11 Ocak 2015 Pazar 09:18
Davet Ehl-i Beyt Müslümanlığınadır
Yeni Mesaj gazetesi tarafından düzenlenen “İslam Dünyasını Kuşatan Fitneler ve Tevhid’in merkezi Ehl-i Beyt” paneli Serhat illeri Kars Ardahan, Iğdır Dayanışma Derneği Derince şubesi salonunda gerçekleşti. Panele Araştırmacı yazar Hüseyin Zengin, Eğitimci yazar Mehmet Garaçoğlu, BTP Kocaeli il başkanı Muharrem Can katıldı. Hüseyin Zengin yaptığı konuşmada Atatürk’e düşman olanların Nakşî ve Nurcu tipler olduğunu dikkat çekmek isterim. Samimi dindarın bunlarla ve bunların düşünceleriyle alakaları yoktur. Atatürk’ün bunlarla mücadelesi de İslam’a karşı bir mücadele değildi. Atatürk, İslam’a değil, İslam örtüsü altına girmiş  “kripto” ecnebilere karşı mücadele vermiş. PKK’nın etkisi altına sokulmuş kürt ne ise bunların etkisine girmiş Müslümanların durumu da aynı maalesef. Prof. Dr. Haydar Baş’ın üç yıldan beri Atatürk’ün Seyyit ve hafız olduğunu meydanlarda haykırması, ne kadar da stratejik. Haydar Hoca, Müslüman’ı İngiliz fitnesinden kurtarmaya çalışan, gerçek bir alim ve Ehl-i Beyt Müslüman'ıdır. Türkiye'de Müslümanları, İngiliz Müslüman’ı olmak yerine, Türk ve Ehl-i Beyt Müslüman’ı olmaya davet ediyor. Yeri gelmişken bu tespiti yapmamak, haksızlık olur. Türk ve Ehl-i Beyt Müslüman’ının Atatürk’le sorunu olmaz. Ama İngiliz Müslüman’ının Atatürk’le sorunu var. Kuyruk acısı var çünkü. İngilizlerin geldikleri gibi gitmeleri, onlara pek dokunuyor! 

Bunların yaptığı tahribatı kimse yapmadı
Eğitimci yazar Mehmet Garaçoğlu ise konuşmasını şöyle sürdürdü: Camiler kışlamız, minareler süngümüz olacak diyerek yola çıkan AKP hükümeti, İslam tarihinde örneği görülmemiş yanlışları hayata geçirdi. AKP’nin İslam dinine yönelik tahribatları, hiçbir sol iktidar tarafından dahi hayata geçirilmemiş, buna cesaret dahi edilmemiştir. Bu iktidar döneminde;
* AB mevzuatına uygun Türk Gıda Kodeksi’nde, domuz eti satılabilir kasaplık et olmuş, satışı serbest bırakılmıştır. 
* Din dersi kitaplarından Kelime-i Tevhid’in ikinci kısmı olan “Muhammedün Resulullah” çıkarılmıştır. 
* İçişleri Bakanlığı’nın 2006 yılındaki 2227 sayılı kararı ile nüfus kâğıtlarından ‘dini İslam’ ibaresi kaldırılmıştır. 
* İmar Kanunu’nda yapılan değişiklikle “cami” ifadesi “ibadethane” olarak değiştirilmiştir. Bundan sonra mahalle aralarında 70 bin kilise evi açılmıştır. 
* Erdoğan, 2002 seçimi öncesi Of’ta, “Türkiye’de 30’a yakın etnik grup ve 4 hak din vardır” demiştir. 
* Bu hükümet, Urfa’da Halilürrahman’ın karşısında dinler bahçesini, 2004 senesinde Antalya’da başka bir dinler bahçesini açmıştır. 
* Bu hükümet bismillah diyerek kilise kurdelesi kesmiştir. 
* AKP döneminde 2005’de yapılan TCK değişikliği ile zina suç olmaktan çıkarılmıştır. 
* AKP, 3 Nisan 2007’de Kasımpaşa’da Büyük Piyale Kur’an Kursu’nun yıkımına karar vermiştir. 
* Kur’an kursu yıkılırken, Van Akdamar Kilisesi 3 milyon TL para harcanarak onarılmış ve ayine açılmıştır, 
*15 Ağustos 2010-2011-2012 tarihlerinde Trabzon Sümela Manastırı’nda ayin gerçekleşmiş; 19 Eylül 2010-11 Eylül 2011 ve 9 Eylül 2012’de Van Akdamar’da ayin yapılmıştır. İzmir’in Çeşme beldesinde Pazaryeri kilisesinde, Diyarbakır Surp Giragos Ortadoks kilisesinde ayin yapılmıştır. 
* AKP döneminde ilk defa kilise imarı için yer tahsis edilmiştir. 
* İlk defa bu hükümet döneminde camiler kiliseye çevrilmiştir… 
* Peygamberimize “Muhammed kılıçla din yaymaktan başka ne yapmıştır” diyen Papa 16. Benedik’i, Erdoğan uçağın merdivenlerinde karşılamıştır. 
* İslam dininde yasak olmasına rağmen, 2004 senesinde din dersi kitaplarına Hz. Peygamberimiz’in minyatür resimleri konulmuştur. 
* AKP döneminde “Allah katında tek din İslam’dır” ayeti, AB ve ABD’den gelen tepkiler nedeniyle Cuma hutbelerinde yasaklanmıştır. 
* 24 Eylül 2008’de, AKP hükümetinin Milli Eğitim Bakanlığı, İmam Hatipler’de dinler tarihi dersine Hıristiyan rahip ve hahamların davet edilmesini ve gençlere ders vermesini istemiştir. 
* AKP döneminde bedava dağıtılan din dersi kitaplarından Gökbulut ve Öcal’ın hazırladığı 6. sınıf “Din kültürü ve ahlak bilgisi” kitabında sayfa 118’de, Veda Hutbesi’nde yer alan “Allah ve resulünün sünneti ifadesi” çıkarılmıştır. 
* 2005’te onaylanan din kültürü kitaplarında Kelime-i Tevhid, “la ilahe illallahtır” şeklinde yer almıştır. 
* Bazı köylerde ilköğretim çocuklarına ücretsiz dağıtılan ilkokul 1. sınıf okuma-yazma öğreniyorum kitaplarında 13 ve 15. sayfalarda kiliseye giden üç çocuk resmedilmekte, haç işareti olan ve kilise dualarını gösteren fotoğraflar bulunmakta idi. (12.7.2004 tarih ve 115 sayılı onay taşıyan AB destekli kitaplar) 
* 26.9.2004’te kabul edilen 5237 sayılı kanunla, evinde Kur’an öğretenlere hapis cezası getirilmiştir.
Bütün bunları yapan iktidarın İslam’a hangi hizmeti yaptığını merak ediyoruz.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.