10 Şubat 2014 Pazartesi 00:08
Değerlerimize sahip çıkacağız
RECEP BAHAR / GAZİANTEP

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Gaziantep'te Zeugma  Müze ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Milli Kahramanlarımızı Anma ve Ehl-i Beyt Programı'nda konuştu. Son derece kalabalık ve coşkulu bir vatandaş kitlesine hitap eden Prof. Dr. Baş, konuşmasının ilk bölümünde Ehl-i Beyt'in önemine değindi. Prof. Dr. Haydar baş, konuşmasında şu konulara değindi:

Vatandaşlarımız duyarsızlaştı

Adalet Bakanı, istifa eden 4 bakan ile savcılığın gönderdiği fezlekeleri elinin tersiyle itti. Bunlar Anayasa’ya aykırı hallerdir. Benim asıl tuhafıma giden ise vatandaşlarımız çok ciddi bir şekilde duyarsızlaştı. Döviz kurları bir senede yüzde 30'dan fazla TL karşısında değer kazanıyor, 'olabilir' diyor. Orada burada bombalar patlıyor, o da 'olabilir' diyor... Bu derece halkımızın duyarsızlaşmasının şahsen ben izahını yapamıyorum. O halde bu halkı ikaz ve irşad etmek hepimizin, sizlerin görevidir. Bu insanları ikaz edip ayağa kaldırmaya var mısınız? Şayet biz bu vazifeyi ifa etmezsek veya edemezsek, yeminle konuşuyorum, helak olmaya mahkûm oluruz. Herhangi bir kavmin helak olmasının tek nedeni, helak olanları ikaz edecek insanların ‘adam sende, bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın’ zihniyetidir. Kapı komşumuzdan, hatta evimizdeki çocuklarımızdan, gelinlerimizden başlayarak akrabalarımızı ayıktıracağız. Ne bu hal yahu! ‘Bu millete, bu vatana, bu dine kim sahip çıkacak?’ diye sormak ve işin içinde başı çekmek hepimizin görevidir. Siyasiler ne yaptıysa, bizleri ona alıştırdılar... Bakınız İspanya Kralı'nın damadı hakkında yolsuzluk iddiaları ortaya atıldı, ifadeye çağrılınca gidip ifade verdi.

Benim hakkımda da defalarca dava açıldı

Beni de defalarca ifadeye çağırdılar. 35 bin sayfalık dava dosyam var. Bu hükümet döneminde de hakkımda bir dava açıldı, tam 5 sene sürdü. Ne oldu, hepsinden beraat ettim... Diyeceksiniz ki, yenilmeyen pehlivan güreşe doymaz.  Haydar Hoca'ya bir leke sürebildiler mi? Her türlü iftira, yalan, dedikodu, fitne hep önüme çıktı. Allah üzerime gelenleri öyle bela ile terbiye etti ki, "Haydar Hoca'ya ettik, bulduk" demeye başladılar. Senin sahibin iktidar ama Haydar Hoca'nın sahibi Allah! Benim çok güçlü sahiplerim var... Onlardan müsaade almadan Peygamber Efendimizin sevgili damadı, İslam Halifesi İmam-ı Ali'yi ziyarete karar verdim. Necef'in üstüne gittik, ben havaalanını görüyorum, sayın pilot göremiyor. Pilot inemedi, Türkiye'ye döndü. Eyvah dedim, bu kadar yol geldik nasip olmadı. Nereye gidiyoruz? Elazığ'a... İmam-ı Ali'nin torunlarından orada bir zat var... Ömer Hüdayi Baba Hazretleri... Birden hatırıma geldi ki, sen Türkiye'den İmam-ı Ali'yi ziyarete gidiyorsun, onun torununu geçiyorsun... Kulağımızı tuttu ta oraya kadar getirdi. Elazığ Havaalanı'na geldik, orada türbesini ziyaret ettik, ondan sonra bir sorun yaşamadık. Necef'e gidince, İmam Ali bizi öyle bir ağırladı ki, El Hekim ailesi havaalanından bizi aldı, misafir etti... Biz müsaade alarak gittiğimizden, İmam Ali Efendimiz bizi kucakladı. Sakin ha hikâye demeyin. Bu işler var. İnanırsak kârlı çıkarız.

