17 Şubat 2015 Salı 00:04
Ehl-i Beyt birliğin tek adresidir

MEHMET CEMAL KAPLAN/ANKARA

Yeni Mesaj’ın 81 il, tüm ilçe ve köylerde düzenlediği ‘Ehl-i Beyt’ panellerinin bir ayağı da Ankara’nın Bala ilçesi Yeniköy’de gerçekleştirildi. Yeniköy eşrafının yoğun ilgi gösterdiği panelde ilk konuşmacı, araştırmacı yazar Dr. Nuri Kaplan,  Ehl-i Beyt’in seçilmişliğini ayet ve hadislerle anlattı. Kaplan şöyle konuştu: “Ehl-i Beyt, Allah-ü Teâlâ’nın Ahzab Sûresi’nin 33. ayetinde ‘Ey Ehl-i Beyt Allah sizden sadece günahı gidermek ve sizi tertemiz yapmak istiyor’ diyerek müjdelediği seçilmiş bir topluluktur. Ehl-i Beyt’i seven ve seçen Allah’tır. İşte bu yüzden Ehl-i Beyt İslam’ın özüdür ve Ehl-i Beyt’e uzanmayan her yol batıldır.” Kaplan, bugün Ehl-i Sünnet kurucuları olarak tanıtılan İmam Azam, İmam Şafi (Hz)’nin, Ehl-i Beyt sevdalısı olduğunu ve bu yolda şehit edildiğini dile getirerek İslam’daki bütün mezhep ve meşreplerin itikatta bir olduklarını, Ehl-i Beyt’in birlik mayası ve tek kurtuluş yolu olduğunu vurguladı.
AKP İslam diyerek geldi

İslam’a en büyük darbeyi vurdu

İşadamı Bayram Güzel ise; Maide Suresi 51. ayette “’Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Zira onlar birbirinin dostudurlar (birbirinin tarafını tutarlar). İçinizden onları dost tutanlar, onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğuna yol göstermez.” İlahi emri hatırlatarak sözlerine başladı. Güzel şöyle konuştu: “AKP, Dinlerarası Diyalog ve Medeniyetlerarası İttifak projelerini hayata geçirip milletimizin inancını bozmaya yönelik icraatlara imza atmıştır. Bu süreçte domuz eti kasaplık hükmüne alınmış, 2005'te yapılan TCK değişikliği ile zina suç olmaktan çıkarılmıştır. Din dersi kitaplarında Kelime-i Tevhid’den “Muhammedün Resulullah” kısmı çıkarılmıştır. İçişleri Bakanlığı'nın 2006 yılındaki 2227 sayılı kararı ile nüfus kağıtlarından da “Dini İslam” ibaresi kaldırılmıştır. AKP iktidarında, İslam dininde yasak olmasına rağmen, Hz. Muhammed (s.a.v.)’in karikatürlerini yapan ecnebiler gibi, 2004 senesinde din dersi kitaplarına Hz. Peygamberimizin minyatür resimleri konulmuştur”, "Allah katında tek din İslam'dır" ayeti, AB ve ABD'den gelen tepkiler nedeniyle Cuma hutbelerinden kaldırılmıştır. Urfa'da ve Antalya'da dinler bahçesi açılmıştır. İslam tarihinde ilk defa "Ya Allah Bismillah" diyerek kilise kurdelesi kesilmiş ve kilise yapımı için yer tahsis edilmiş, destek verilmiştir. Van Akdamar Kilisesi milyonlar harcanarak onarılmış, ayine açılmıştır.”

MEM’le köylü milletin efendisi olacak

Son konuşmacı araştırmacı Halil İlik de, Milli Ekonomi Modeli (MEM) ile Rusya’nın Amerikan emperyalizmine meydan okuduğunu ve tarihe gömdüğünü dile getirdiği konuşmasında, “Milli Ekonomi Modeli Türk milletinin ve dünyanın tek kurtuluş modelidir. Temeli, insanın sınırlı ihtiyaçlarını sınırsız kaynaklarla gidermektir” dedi. Milli Ekonomi Modeli’nin Prof. Haydar Baş tarafından Rusya Duması’ndaki sunumu ile kapitalizmi tarihe gömdüğünü ifade eden İlik, “Bu modelde devlet babadır. Vatandaşından alan el değil, veren eldir. Herkese vatandaşlık maaşı bu modelin temel taşıdır. Vatandaşın ve devletin para ihtiyacının bugün olduğu gibi yabancılardan borç alarak değil, merkez bankamızda, alın terimizin karşılığı olarak basılacak Türk lirası ile karşılanacak. Vatandaşın harcama kabiliyeti arttırılacak. Piyasadaki paranın hareketiyle hem devlet hem de vatandaş kazanacaktır” dedi. Halil İlik, Milli Ekonomi Modeli’nde yer alan tarım ve hayvancılık projeleriyle köylünün nasıl kalkınacağını da ayrıntılı bir şekilde izah etti.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.