04 Ekim 2015 Pazar 00:23
Çözüm odaklı beyanname
YENİ MESAJ / ANKARA
Bağımsız Türkiye Partisi’nin (BTP) Cuma günü Ankara’da gerçekleştirilen milletvekili aday tanıtım toplantısında 1 Kasım 2015 Milletvekili Genel Seçimleri Seçim Beyannamesi açıklandı. Diğer partilerin seçim beyannamelerinin aksine kapsamlı, ayrıntılı ve çözüm odaklı olmasıyla öne çıkan seçim beyannamesinde Bağımsız Türkiye Partisi, Prof. Dr. Haydar Baş’ın Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet/Milli Devlet tezlerinden hareketle dile getirilen projelerin gerçekleştirilmesi için gerekli olan milli kaynaklara güçlü vurgu yapıldı. Diğer partilerin BTP’nin projelerini çaldıklarının dile getirildiği beyannamede millin taklitlere değil, aslına oy vermesi gerektiğinin altı çizildi. Beyannamede, Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın 9 tane uluslararası kongreye konu olan “Milli Ekonomi Modeli”ne ve bu modelin uygulanacağı devleti kaleme aldığı “Sosyal Devlet/Milli Devlet” tezine dayandırılarak hazırlanmış olan BTP Seçim Beyannamesi, “kaynak nerede?” sorusu da tam manasıyla cevap verebilen yegane beyannamedir” ifadelerine yer verildi. Projelerini noter tastikli senetler haline dönüştüren Bağımsız Türkiye Partisi bu hamlesiyle siyasi tarihe geçtiğinin vurgulandığı beyannamede, BTP’nin projelerine olan güvenini, 2007 seçimlerine hazırlanırken noter tasdikli senetler haline dönüştürerek gösterdiği ifade edilerek, bunun Türk ve dünya siyasetinde bir ilk olduğu açıklandı.

Milli birliği BTP sağlayacak
“Bağımsız Türkiye Partisi, kuruluş gayesi ve üstlendiği tarihî görev itibariyle; her yönden kuşatılan, tasfiye sürecine sokulan, demokratik, laik, sosyal bir  hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni sürüklendiği badirelerden kurtararak, yeniden Kuvayı Milliye ruhu ile ayağa kaldırma hareketidir” vurgusu yapılan BTP seçim beyanmaesinde şunlar kaydedildi: “Türkiye Cumhuriyeti’nin tam bağımsızlığını, ulusal egemenliğini, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletini, “üniter yapısı”nı koruyarak yaşaması, sosyal hukuk devletinin gerçek anlamda hayata geçirilmesi, milli birlik ve bütünlüğün sağlanması, devletmillet, askersivil kaynaşması ile bölgesinde ve dünyada güçlü bir Türk devleti otoritesinin ikame edilmesi, anayasa ve ilgili yasalar çerçevesinde Bağımsız Türkiye Partisi’nin gayesi ve hedefini teşkil etmektedir. Bu gaye ve hedef doğrultusunda BTP, “Ne AB, ne ABD, ne IMF; tek çözüm Bağımsız Türkiye” sloganını reel ve bilimsel temele oturtmuş; dış güdümlümandacı zihniyetli hiçbir partiye benzemediğini ortaya koymuştur.”

BTP üniter devletin devamından yana
Bağımsız Türkiye Partisi seçim beyannamesinde üniter devlet yapısını muhafaza ve birlik vurgusu yapıldı ve başkanlık sistemine karşı olunduğu gerekçeleriyle şöyle ortaya konuldu: “Biz Bağımsız Türkiye Partisi olarak, üniter ve ulus devlet anlayışının devamından yanayız. Bir siyasi yapılanma tek bir kimlikle anılıyorsa; egemenliğin kaynağı ve sahibi olarak ulusu kabul ediyorsa ulus devlettir. Atatürk,Anadolu topraklarındaki Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Keldani, Yezdani vs. etnik kimlikleri tıpkı Hacı Bektaş Veli gibi İslam hamuru ile yoğurup Müslüman Türk kimliğinde bütünleştirmiştir. Türk üst kimliği Anadolu’yu bütünleştiren kimliktir. Bu üst kimlik bizi ulus devlet yapmıştır. Yine anayasamızda devletin biçiminin üniter devlet olduğu yazar. Üniter devlet, federalizme ve bölgesel yönetime yer vermeyen devlet şeklidir. Bu sebeple biz BTP olarak ulus devleti ve üniter biçimi kabul ediyoruz. Federatif yapının önünü açacak düzenlemeleri reddediyoruz.”

Vergisiz bir Türkiye inşa ediliyor
Türkiye’nin içler acısı mevcut ekonomik durumunun ayrıntılı bir şekilde ortaya konulduğu BTP seçim beyannamesinde bu sorunların çaresinin Milli Ekonomi Modeli (MEM) olduğu ifade edildi. Beyannamede ekonomideki icraatlar şöyle ortaya konuldu: “Faizi sistemden kaldırıyoruz. MEM’de devletin ekonomiye müdahalesi söz konusudur. MEM, vergisiz bir Türkiye demektir. Milli devlette, devlet milleti içindir. Baba devlet anlayışı vardır. BTP iktidarında işçi, memur, emekli, tarım kesimi, ormancısı, kadını, erkeği, yaşlısı ve özürlüsü ekonomide pay sahibi olacaktır.”

BTP’nin projeleri ortaya konuldu
BTP’nin projelerinin seçim vaadi değil, Milli Ekonomi Modeli’nin uygulanması için gerekli projeler olduğunun ifade edildiği seçim beyannamesindeki bazı projeler şöyle: 
1 Asgari ücret 5 bin TL olacak.
2 Ev hanımları işçi statüsünde emekli edilerek bin 500 TL maaşa bağlanacak.
3 Her Türk vatandaşına 1000 TL vatandaşlık maaşı verilecektir.
4 Doğum yapan her anneye 14 bin TL doğum ikramiyesi verilecektir.
5 Reşit olana kadar her çocuk için 250 TL çocuk maaşı verilecektir.
6 Maliyet fiyatına, 20 yıl vadeli, faizsiz ev kredisi verilecektir.
7 Üniversite sınavları kaldırılacaktır.
8 Emeklilerin maaşları en az asgari ücret seviyesine yükseltilecektir.
9 Çiftçiden vergi alınmayacak ve emeklilik hakkı tanınacaktır,
10 Tarım kesimine avans verilecektir.
11 Tarım ürünlerinin üretim maliyeti 5 yıl boyunca tamamen devlet tarafından karşılanacaktır, (tohum, gübre, enerji yani elektrik).
12 Tarım ürünlerine devlet pazarlama garantisi verecek.
13 Alevi vatandaşlarımızın CEMEVLERİ, devlet tarafından ibadethane olarak kabul edilecektir.
14 Cemevlerinde vazife gören dedeler maaşa bağlanacaktır.”
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100