‘Biz bu memleketin babasıyız’

Türkiye o kadar garipsenecek bir ülke oldu ki, vatandaşlarımızın ne yapıp yapmayacağı artık kendi takdirlerinde bir konu değil... Bizim insanımız bir o tarafa, bir bu tarafa... Tarihin hiçbir döneminde istikrarı olmayan; milletine devletine, askerine, vatanına, dinine, askerine sahip çıkmayan bir milletin uzun ömürlü olması asla mümkün değildir. Onun için milletimize, devletimize, vatanımıza, dinimize, askerimize, bayrağımıza sahip çıkacağız. Ben bunlara sahip çıktığım zaman Haydar Hoca askerin adamı dediler... Ben askerin adamıyım. Niye olmayayım zira onlar benim evlatlarım. Biz bu memleketin babasıyız. Bunlardan sorumluyuz. Eğer onların bir yanlışı varsa, suç bizde. Ben onlar gibi korkak ve ödlek bir adam değilim. Yine onların iddia ettiği gibi beni onlar öyle yönlendiremez. Ben fikir ve gönül adamıyım, ben doğrunun adamıyım, hakkın adamıyım. Onlara doğruyu, hakkı en güzel şekilde gösteririm, onlar da akıllı insanlar... Mehmetçik Muhammed ocağının ferdidir. Bu insana bir-iki söz söyledin mi, anında ayıkır. Biz maalesef biz millet olarak bu ikaz ve irşad görevimizi yapamadık. Şimdi inşallah yapacağız... Hocam seni dinlemezler! Beni dinlemeleri için çok ders aldılar! Dinleyecekler... Bu millet, bu ordu, bu millet, bu vatan bizim. Hiç kimse bunları elimizden alamaz.

Siyasette ve ekonomide bocalayanlar işbaşında

Haydar Hoca bu işi (ekonomi) yapamaz, dediler... Bu işin kitabını yazdım. Noterden tasdikli senet yaptım, yine 'yapamaz' dediler. Noter tasdikli senet, yapamazsam beni mahkemeye vereceksiniz, tazminat kazanacaksınız, ceza verdireceksiniz... Ben bu işi çok iyi biliyorum. Onların bir şey bildiği yok... Sen yıllarca bu ülkeyi yabancının parasıyla dönüştüreceksin, ondan sonra ekonomi çok iyi, var mı bana yan bakan diyeceksin! Ekonomi çok iyiyse beş dakikanın içinde yıkılır mı? Senin hazinelerin dolu olsa, ABD istediği gibi oynasın zerre kadar sana bir zarar gelebilir mi? Niye geliyor? Burayı iyi dinleyin: Sendikasyon kredisi diye dolar ya da Euro cinsinden bir kredi var. Bu kredi alınıyor ve buna mukabil Merkez Bankası Türk Lirası'nı basıyor. Bizim emeğimizin ve üretimimizin karşılığı Gayri Safı Milli Hasılâmız olan kârımızın karşılığı olan para değil bu... O olursa, alnımızın teri karşılığı olursa bizim paramız olur. Olmazsa kimin hazinende parası varsa onun parası olur... Şimdi hazinedeki para (dolar ya da Euro) ona ait olduğu için, adamın canı sıkıldığı zaman, yaptığın işi beğenmediği zaman TL'yi aşağı, doları ve Euro'yu yukarı çekiyor. Mani olabiliyor musun? Bu ekonomiyle ilgili bir olay değil, tamamen siyasi bir karardır... Siz bu yanlış yolda giden, ekonomiyi bilmeyen, siyasette de devamlı bocalayan insanları tercih ettiniz. Bunların peşinde gittiğiniz sürece vallahi de, billahi de sürünmeye mahkûmsunuz. Hocam sen ne yapacaksın? ABD'yi çökertmezsem namert olayım... Ben bu işi bu kadar iyi biliyorum. ABD mortgage krizine girdiği zaman benim sistemimle kurtuldu.

