13 Temmuz 2014 Pazar 00:02
Cumhurbaşkanı siyaset yapmaz
YENİ MESAJ / BURSA
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Bursa’nın Elegans Salonları’nda düzenlenen iftar programına katıldı. Oruçlar açıldıktan sonra bir konuşma yapan Prof. Dr. Haydar Baş cumhurbaşkanlığı seçimleri başta olmak üzere bazı konularda çok önemli açıklamalar yaptı. Hükümetin Türkiye’yi getirdiği noktaya dikkatleri çeken Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, bugün Güneydoğu’da bir ilçeye, bir köye gece vakti güvenlik içerisinde gidilemediğini söyledi. BTP Genel Başkanı şöyle konuştu: “Ben bu adamları çok iyi tanıyorum. Ben bunların hocasını da tanıyorum. Orada oturur farklı konuşur, 10 metre gider farklı konuşur. Allah bir dediğine inan, Muhammed diyorsa bil ki o Hz. Muhammed (sav) değildir. Bunlar böyle adamlar. Şimdi bunlar türeye türeye Türkiye’yi bu noktaya getirdiler. Bir anlatıyorlar Türkiye’yi Allah Allah ben şaşırıyorum, böyle bir ülke yok yahu. Siz kendinize güveniyor musunuz? (Salondaki vatandaşlar: Evet) Hadi gelin Güneydoğu’da bir köye, bir ilçesine, bir kazasına gece vakti gidelim. Gidebilir misiniz? (Salondaki vatandaşlar: Hayır) 20 yıl evvel böyle bir şey var mıydı? Yoktu. Bu ülkeyi bu noktaya kim getirdi? (Salondaki vatandaşlar: Tayyip getirdi). Şimdi çıkmış cumhurun başkanı olacak. Yahu sen neyin başkanı olursan ol senden hiçbir şey olmaz.”

Ekmeleddin Bey milletin adayıdır 
Beş partinin bir araya gelerek Ekmeleddin İhsanoğlu’nu cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdiğini söyleyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi: “Sayın Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı, Demokrat Parti’nin Genel Başkanı, Demokratik Sol Parti ve Bağımsız Türkiye Partisi’nin Genel Başkanı bir araya geldi ve milletin adına karar verdi: ‘Ekmeleddin Bey cumhurbaşkanı adayımızdır, milletin adayıdır’ dedi. Arkadaşlar millet bir araya geldi mi bunların tekerleri patlar dedim. Yalova, İzmir, Adana, Mersin, Hatay, Eskişehir bunun en bariz örnekleridir. Yalova’da ne yaptılar? Milletle mücadeleye girdiler. Millet bir tane sille yapıştırdı, Cumhuriyet Halk Partisi ortaya çıktı. İzmir’de de aynı şeyi yapmadılar mı? Bakanını gönderdi, müsteşarını gönderdi, onu gönderdi, bunu gönderdi, vatandaş bir araya geldi, halk birleşti ve ikinci tokadı da orada yedi. Yine ortaya kim çıktı? Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı çıktı. Adana’da aynısını yaptı, orada da bir sille yedi. Ortaya kim çıktı? Milliyetçi Hareket Partisi adayı çıktı. Geçen hafta Adana’daydık Sayın Başkan’la beraber iftar ettik. Mersin aynı, orada da MHP adayı ortaya çıktı. Hatay’da CHP, Eskişehir’de CHP. Bunları niçin söyledim? Burada halk bir olunca Ak Parti hak ile yeksan oluyor. Kayboldu gitti.” 

