13 Aralık 2014 Cumartesi 00:07
Bula bula Papa’yı mı buldun?
YENİ MESAJ / KİLİS
“İslam Dünyasını Kuşatan Fitneler ve Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt” konulu panelin bir durağı da Kilis’in Musabeyli ilçesi oldu. Panele konuşmacı olarak gazeteci yazar Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, BTP Kilis İl Başkanı Alaiddin Özkar ve araştırmacı yazar Uğur Kepekçi katıldı. Araştırmacı yazar Yusuf Yakut’un yönettiği panelde ilk konuşmayı Uğur Kepekçi yaptı. Panel, ilçe halkının yoğun katılımına sahne oldu.

Ehl-i Beyt yolu kurtuluş gemisidir

Dünyanın kurulduğundan bu yana ve kıyamete kadar mutlaka Tevhidin karşısında bir yanlış yolun olacağını dile getiren Uğur Kepekçi, “Bu zaten imtihanın gereğidir. Peygamber Efendimiz (s.a.a.) kendisinden sonra Ehl-i Beyt yolunu kurtuluş gemisi olarak Gadir-i Hum’da işaret etmiştir. Ancak Ehl-i Beyt yolunun da karşısına yanlış akımlar çıkmıştır. İşte o akımların uzantısı bugünlere kadar gelmiştir. Bu bidat akımlardan biri de Nakşibendîliktir. Bu yolun neden bidat ve sapık bir yol olduğunu Kur’an ve Peygamberimizin sözleri ile açıklayalım. Bir yolun Hak olması için olması gereken 4 esas vardır. Bu tasavvuf yolu mutlaka İmam Ali (a.s) Efendimize dayanmak zorundadır. Oysa Nakşibendîlik Hz. Ali’ye dayanmaz. Şeyhlik iddiasında bulunan bir insanın kendisinden önce birisi tarafından yetiştirilip icazet alması lazımdır. Ama Bahaiddin Nakşibend gibi bu yolun piri sayılan kişi, böyle bir icazete sahip olmadığını, bir mezardan el aldığını kendi dili ile ifade etmektedir. 3. Esas ise tasavvufta cehri zikir yapılması gerekir. Oysa Nakşibendîlikte İslam’da hiçbir yeri olmayan Hafi Zikir diye bir uygulama vardır. Tasavvufda silsilenin kesintisiz olması gerekirken, Nakşibendîlikte böyle bir şey yoktur. Günümüzde dönen dolapların ve akan kanların temelinde bu bidat akımların etkisi ciddi derecede büyüktür” dedi.

AKP, Müslüman’ın karşısında Haçlının safında

Panelde söz alan BTP Kilis İl Başkanı Alaiddin Özkar ise, partisinin % 49 oy aldığı Musabeyli halkına teşekkür ederek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Eğer biz BTP olarak Musabeyli’de belediyeyi alsaydık, burayı örnek bir ilçe yapacaktık. Bugün geldik, ilçemizi gezdik. Yine halk şikayetçi, belediye başkanının yerinde oturmadığından, toplantılara katılmadığından, kazılan yerlerin olduğu gibi kaldığından ve Musabeyli’nin bir köy görünümünden kurtulamadığından bahsediyor. Gelin AKP’nin 12 yıllık karnesini ele alalım. Televizyonları izlediğimizde her şey güzel, fakat hiç bir şey size gösterildiği gibi değildir. AKP’nin elindeki en önemli argüman dindarlıktır.  Amerika Irak’ı, Libya’yı, Suriye’yi vurduğunda hep yanında Türkiye var. Afganistan’da bu güçlere lojistik destek sağlayan yine Türkiye! 
Din adına gelen Müslüman’ım diye ayağını yere vuran AKP hükümeti her dönemde Müslüman’ın karşısında haçlının safında olmuştur” diyerek AKP hükümetinin 12 yıllık iktidar hayatında toplumsal, ekonomik ve siyasal açıdan karnesinin bu gibi kara lekelerle dolu olduğunu ifade etti. 

Dünyanın gözü bölgemizdedir

Son konuşmacı gazeteci yazar Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi ise Asya’nın ve Avrupa’nın birleştiği nokta olan Türkiye’nin çok önemli ve de kıymetli bir coğrafya olduğunu ifade ederek, “Dünyanın gözü bölgemizde, madenlerimizde, suyumuzda, toprağımızda, her şeyimizde! Batının öteden beri Şark projesi var. Yani diyor ki; siz Müslümanlar buraları boşaltın, bu topraklar bizim diyorlar. Sırf milleti dininden, imanından etmek için Ehl-i Beyt ile aramızı açıyorlar. Oysa Türklerin Müslüman olması Ehl-i Beyt eliyledir. Bu ülkeyi tekrar ayağa kaldıran Atatürk de Ehl-i Beyt soyundandır, seyiddir. İşte bugün bizi bölmeye, parçalamaya çalışıyorlar. Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla, Lazıyla, Acemiyle biz bir milletiz” dedi. 
AKP iktidarının hep Yahudi ve Hıristiyanları dost edindiklerini vurgulayarak sözlerine devam eden Dr. Kepekçi, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dinlerarası diyaloğu, medeniyetler arası ittifakı, hükümet programı haline getirmişlerdir. Bakın Ak Saray’ın ilk konuğu kim oldu? Papa! Allah’tan kork, şu kadar devlet, millet var. Bula bula Papa’yı mı buldun? Burada bir mesaj veriyor. Oysa Allah (c.c.) ayeti kerimede Allah indinde tek dinin İslam olduğunu beyan buyuruyor. Kısacası bugün ülkemizde her sahada çok ciddi oyunlar oynanıyor.”
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.