13 Mart 2006 Pazartesi 00:00
Diyaloğun şifreleri çözülüyor
"Dinler arası diyalogdan maksat, Hıristiyanların gittikçe azalan nüfuslarını artırmak, Müslümanlığı zımparalayarak, gerçek hüviyetini yok etmektir" U.KEPEKÇİ'nin yazısı... ~|~

                  
                 DİNLER ARASI DİYALOĞUN ŞİFRELERİ ÇÖZÜLÜYOR

Televizyonların en uzun soluklu programlarından biri olan Meltem Tv'deki diyalog programını hazırlayan Muharrem Bayraktar Bey muhteşem bir programa daha imza attı. Dinler arası diyalog hakkında düzenlenen oturuma,  kendi dallarında gerçekten uzman; Prof. Dr. Ali Murat Danyal, İlahiyatçı yazar Ahmet Tekin ve İlahiyatçı yazar Mehmet Emin Koç katıldılar.

Bu ne gaflet, bu ne dalalet!
Dinler arası diyalog konusunda duyduğum orijinal birçok tespite de tanık olduğum için, seyrettiğim bu programdan çok istifade ettim. İzlerken hem ülkemiz, hem milletimizin itikadı üzerinde oynanan oyunların boyutlarının derinliğini öğrendikçe, "dinler arası diyalogun şifrelerinin ilmek ilmek çözüldüğünü"  gördüm ve taraf olanlara bayağı hayıflandım. Aman Allah'ım bu ne gaflet, bu ne dalalet!

Programdan "şifre çözücü" tespitlerden bazılarını sizlerle paylaşmak istedim.

İlahiyatçı yazar Ahmet Tekin;

"Dinler arası diyalogdan maksat, Hıristiyanların gittikçe azalan nüfuslarını artırmak, Müslümanlığı zımparalayarak, gerçek hüviyetini ve gücünü yok etmektir"

"Kur'an'ın içine dipnot olarak Tevrat ve İncil'den örnekler eklemek; tahrip olmuş bu dinlere ve kitaplarına meşruiyet kazandırmak amaçlıdır."

"Bugünkü Hıristiyanların durumu Peygamber döneminde ki put perestlerin şirkinden daha tehlikelidir. O dönemdeki putperestler putlarını vesile olarak kabul ediyorlardı. Ama bunlar Allah'a üç diyen teslis inancındadırlar"

Prof. Dr. Ali Murat Danyal;
"Diyalog kelimesi niçin kullanıldı. İkili konuşma deseydiniz olamaz mıydı? Diyalog kelimesi özellikle seçildi. İçi boş bir kelime seçildi ki içini istediğiniz gibi doldurabilmek için. Diyalog kelimesinin içine doldurmadıkları bir şey kalmadı, hala değişik manalar doldurmaya devam ediyorlar. Onun için Dinler arası diyaloga direk olarak "ihanettir" diyebiliriz"

"Ben bir insanın dinler arası diyalogu savunarak Müslüman olarak kalacağına inanmıyorum"

"Aksiyon dergisinin çıkardığı dergi kapağında "insanlık onu bekliyor" diye yazıp, altına da Hz. İsa'nın Kilise tarafından resmettiği ve rab olarak kabul etikleri resmini koymakla, Hıristiyanlığın beklediği İsa'yı işaret etmektedirler. Yani daha açıkçası; "İnsanlık,  kurtuluş için Hıristiyanlığı beklemektedir" manası çıkarılabilir."

"Tek Allah imanı üzerine temel edilen İslam ile üçlü teslis imanı üzerine bina edilen diğer dinlerin hiçbir ortak yönü yoktur. Asla diyaloga girilemez."

"Teslis inancını öğle yaygınlaştırmışlardır ki; bakınız müsabakalarda bile ilk üçe girene madalya ya da ödül verilmektedir. Bunda bile teslis inancını insanların şuur altına yerleştirmek mantığı yatmaktadır."

M. Emin Koç;
"Bizler, dinler arası diyalogun asıl maksadının, dini bütünlüğünü parçalayarak milli bütünlüğünü yok etmek, dolayısıyla da ayaklarının altındaki topraklarını ellerinden almak olduğunu, yılardır ortaya koyduğu mücadele ile Prof. Dr. Haydar Baş'tan öğrendik."

"Dinler arası diyalog faaliyetlerinin 1965 senesinden itibaren Vatikan tarafından başlatılan, Vatikan konsüllerinde alınan kararların neticesinde "biz papazlarla içlerine giremiyoruz, onların içine ancak kendi dinlerinden ve kendi dillerinden insanlarla girebiliriz" denilerek başlatılmıştır."

Mehmet Emin Bey, bu amaca hizmet edenleri başlangıçtan bu yana çok açık bir lisanla izah ederek adeta "şifreleri çözücü" açıklamalara yer verdiler. Onun ifadelerini kelime kelime aktarmak isterdim ama buna makale çapında imkân yoktur.

Ben Muharrem Bey'den özellikle rica ediyorum, bu program önceden ilan edilen bir zamanda tekrar yayınlansın. İzleyemeyenleri bu bilgilerden mahrum bırakmayalım.
Programa katılanlara şükranlarımı sunuyorum. Sayın Prof. Dr. Ali Murat Danyal hocamızın duasıyla bitirelim;
"Allah bu programa katılan bizleri ve izleyenleri Peygamberine ve dinine ihanet edenlerden eylemesin" Âmin!

Uğur KEPEKÇİ / ugurkepekci@yenimesaj.com.tr

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.