Başbakan’ın dizleri titredi
BTP, CHP, MHP, DSP ve DP’nin bir araya gelip millet adına konuşmasının Başbakan’ın dizlerini titrettiğini ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu partilerin bir araya gelip millet adına konuşması Sayın Başbakan’ın dizlerini titretti. Türkiye’de böyle bir siyaset, böyle bir anayasa yok Sayın Başbakan. Senin dediğin Başkanlık Sistemi. Ama Türkiye Başkanlık Sistemine müsait bir devlet değil. Türkiye üniter yapıya malik bir devlet. O devletin başındaki adam siyaset yapamaz, siyasileri yönlendirir, yanlışlarını önler, hukuken onları dizginler. Sen bunu yapman gerekirken yine o yanlışlarına orada da devam etmek istiyorsun. Beyefendi siyasete devam edecekmiş. Yanlışı neydi siyasette? Üniter yapının bozulması, bunu hayata geçirecek. Kuvvetler Ayrılığı Prensibi yok olacak arkadaşlar. Neymiş Kuvvetler Ayrılığı? Yasama, Yürütme ve Yargı erkleri ayrı ayrı kurumlar halinde cumhuriyet ilkelerinde toparlanır. Ama sen şimdi ne yapıyorsun? Bunları bir elde topluyorsun. Yasama bir insanın elinde, yürütme bir insanın elinde, yargı da bir insanın elinde olursa bunun adına krallık denir, saltanat denir, padişahlık denir. Bu arkadaş padişah olmak istiyor. O dönemi biz kapattık, oraya biz gidemeyiz.”

Destek sözü aldı

Konuşmasının sonunda vatandaşlardan Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek sözü alan Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, “Arkadaşlar Sünni’siyle Alevi’siyle, ilericisi gericisiyle, laik anti laikiyle, sağ ve soluyla milleti bir ve beraber tutacak olan Ekmeleddin Bey’e evet diyor musunuz?” diye sordu. Salonu hınca hınç dolduran vatandaşlar Prof. Dr. Baş’a hep bir ağızdan ‘evet’ dediler. 

Camiye saldıranlara Müslüman denmez
Konuşmasında İstanbul Esenyurt’taki Caferi Camii’ne yapılan menfur saldırıyı da değerlendiren Prof. Dr. Haydar Baş, Ezanı Muhammediye’de İmamı Ali’nin ismine şahadet edildiği için -Bunlara Müslüman denmez- Türkiye’de bir takım yobaz, hain camiyi kundaklıyor, yakıyorlar. Kimin döneminde bütün bunlar yapılıyor arkadaşlar? (Salondaki vatandaşlar: Tayyip Erdoğan döneminde). Sünnilik haktır diyen ve İslam dünyasına kan kusturan Sayın Tayip Bey döneminde yapılıyor. Ak Partililerin hesabı çok zor olacak. İçinizde varsa hemen istiğfara başlasın. Yeminle konuşuyorum sizin zamanınızda İslam dünyası inim inim inledi. Yahu sen adamın evine aylarca gideceksin, yiyeceksin, içeceksin sarayına misafir olacaksın, kızını, gelinini, karını getireceksin tanıştıracaksın, çok güzel. Ama Amerika Hariciye Bakanı gelecek sana bir işaret çakacak, ondan sonra yılan gibi zehir akıtacaksın. Bu yakışır mı bir Müslüman’a? Bir Türk oğluna bu yakışır mı? Üç günde Şam’a gidecekmiş, hadi oradan sen nereye gideceksin üç günde. Şimdi Esad’a vatandaşının yüzde 88’i oy verdi. Şu ana kadar anlattığım kimin projesi biliyor musun? İsrail’in projesi. İsrail bu bölgede hükümran olmak istiyor. İsrail kendi ortaya çıkıp bu anlattıklarımı hayata geçirmiş olsa bütün İslam coğrafyası buna karşı çıkacak. Öyle değil mi? Arkadaşlar IŞİD’in amacı ne biliyor musunuz? Büyük Ortadoğu Projesi’nde Fırat ve Dicle havzasında güçlü bir Müslüman devleti olmasın ki, İsrail 24 saatte oranın işini halletsin diye. IŞİD gibi bir baş belası çıkacak, El Kaide gibi baş belası çıkacak, o çıkacak bu çıkacak 5-10 tane devletçik orada oluşacak. Yani Fırat ve Dicle havzası kolay ele geçsin diye maalesef İsrail’e bizim siyasilerimiz ve IŞİD örgütü hizmet ediyor. Bunda kuşkunuz olmasın. Şu anda Filistinlilerin halini görmüyor musunuz? Nerede peki bu adamlar? Niye sesleri çıkmıyor? Onların Filistin diye bir derdi yok. Vallahi yok, Billahi yok.”  

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137