09 Eylül 2002 Pazartesi 00:00
Budanmış Türkiye

Bağımsız Türkiye Partisi'nin Şanlıurfa'da düzenlediği miting görkemli geçti. Mitingde konuşan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Avrupa; kafası, kolu, başı kesik bir Türkiye istiyor" dedi

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP)'nin peygamberler diyarı Şanlıurfa'da düzenlediği "AB'ye Hayır, Bağımsız Türkiye Mitingi" muhteşem geçti. Mitinge katılan onbinlerce Şanlıurfalı, tek yürek, tek ses halinde "Avrupa Birliğ'ne hayır" dedi.

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Şanlıurfa Samsat meydanında halka hitaben bir konuşma yaptı. Konuşmasında "veciz ifadelerle" hükümeti, Kemal Derviş'li CHP'yi, AK parti'yi eleştiren Prof. Dr Haydar Baş, Avrupa Birliği'ne neden karşı olduklarını "net ifadelerle" anlattı. BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Türkiye'de vahim manzaralar yaşandığını söyledi. Avrupa Parlementosu'nun İstanbul'da Ortadoks din devleti kurmak istediğini belirten BTP ~|~Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, "Avrupa Parlementosu, 'İstanbul'da Ortodoks din devleti kurun. Yunan'ın hakkını yediniz, onu geri verin. 1974 yılında adaya yasa dışı yollardan çıkarma yaptınız geri çekilin. Eğer bunları yerine getirmezseniz AB sizin için hayal olur' diyor. Peki bunları yerine getirirsek o zaman ne olur? Bunlar kanadı, başı ve ayakları kesilmiş bir Türkiye istiyor. İşte biz bunun için AB'ye karşıyız" dedi.

Baykal kopya çekiyor
Tek başına iktidara gelmeleri halinde Türkiye'de doğum kontrolüne son vereceklerini belirten BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Bu coğrafya değil 70 milyon insana, 700 milyona insana bakar. İsteyen istediği kadar çocuk yapabilecek. Doğumu teşvik için aileye doğum ikramiyesi verilecek" diye konuştu. Çiftçinin ürününe karşı avans verileceğini belirten Prof. Dr. Haydar Baş, "Sayın Baykal kopyacılık yaparak 'ben de avans vereceğim' dedi ve devamını getiremedi. Baykal, 'çiftçinin ürününü almam' diyor. 'Çiftçi ürününü gitsin serbest piyasada satsın' diyor: Biz ise 'hem avans vereceğiz, hem de çiftçinin ürününü alacağız'. Tarım kesimi devlet fonu tarafından desteklenecek. Meclisteki kavgalara son vereceğiz. Dış ticareti bilmeyen beceriksiz irade yüzünden malımızı dışarıda pazarlıyamıyoruz. Çiftçi faizlerinin borcunu sıfıra indireceğiz. Hayvancılıkla uğraşanlara kredi vereceğiz. Ağanın elinden toprağı almak marifet değildir. Ben devletin arazisini çiftçiye vereceğim. 100 milyarın altında geliri olanlardan vergi alınmayacak. Bugünkü hükümet milleti teke gibi sağdı. Kemal Derviş'in aldığı borç, ülkeye ihanettir. Alınan dış borçlar onun, bunun cebine gitti. İç ve dış borçlara 52 katrilyon faiz veriyoruz. Bu önümüzdeki yıl 65 katrilyonu bulacak. Bunlar vatanı ve milleti satıyorlar" şeklinde konuştu.

Kim halkçı, kim Atatürkçü?
7'den 70'e halkımızın tamamını kapsayan bu iktisadî ve sosyal projelerini aktaran Prof. Dr. Haydar Baş, "Halçılık budur" diyerek şöyle devam etti: "Bir Derviş getirdiler. Adamı halkçı yaptılar. Süs kabağı gibi CHP'ye astılar. Sayın Derviş, bankacıların cebini doldurmadı mı? IMF'nin, Dünya Bankası'nın cebini Sayın Derviş doldurmadı mı? Bu ne biçim halkçılıktır. Şimdi söyleyin: Onlar mı halkçı, biz mi? Onlar mı Atatürkçü, biz mi? 'Köylü milletin efendisidir?' diyen Atatürk'ün yolunda onlar mı gidiyor, biz mi?"

Üç maymunu oynayan medya
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, konuşmasında, meydanlara on binleri?yüz binleri toplayan; Türkiye'yi 4 yılda dünya lideri?kainat devleti yapacak projeler ortaya koyan BTP'yi, medyanın gözden etmemesine de dikkat çekti. Prof. Dr. Haydar Baş bu konuda şunları söyledi:

"Bizi hiç gündem etmiyorlar. Bu adamlar sanki bu milletten değil. Sanki bu millet meydanlarda değil. Biz, patronların, IMF'nin, banka hortumcularının cebi için çalışmıyoruz. Onun için bizi gizliyorlar. 3 Kasım'da 'hodri meydan' demeye, bunları mahçup etmeye var mısınız?"
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137