Rusya MEM ile ayağa kalktı

Rusya çökmüştü. Oysa şimdi Putin dünya lideri oldu. Çünkü Putin 2006 yılında benim sistemi (Milli Ekonomi Modeli'ni - MEM'i) alıp kısmen uyguladı, 2013 yılında tamamını uygulamaya koydu ve tam o senede dünya lideri seçildi. Beni Rusya anladı, siz anlamadınız. Vebaliniz o kadar büyük ki! Ben Türkçe konuşuyorum... Ekonomiyi çok iyi bilen bir insan olduğum için öyle anlamadığınız tuhaf kelimeler kullanmıyorum. Sizin anlayacağınız lügatten konuşuyorum. Şu anda piyasada olan para dolar ve Euro'nun karşılığı olan paradır. Erkekse çıksınlar, yalan konuşuyorsun desinler! Bunu senelerdir anlatıyorum. Bu para onlarınsa bizim para nasıl olacak? Devletin sağdan soldan geliri var.  Bir yıllık bu gelirin adına Gayri Safi Milli Hasılâ (GSMH) denir. Devletin kârı... Bugünlerde bu rakam yaklaşık 1.5 trilyon TL'dir...  Tabi olduğumuz devletler bu gelirin karşılığı olan parayı bize bastırmıyor. 'Senin hakkını ben kullanacağım' diyor. Borç para veriyor, hazinene koyuyor. Biz bağımsız değiliz, arkadaşlar! Gelin bağımsızlığımız elde edelim. 1.5 trilyon TL'nin karşılığında ben iktisat kurallarına göre 700 milyar TL tedavüle sokma hakkım var. Biz senelerden beri alnımızın terinin karşılığını piyasaya sürmediğimiz için 1.5 trilyon TL'yi de devreye koyabiliriz. Hiç kimse bize karışamaz... Bunların tamamının karşılığı var... Ekonomiyi bilmeyen cahiller 'karşılıksız para basarsan, enflasyon olur' diyor. Hadi oradan! Ben sana bir yıllık kârdan bahsediyorum, sen karşılıksız para diyorsun. Allah seni helak etsin... Asıl para bu! ABD GSMH'sinin iki-üç mislini basarak piyasaya sürüyor. Ben yüzde 70'ini, 40'nı piyasaya süremiyor. Sen bağımsızsan, ben köle miyim? Ben güzel ülkemi Atatürk gibi bağımsız yapacağım.

Belediyecilik anlayışımız dünyanın üstünde olacak

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, yaklaşan mahalli seçimlerle ilgili şu açıklamalarda bulundu: "Şimdi bir mahalli seçim kulvarına girdik. Belediye başkanlarımız ve Meclis üyelerimiz her bölgede sosyal tesisler konusunda titizlikle gayret etmesi ve çalışması lazım. Her bölgeye alışveriş ve iş merkezleri yerleştirilmesi lazım… Toplu konutlar yapılması gerekiyor: TOKİ projesi bana aittir ancak biz vatandaşlarımıza maliyet fiyatına 20 yıl vadeli bu konutları satacağız, dedik. Biz bunu hayata geçireceğiz. TOKİ inşa ettiği konutları maliyetinin 5 katına pazarlamaya başladı. Zaten bizim dönemimizde her biriniz vatandaşlık maaşı alacaksınız. Belediyeleri bize teslim ettiğiniz zaman eğlence ve spor merkezleri, park ve bahçeler, eğitim kurumları, kafe ve restoranlar, aşhaneler, huzur evleri, misafirhaneler, teleferik sistemleri, konaklama alanları yapılacak. Belediyecilik anlayışımız dünyanın belediyecilik anlayışından üstün olacak. Onların bizim üstümüze çıkmasına müsaade etmem." 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137