04 Eylül 2010 Cumartesi 00:00
Devletin kurumları birbirine hasım oldu

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, "Devletin kurumları ayaktan mı atsak, kafadan mı atsak, diye hepsi birbirini gözlüyor. Memleketi bu hale getirip fitne dönemini başlatan bu iktidara 12 Eylülde hayır diyeceğiz" dedi ~|~

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş 12 Eylülde yapılacak referandum konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Dış politikada Türkiye'nin sürekli kaybettiğini dile getiren Prof. Dr. Baş, "Hariciye politikasında ülkemiz çok kötü noktalara getirildi. Mesela Kıbrıs ölüm döşeğine yatırıldı. Ege elimizden çıkma noktasına taşındı. Bu durumdan dolayı da bu hükümet güvenoyuna layık değildir. Onun için referandumda 'hayır' diyeceğiz" dedi. Son dönemde devletin birbirine destek olması gereken kurumlarının düşman gibi görüldüğünü söyleyen BTP Genel Başkanı Türkiye'yi bnu noktalara hükümetin getirdiğini hatırlattı. Konuşmasında özelleştirmelere özel vurgu yapan Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Böyle tüccar ben hayatta görmedim. Elindeki sermayeyi bitiriyor, kar etmiyor. Bir de kalkıp 'ülkeyi ben kurtaracağım' diye caka satıyor" diye konuştu.

Kurumlar hasım oldu

Türkiye'de bir fitne dönemi yaşandığını söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, ülkenin bu duruma gelmesinde sorumluluğun hükümetye ait olduğuna dikkatleri çekti. BTP Genl Başkanı şöyle konuştu: "Devletimizin kurumları birbirine hasım oldu. Ayaktan mı atsak, kafadan mı atsak, diye hepsi birbirini gözlüyor. Memleketi bu hale getirip fitne dönemini başlatan bu iktidara 12 Eylülde hayır diyeceğiz."

Böyle tüccar görmedim

Hükümetin hem elindeki sermayeyi bitirdiğini hem de caka sattığını söyleyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, özelleştirme konusunda şunları söyledi: "Özelleştirme adı altında milletimize ait bütün kamu kurumları elimizden çıktı. 200 taneden fazla kamu kurumu maalesef satıldı. Bu 200 kamu kurumunu bugün kurmaya kalksan 10 trilyon dolara mal edemezsin. Bunları sattılar, satış tutarı masrafları karşılamadı. Böyle tüccar ben hayatta görmedim. Elindeki sermayeyi bitiriyor, kar etmiyor. Bir de kalkıp 'ülkeyi ben kurtaracağım' diye caka satıyor. Nasıl kurtaracaksın? Elindekini avucundakini satarak mı? Onun için bu iktidara 'hayır' diyeceğiz."

12 Eylülde 'hayır' diyeceğiz

"Zina yasasını bunlar çıkardı. Domuz etinin satışını bunlar serbest bıraktı" diyen Prof. Dr. Haydar Baş, "40 bin tane kilise evini Türkiye'de bunlar açtı. Din dersleri kitaplarını tahrif ettiler. Maalesef Hz. Muhammed (SAV) Efendimizin mübarek ismini Kelime?i Tevhid'den çıkarttılar. Milleti bir aldatmacanın içerisine sokup Hıristiyanlaştırma noktasına sürüklediler. O bakımdan bunlara 12 Eylül referandumunda 'hayır' diyeceğiz" diye konuştu.

Sağlık sistemi çöktü

Sağlık sistemi konusunda açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Haydar Baş, cebinde parası olmayan vatandaştan hastanelerde para alınmasını eleştirdi. BTP Genel Başkanı şöyle konuştu: "Sağlıkta katılım payı diye bir şey çıkardılar. Vatandaş özel hastaneye giderce 15 lira, devlet hastanesine giderse 7?8 lira veriyor. Üç tane doktora gitse vatandaş 30?40 lira ödeme yapması gerekiyor. Yahu zaten vatandaşlarımızın cebinde 10 lira harçlığı yok. Türk milletinin hali bu noktaya gelmiş. Sen milletin cebindekini tükettin ve millet tüketim kabiliyetini kaybetti. Tüketme kabiliyetinin olabilmesi için herkesin cebinde para olması lazım. İşte bizim dile getirdiğimiz Vatandaşlık Maaşı projesi burada devreye giriyor. Ondan sonra piyasada sirkülasyon başlayınca üretim de devreye giriyor. Üretim devreye girdiği zaman bir gömlek satan, çok daha fazla satacak. Bir işçi çalıştıran 20'ye çıkartacak. O zaman Türkiye'de üretim ve tüketim devreye girdikten sonra milletin istek ve arzuları karşılanacağı gibi huzuru, saadeti ve mutluluğu da tamam olacak. Vatandaşları bugün içinde bulundukları duruma hapsedip, hem üretimden hem de tüketimden milleti bıktıran bu iktidara Anayasa referandumunda 'hayır' diyoruz."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.