04 Aralık 2003 Perşembe 00:00
Bunun adı ?YIKICI' terör
"İslam eşittir terör" ve "Müslüman eşittir terörist" denklemi eksenindeki tartışma sürüyor. Nüfus kağıdının dini hanesinde Müslüman yazan, öldüğünde Müslüman mezarlığına defnedilecek köşe yazarları böyle bir tartışmayı niye çıkardı? Esas irdelenmesi gereken husus bu: Şayet bu yazarlar Müslüman ise "kendilerini terörist olarak" etiketlemekten zevk mi alıyorlar? Yok Müslüman değillerse, ateist ya da başka bir dine mensup iseler, Aziz Nesin gibi çıkıp delikanlı bir biçimde "inançsal aidiyetlerini" niçin ortaya koymuyorlar? Böylesine saçma sapan bir tartışmada, maalesef Müslüman halka İslam'ın ne olduğunu, ne olmadığını hatırlatmak zorunda kalıyoruz.

İslam Yüca Allah'ın insanlığa gönderdiği dinlerin ortak adı, hasseten de Peygamber Efendimiz vasıtasıyla gönderdiği dinin özel adıdır. İslam'ın sahibi Yüce Mevla'dır. Allah, Kur'an Kerim'de 'adalet' kavramı üzerinde hassasiyetle durmuş, kullarından kullarına hiçbir şekilde zarar vermemesini talep etmiştir. Oysa terörün özünde "adaletsizlik ~|~ve masum insanlara zarar verme" vardır. Zaten insanları yaratan, bu dünya üzerine yerleştiren, kainatın yegane sahibi Allah, bu tür kem sıfatlardan münezzehtir.

Erdoğan solcuların

diliyle konuştu

Başbakan Erdoğan, partisinin önceki günkü grup toplantısında, adlandırma konusunda yeni bir yol buldu. Erdoğan, "Hem ırkçı terör, hem dinci terör, hem de bölgci terör bizim yanımızda mahkum olmaktan kurtulamayacaktır" dedi.

"Dinci" kelimesi Türkiye'de özelde ateistlerin, genelde solcuların, "mütedeyyen kitleleleri" sindirmek, köşeye sıkıştırmak hatta provoke etmek için kullandıkları bir kavram... Kavram, TDK'nın iki ciltlik sözlüğünün son baskısına alınmış. Daha önceki sekiz baskıda yok... Batıda 1990'lardan sonra sıklıkla kullanılmaya başlanan "fundamentalist" kelimesine karşılık üretilen yeni bir kelime. Bu kavramı ağızlarına pelesenk eden sol partilerin yöneticileri, "dinci" kelimesi ile bugüne kadar Hıristiyanları, Yahudileri, Budistleri ya da başka inanç mensuplarını kastetmediler. Kastettikleri hep Müslümanlar oldu... Böylece doğrudan İslam ile bağlantılı sıfatları kullanmanın oluşturacağı tepkiyi önlemeyi amaçladılar. Daha önce "İslami terör kavramının kullanılması kanıma dokunuyor" diyen Başbakan'ın meramını anlatmak için "sol kavramları" kullanması ilginç değl mi ve temsil ettiği siyasi görüşle bir çelişki teşkil etmiyor mu?

İlle de kavram bulmak gerekiyorsa...

Türkiye yıllardır teröre karşı mücadele verdi. Güneydoğu ve Doğu Anadolu mahreçli teröre, "bölücü" sıfatını verdi. İyi de edildi. "Kürtçü terör" demedi. Denilse, sakıncası büyük olurdu... Özellikle bundan 3 yıl önce cezaevlerindeki gruplaşmayı dağıtmak için gerçekleştirilen Hayata Dönüş operasyonunda öldürülen çok sayıda militanın cenazeleri cemevlerinden kaldırıldı. Kimse "Alevici terör" demedi... Denmemesi doğruydu. Aşırı sol gruplar dendi, geçildi. İstanbul'daki terör vahşetinine ille de bir isim bulmak gerekiyorsa. "YIKICI" terör denir, mesele halledilmiş olur. CIA ve MOSSAD ağzı ile konuşarak, dış odakların ekmeğine kaymaklı bal sürmenin, teröre bulaşmamış, bulaşmayacak, her türlüsüne karşı çıkacak milyonlarca insanı tedirgin etmenin ne anlamı var?

Zaten İstanbul'daki yapılan eylemlerin amacı bu ülkenin huzurunu tahrip etmek, bu güzel vatanın altını oyarak, memleketi parçalamak isteyen odaklara hizmet etmek, değil mi?
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.