24 Şubat 2006 Cuma 00:00
Diyalog afyonu !..
Vatikan ve Papa diyalog lazım diyor. Avrupa diyalog diyor. Erdoğan diyalog diyor. Diyalogcu nurcular diyalog diyor başka bir şey demiyor. F.Gülen ise... A.Faik NABİ'nin yazısı... ~|~Haçlı Avrupa'sının İngiliz ve ABD öncülüğünde İslam coğrafyası en vahşi yöntemlerle işgal ediliyor.

ABD'nin esmer Dışişleri Bakanı, BOP kapsamında 22 İslam ülkesinin sınırlarının ve kimyasının değiştirileceği ilan ediliyor.
İşgalci başı W. Bush, "dinler ararsı diyalog lazım" diyor, Diyanet İşleri Başkanımız Ali Bardakoğlu'na. ABD güdümlü Kofi Annan "medeniyetler ittifakı" projesini ihale ediyor.
R. T. Erdoğan ve İspanya Başbakanı "medeniyetler ittifakı"nda misyon üstleniyorlar.
Vatikan ve Papa, diyalog lazım diyor.
Diyalogcu nurcular, diyalog şart diyorlar.

Haçlı'nın nesebi belirsiz karikatüristleri, Hz. Peygambere hakaret eden iğrenç çizimler yapıyorlar. AKP vekili Musa Uzunkaya'nın belirttiği üzere, Ekim 2005'ten bu yana R. Tayyip Erdoğan, bu iğrenç çizimlerden haberdar. Erdoğan, dinlerarası diyalog şart diyor, diyalog kesmiyor; "medeniyetler ittifakı"nın taşlarını döşüyor.
Danimarka Başbakanı Rasmussen, Nuh diyor peygamber demiyor; özür dilemek yerine pişkin pişkin dinler arası diyalogdan dem vuruyor.
İtalya Reform Bakanı Roberto Calderoli, karikatürleri fanila yapıp giyiyor. İtalya Başbakanı Berlusconi "dinlerarası diyalog" diyor.
İşgalci Bush, diyalog şart diyor. Eski Başkan Bill Clinton, diyalog kaçınılmaz; bu karikatürler diyaloga zemin olmalı diyor.
Vatikan da böyle diyor. R. T. Erdoğan ve Abdullah Gül de "diyalog" diyorlar. Diyalogcu nurcular da...

Trabzon'da 100 dolara Türk gençlerini avlayan papaz, o güne kadar kurye olarak kullandığı gence ödemediği 500 dolar yüzünden pisi pisine gidiyor.
İtalya Reform Bakanı Roberto Calderoli, Papa 16. Benedict'i yeni bir "Haçlı Seferi" başlatmaya çağırıyor.
İtalya diyalog diyor, Avrupa diyalog diyor.
Vatikan, bu cinayet "diyaloga katkı" sağlar diyor.
R. T. Erdoğan ve AKP kurmayları da diyalog diyor.

Diyalogcu nurcular "İster karikatür krizindeki çatışmalar, ister Trabzon'daki İtalyan rahibinin öldürülmesi, diyalog çalışmalarının anlamsızlığını değil, bu tür faaliyetlere duyulan ihtiyacın şiddetini gösterir" diyor.
İşgal altındaki Irak'ta İslam'ın medeniyet temelleri bir bir yok ediliyor. İslam ve 14 asırlık mirası kim vurduya kurban gidiyor.
Haçlı işgal vahşeti ve diyalogcu nurcuların gölgelerine sığındıkları Amerikan emperyalizmi, sadece insanlar üzerine, bebekler, kadınlar üzerine ölüm kusmuyor. Camiler, mescitler, türbeler üstüne de ölüm kusuyor.
Fail?i malum ama meçhul katliamlarla, fail?i malum ama meçhul bombalamalar Samarra yok ediliyor, Bağdat yok ediliyor; kardeş katliamlarına sürükleniyor. 
Haçlı eliyle bir medeniyet yok ediliyor.
ABD, hamuduyla İslam coğrafyasını götürüyor.
Eski?yeni ABD başkanları "diyalog" diyor. Avrupa liderleri "diyalog" diyor.
Vatikan diyalog diyor.
AKP diyalog diyor; R. T. Erdoğan "medeniyetler ittifakı" diyor.
Diyalogcu nurcular diyalog diyor, başka bir şey demiyor.
Diyalogcu F. Gülen ise,
"Amerika'ya alaka duymamızın sebebi, çoğumuz Amerikan kültürüyle, Avrupa kültürüyle yetiştik. Aklın yolu birdir bence? Amerika da şu andaki konum ve gücüyle bütün dünyaya kumanda edebilir. Bütün dünyada yapılacak işler buradan idare edilebilir ve hatta denilebilir ki, şöyle veya böyle Amerika ile dostça geçinmeden destek almak değil, dostça geçinmeden, Amerikalılar istemezlerse, kimseye dünyanın değişik yerlerinde hiçbir iş yaptırmazlar. Amerika göz ardı edilerek şurada burada bir iş yapılmaya kalkılmamalı? Amerika ile iyi geçinmezseniz, işinizi bozarlar? İnsan olarak bizi çok alakadar eden dünyadaki dengeyi düşünüyorsak, o zaman Amerika'nın bu dengedeki yerine dikkat etmek zorundayız. Dümende onlar var" diyor (Bkz. Nevval Sevindi, Fethullah Gülen ile New York Sohbeti, Amerika dünyanın dümeninde bölümü, Sabah Kitapları, İst. 1997; Nevval Sevindi, Yeni Yüzyıl, Fethullah Gülen ile New York Sohbeti, 20?29 Eylül 1997).

"İslam medeniyetini yok edenler" ile "medeniyetler ittifakı" vaveylasını kopartan, aynı küresel adresler, aynı küresel mühendisler?
Diyalog adı altında, Müslüman gönüllerden "İslam amentüsü" gidiyor. Diyalog diyenler eliyle İslam coğrafyasından "İslam medeniyeti"nin izleri siliniyor, Müslümanların kökü kazınıyor.
Birileri ise, hala hangi akla, kimlere hizmet ettiği, hangi işgalci ihtirasını ve "diyalog" adı altında hangi Haçlı planını gizlediğini bilerek veya bilmeyek "diyalog tezgahtarlığı" yapıyor. Medeniyetler ittifakı teranesi okuyor.

Diyalog içinde olduğunuz, gölgesine sığındığınız dünya sizinle beraber diyalog nakaratı içinde İslam'ı ve İslam medeniyetini yok ediyor ey diyalogcu aymazlar! Türk?İslam coğrafyasına musallat oluyor. Siz ise Müslümanlara "diyalog afyonu" yutturmaya kalkışarak uyutmak istiyorsunuz, imanlarını ve reflekslerini yok etmeye kalkışıyorsunuz.
Hadi diyelim, dünyanın vahşi gidişatını okuyamıyorsunuz; "soyuna ihanet eden keklik"in hikayesini ve akıbetini de mi okumadınız?!

A.FAİK NABİ / editor@yenimesaj.com.tr

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137