Bu haber kez okundu.

BURUK BAYRAM
Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, İslam aleminin Ramazan Bayramına, Irak'ta, Filistin'de ve Afganistan'da yaşanan katliam acılarıyla girdiğini söyledi

BAYRAM SEVİNCİNİ YAŞAYAMADIK

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Baş bayram mesajında, İslam aleminde yaşanan katliamları hatırlatarak şunları söyledi: "Küreselleşme adına dünya tek devlet ve tek din gibi bir hayatın peşine çok tehlikeli maceralara sürüklenmektedir. Batı dünyası tarihi kin ve intikam duygularının tabii neticesi olarak "terörle mücadele ve demokrasiyi yerleştirmek" bahanesiyle ülkemizi, komşularımızı ve bütün İslam coğrafyasını tehdit etmektedir. Bugün Irak'ta bir katliam yaşanmaktadır. Bunun hiçbir hukuki, siyasi gerekçesi olamaz. Bu bir vahşettir ve insanlık suçudur." Herşeye rağmen çözümün olduğunu belirten Baş, "bütün bunlara rağmen ülkemizin, bölgemizin, ve bütün insanlığın aradığı ve beklediği çözüm yok değildi~|~r. Vardır. Bu çözüm sizin elinizdedir. BTP Genel Başkanı Haydar Baş olarak ben aziz milletime inanıyor ve güveniyorum" dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Baş bayram mesajında, İslam aleminde yaşanan katliamları hatırlatarak şunları söyledi:

"Küreselleşme adına dünya tek devlet ve tek din gibi bir hayatın peşine çok tehlikeli maceralara sürüklenmektedir.

Batı dünyası tarihi kin ve intikam duygularının tabii neticesi olarak "terörle mücadele ve demokrasiyi yerleştirmek" bahanesiyle ülkemizi, komşularımızı ve bütün İslam coğrafyasını tehdit etmektedir.

Bugün Irak'ta bir katliam yaşanmaktadır. Bunun hiçbir hukuki, siyasi gerekçesi olamaz. Bu bir vahşettir ve insanlık suçudur."

Arafat'ı terörist

olarak gören Batı!

Aynı katliamın Afganistan'da yaşandığını ve yıllardan beri de Filistin'de yaşanmakta olduğuna dikkat çeken BTP Genel Başkanı Baş'ın mesajı şöyle:

"Ülkelerinde çıbanbaşı rolü oynuyanları kahraman ve özgürlük savaşçısı ilan edip destekleyen batı, Filistinlileri ve onun kahraman lideri Yaser Arafat'ı hep terörist olarak gördü.

Gerek bölgemizde, gerekse bütün dünyada barışın, güvenin, hukukun ve adaletin öncüsü olan ve bugün de olması gereken ülkemiz maalesef yanlış ve kötü yönetimler sonucu başına gelecekler için adeta sırasını beklemektedir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "muasır medeniyet" ölçü ve hedefi saptırılarak batılılaşma olarak empoze edilmekte ve bunun için Yüce Türk Milletinin geleceği Atatürk'ün kurtuluş mücadelesi verdiği güçlere teslim edilmektedir.

Bu cümleden olarak Cumhuriyetimizi ilan ettiğimiz 29 Ekim günü siyasi iktidar AB anayasasını kabul ederek "Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir" gerçeğini bir imza ile batıya teslim etmiştir.

Bugün bu ülkenin egemenliği, sınırları, bölünmez bütünlüğü, milli, manevi, tarihi değerleri ve geleceği tehdit altındadır.

Bugün bu ülkenin toprakları ya kiralama ya da satış yolu ile elden çıkarılmaktadır. Vatan toprakları resmen satılmaktadır. Kıyı şeritlerimiz maden yataklarımız tarihi mirasımız talan edilmektedir.

300 milyar doları aşan borçla iflas eden ekonomik hayat toplum dengelerini derinden sarsmakta ve patlama noktasına getirmektedir.

Çözüm yok değil

Bütün bunlara rağmen ülkemizin, bölgemizin, ve bütün insanlığın aradığı ve beklediği çözüm yok değildir. Vardır.

Evet bu çözüm vardır. Ve bu çözüm sizsiniz. Bu çözüm sizin elinizdedir.

BTP Genel Başkanı Haydar Baş olarak ben siz aziz milletime inanıyor ve güveniyorum.

Devlet ? millet bütünleşmesi, sivil?asker kucaklaşması ve tamamıyla bize ait olan milli ekonomik modelle kuracağımız sosyal Devlet projeleriyle inançla, azimle yola çıktık, ve geliyoruz.

Ülkemizde, bölgemizde ve dünyada yeniden can ve mal emniyetini, din ve vicdan hürriyetini temin ve tesis etmek siz yüce milletimizin iradesi ile gerçekleşecektir.

Biz yüce Türk milleti olarak buna mecburuz, memuruz ve buna muktediriz.

Bu inanç ve güvenle bayramınızı tebrik eder ülkemize, bölgemize ve bütün insanlığa barış, güven ve mutluluklar dilerim."
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100