23 Temmuz 2011 Cumartesi 00:00
Dr. Eraslan'dan iftiralara cevap
Kullanan vatandaşların çok memnun kaldığı bilinen 'Clavis Panax' isimli bitkisel ürünle ilgili olarak bazı çevrelerin ortaya attığı iddialara Dr. Mustafa Eraslan'dan açıklama geldi. Dr. Eraslan açıklamasında, "Clavis Panax için yasal her türlü izin alınmıştır. Ortaya atılan iddialar maksatlıdır ve doğruyu yansıtmamaktadır" diye konuştu ~|~

Son günlerde ecza lobisinin etkilediği bir kampanyayla 'Clavis Panax'a dönük bir saldırı başlatıldığını söyleyen Dr. Mustafa Eraslan; "Hüsnü Can Başer 'Clavis Panax'ın sadece internetten satıldığını, demirdikeni, yulaf ve ginseng bitkilerinin hangi kısımlarının ve bunların ne miktarda kullanıldığının belli olmadığını ve ruhsatın Sağlık Bakanlığı'ndan alınması gerektiğini ifade ederek bunlar olmadığı için de insan sağlığı ile oynandığı iddiasını ortaya atmıştır" dedi.

"Clavis Panax" ruhsatlı bir üründür 
Dr. Eraslan yaptığı açıklamada şöyle söyledi; "Hemen belirtmeliyiz ki, bu iddialar doğruyu yansıtmadığı gibi maksatlı olduğu da aşikardır. Öncelikle ifade edelim ki, sözkonusu gıda takviyesi asla ruhsatsız değildir. Clavis Panax "Gıdaların Üretimi Tüketimi ve Denetlenmesine Dair kanun Hükmünde Kararnamenin değiştirilerek Kabulü hakkındaki 5179 sayılı Kanun" gereği izin alınarak üretilmiştir. Tarım Bakanlığı tarafından verilen bu izin yasal bir zorunluluktur. Söz konusu zorunluluk ilk aşama olan ithal edilen bitkiden başlayarak son aşama olan üretime kadar titizlikle uygulanmakta ve denetlenmektedir. Bunlar söz konusu 'Clavis Panax'ımız için harfiyyen yerine getirilmiştir. Aksi takdirde üretim yapmak asla söz konusu olmazdı. Ayrıca iddia sahiplerinin gönüllerinden geçtiği üzere Sağlık Bakanlığı'nca düzenlenecek bir ruhsata bağlanması halinde ona da hazır olduğumuzu açıklıkla ifade ediyoruz. Bu hususta yasal bir değişiklik söz konusu olursa buna da hazır ilk firmanın biz olduğunu ilan ediyoruz."

Üretim bilgileri herkese açık
Kötü niyet taşımayan her insanın üretimle ilgili bilgilere kolaylıkla ulaşabileceğini söyleyen Eraslan; "İkinci olarak; Clavis Panax'ın hangi bitkilerden hangi oranda üretildiği son derece sarihtir. Şayet kötü niyet taşımıyorsanız yapılacak çok küçük bir araştırma bu bilgiye ulaşımı kolaylıkla sağlayacaktır. Bilindiği üzere Tarım Bakanlığı'nın internet sitesinde üretimine izin verilen gıda takviyelerinin üretim izin tarih ve sayıları yayınlanmaktadır. Bakanlık ithal edilen her bitki ile ilgili olarak, hangi bitkinin, neresinden ve ne oranda ithal edildiğini daha gümrük aşamasında takip ve onay vermektedir. Aksi takdirde ithalat da, üretim yapmak da mümkün değildir.  Sektörün içinden birisinin bunu bilmemesi de söz konusu olamaz. Satışın internetten yapıldığı iddiasına gelince, buna Eczacılık Akademisi karar verecek değildir. Kaldı ki satışımız sadece internetten yapılıyor da değildir. Elden satış yapılmaktadır, ancak Hüsnü Can Başer maalesef bundan bile habersizdir" dedi.

Eczacılık sektörünün talebi net
Eczacılık sektörünün talebinin cirolarını şişirmek olduğunu söyleyen Dr. Mustafa Eraslan sözlerini şöyle tamamladı; "Onlar cirolarını şişirmek istiyorlar, o nedenle de 'Clavis Panax'ın eczanelerden satılmasını istiyorlar! Meselenin esası budur. Nihayet kendisine ulaşılan Hüsnü Can Başer sözlü olarak "Clavis Panax için böyle bir şey söylemediğini, genel ifadeler ile ruhsatları Tarım Bakanlığı'nın değil de Sağlık Bakanlığı'nın vermesini istediğini, sözlerinin çarptırıldığını" ifade etmiştir. Bugün satışların eczanelerden yapılmasına karar versek, ecza sektörünün bu kez Clavis Panax için methiyeler dizeceğine emin olabilirsiniz! Sonuç olarak sattığımız gıda takviyesi 'Clavis Panax'ımızın sonuna kadar arkasındayız. Sağlık pazarlaması değil, sağlık peşinde bir ömür tüketmiş doktorunuz olarak halkımızın duası bize yetecek ve bizleri koruyacaktır."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.