27 Ekim 2014 Pazartesi 00:07
Ehl-i Beyt etrafında tek yürek olmalıyız

YENİ MESAJ/BURSA

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Muharrem ayı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Mesajında, “Muharrem ayında Hakk’a (cc) ve insan haklarına saygıyı idrak etmeliyiz” diyen Prof. Dr. Haydar Baş, Muharrem günlerinin aynı zamanda Osmanlı’nın külleri arasından, yine Ehl-i Beyt soyundan bir komutanın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün etrafında kenetlenmiş Türk milletinin devletine kavuştuğu ve Cumhuriyeti ilan ettiği günler olduğunu söyledi. İşte Prof. Dr. Haydar Baş’ın Muharrem Mesajı: “Aziz Kardeşlerim, medeniyet ve kültürümüzde mukaddes kabul edilen Muharrem ayını idrak etmiş bulunuyoruz. Muharrem ayı, dini ve milli birçok tarihî cilveleri bağrında barındırmaktadır.

Tevhid güneşi Medine’de yükseldi

Mekke müşrikleri, “el-Emin” diye nitelendirip en kıymetli emanetlerini bile kendisine teslim ettikleri âlemlere rahmet Hz. Muhammed (sav) hakkında bu ayda ölüm kararı almışlar. Hz. Peygamber, varını-yoğunu Mekke’de bırakıp göç ederek bu ayda Medine’yi kendine vatan edinmiştir. İslam nurunu yok edeceklerini zannettikleri vakitte, Allah’ın Medine ufuklarından Tevhid güneşini ve İslam kardeşliğini tüm insanlığa sunduğu Muharrem ayı, Hicri yılbaşıdır; mübarek olsun.

Muharrem şahadet günleridir

Diğer yandan Hz. Peygamber’i vatan-cüda eden Mekke müşriklerinin evlatları, Rasulullah tarafından Mekke fethedildiğinde İslam kılıklı Emevîliğe bürünmüş, fırsat yakaladıklarında kılıçlarına Kur’an yaprakları takarak önce velayetin şahı İmam Ali’ye kılıç çekmişler, ardından Kerbela’da Hz. Peygamber’in mübarek torunu İmam Hüseyin ve 71 evladını şehit etmişlerdir. 10 Muharrem, İmam Hüseyin ve Ehl-i Beyt evlatlarının şahadet günleridir; müminlerin matem günleridir.

Ehl-i Beyt nurunu söndüremediler

Yüce Allah, Ehl-i Beyt soyunu Kerbela’da kılıçtan geçirerek yok ettiklerini zannedenlerin hesaplarını İmam Zeynelâbidin ile eliyle bozmuş; İslam’ın nuru, İmam Zeynelâbidin’in eliyle ve Ehl-i Beyt soyuyla başta Horasan ve Türk illeri olmak üzere, Anadolu’ya, Balkanlara ve tüm dünyaya yayılmıştır. Matemin içinde böylesine büyük ilahi müjdelerin saklı olduğu günlerdir Muharrem günleri…

Türk milleti bu ayda şahlandı

Yüce Türk milleti, bu Muharrem günleri aynı zamanda Haçlı dünyasının her türlü entrika ve işgaliyle darmadağın ettiği Osmanlı’nın külleri arasından, yine Ehl-i Beyt soyundan bir komutanın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün etrafında Kuvay-ı Milliye ruhuyla kenetlenmiş Türk milletinin devletine kavuştuğu ve Cumhuriyeti ilan ettiği günlerdir. İşte bu Muharrem ayı, Türk milletinin yok edildiğinin zannedildiği günlerde, Ehl-i Beyt eli ve kardeşliğiyle şahlanıp Türkiye Cumhuriyeti’nin ilan edildiği günlerdir.

Emevi entrikaları bugün de sürüyor

Bugün, dünün benzeri Emevî anlayışlı entrika ve siyaset, Alevi-Sünni, Kürt, Türk, Türkmen, Arap-Acem demeden gayrimüslimlerle işbirliği içinde İslam dünyasını katliama tabi tutmaktadır, insanlık ve medeniyeti yok etmektedir. Bu süreçte Büyük İsrail oluşumunun altyapısı tamamlanmaktadır. Ülkemiz ve bölgemiz üzerindeki bu büyük oyunu da Hakk’a (cc) ve insan haklarına saygı günleri olan Muharrem günlerinin manasını idrak ederek, birlik ve medeniyetimizin mayası olan Ehl-i Beyt gerçeği etrafında tek yürek ve tek bilek olarak bozarız. Bu mana ile Muharrem ayınızı tebrik ediyor, Türk milleti ve İslam alemine birlik, kardeşlik ve huzur; insanlığa da barış ve hidayet getirmesini diliyorum.”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137