak, devletin çökertilme suretiyle vatan topraklarının elimizden alınma operasyonlarına dikkat çekerek "Fakat hiç kimse heveslenmesin. Çünkü bu vatan bizimdir, bizim kalacaktır" uyarısında bulundu

Bağımsız Türkiye Partisi İstanbul İl Teşkilatı 2. Olağan Kongresi'ni yaptı. Bağımsız Türkiye sevdalıları tarafından büyük ilgi gösterilen ve Green Park Otel'de gerçekleştirilen kongrede yeni yönetim ve büyük kongre delegeleri belirlendi. M. Fuat Şengül yeniden il başkanlığına seçildi.
Kördüğümlerin çözümü BTP'de
Saygı duruşu, İstiklal Marşı ile başlayan kongrenin divan başkanlığını yapan BTP Genel Başkan Vekili Ali Gedik, yaptığı kısa değerlendirmede, ülkemiz ve dünyanın çok sıkıntılı bir dönem yaşamakta olduğunu, siyasi ve ekonomik bunalımların sosya~|~l patlamaları beraberinde getirdiğini, düğümlerin kördüğüm olduğunu belirterek, "Bu kördüğümlerin çözümü BTP'nin programında, onun lideri Prof. Dr. Haydar Baş'tadır" dedi.
Vatan elimizden kayıyor
BTP'nin İstanbul 2. Olağan Kongresi'ne Genel Başkan Prof. Dr. Haydar Baş da katıldı ve bir konuşma yaptı. Ülkemizin bölünüyor, devletin çökertiliyor, vatanın elimizden kayıyor olduğuna dikkat çeken BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, bu operasyonda kullanılmakta olan en önemli argümanlardan birinin Hıristiyanlaştırma faaliyetleri şeklinde kendini gösterdiğine, işlemin de koynundan haç çıkan AKP kadroları tarafından gerçekleştirildiğine işaret etti. Prof. Dr. Haydar Baş şöyle devam etti: "İmar yasasındaki bir değişiklikle tam 27 bin kilise evi açıldı. Hıristiyanın olmadığı yerlerde niçin bu kilise evler açıldı? Olay şudur: Bu millet Müslüman olarak yaşarsa Türklüğünden vazgeçmez. Bu milleti Türklüğünden vazgeçirmek, 'bizim aslımız Rummuş, Ermeni imiş' dedirtmek, sonra da 'bu topraklar da Rumların, Ermenilerindir' sözünü söyletmek için yapılıyor bütün bunlar. Bu misyoner oyunları yeni değildir. Afrikalı bir yazar, 'Batılılar geldiler. Elimize İncil'i tutuşturdular. Dua edin, dediler. Gözümüzü yumduk, dua ettik. Açtığımızda bir de baktık ki elimizde İncil vardı, ama ayaklarımızın altındaki topraklar gitmişti' diyor. Bize oynanan oyun da bundan ibarettir. Onun için 'Ey millet kendine gel' diyoruz. Onun için 'Bu vatan bizimdir bizim kalacaktır' sözünü kulağımıza küpe edelim, diyoruz. 'Bu vatan bizimdir bizim kalacak' diye de buradan herkese sesleniyoruz."

Milli irade bu gidişata 'dur' demeli

Mevcut AKP iktidarının ülkeyi bölme, parçalama, yutma noktasına getirdiğini, bununla da yetinmeyip, Ortadoğu ve kuzey Afrika'yı da Hıristiyanlaştırmak suretiyle Batının hakimiyetini tesis demek olan Büyük Ortadoğu Projesine taşeronluk yaparak bütün İslam aleminin başına bela olduğunu söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, "Ayıkma zamanı geldi de geçti bile. Yarın Öcalan bile Türkiye'nin başına getirilirse şaşmayın. Milli irade bu yanlış gidişata 'dur' demek için daha ne kadar bekleyecek?" şeklinde konuştu.

Ekonomi batma noktasında

BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, söylenenlerin aksine ekonominin de batırılma noktasına getirildiğini, enflasyonun düşmesi bir yana ülkenin deflasyona girdiğini, hiç bir şey yapılmadığı halde borcun 220 milyar dolardan 320 milyar dolara çıktığını, yaklaşık 200 katrilyona ulaşan emisyon hakkı kullanılmayarak 15 yıldır milletin bu hakkının gaspedilip, çalınmakta olduğunu, böylece belini doğrultamayan, boynu bükük, her dayatılana 'evet' diyen bir millet oluşturulmak istendiğini söyledi. "Emisyonun genişlemesine karşı çıkanlar, bize para satıyorlar. Alnımızın teri vergilerimiz de bu para satanların cebine gidiyor" diyen Prof. Dr. Haydar Baş, "Hâlâ bize 'borç alın' telkini yapılıyor. Onların köleleri de Türk parasının egemenliğini kaldırıyor, yabancı parayı egemen kılıyor. Biz, bu yabancı para egemenliğine son verecek, bağımsız olduğumuzu gösterecek, senyoraj hakkımızı kullanacak, para basacak, alnımızın terinin karşılığını para olarak cebimize koyacağız. Bu hüsran dolu günlere son vereceğiz. Milletimiz hak ettiği bolluğa, berekete, şerefe, kâinat devletine BTP ile kavuşacak. Türkiye BTP ve Prof. Dr. Haydar Baş ile tekrar bağımsız olacak. Onun için tek çare Türkiye'nin kaderi olan BTP'yi iktidar etmektir" dedi.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.