21 Ocak 2015 Çarşamba 00:07
‘Ehl-i Beyt gemisini inşa eden Allah’tır’
EYÜP KABİL / İSTANBUL
Yeni Mesaj’ın tüm Türkiye’de düzenlediği “İslam Dünyasını Kuşatan Fitneler ve Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt” panelinin son duraklarından biri de İstanbul Esenyurt’tu. Panelde araştırmacı yazar Selim Kotil, hukukçu yazar Tevrat Duran, gazeteci yazar Orhan Dede ve ilahiyatçı yazar Mehmet Emin Koç birer konuşma yaptı. Yoğun katılımın olduğu panel saygı duruşu ve istiklal marşıyla başladı. 

Madenlerimizi yabancılar işletiyor

İlk konuşmacı Selim Kotil, Anadolu coğrafyasının dünyanın en zengin coğrafyası olduğunu, bu coğrafyada her çeşit kaynağın ve madenin bulunduğunu ifade etti. Kotil şöyle konuştu “2001 yılında Haydar Hoca dedi ki, ‘bizim 3 katrilyon dolar madenimiz var. Kıyamet sabahına kadar bizi bakar.’ Sadece bizi değil dünyayı bakar kaynaklarımız. Adam diyor ki; bırakın bu işleri Türkiye’de maden mi var? Atatürk müthiş bir adam, Osmanlı’nın son dönemindeki savaşların temelini hep kaynakları ele geçirmek olduğunu birebir yaşamış insan. 1923’te Cumhuriyeti kuruyor, 1924 yılında köy kanunu diye bir kanun çıkartıyor. Yabancıların köy arazileri içerisinde maden ruhsatı almalarını yasaklıyor. Osmanlı kapitülasyonlar adı altında 1850’li yıllarda İngiliz’den, Fransız’dan borç aldıktan sonra bütün kaynaklarını yabancıya satmış. Osmanlı’nın parasını Rothschild ailesine ait olan Osmanlı bankası basıyor. İsrail devletini kuran Yahudi ailesi, Osmanlı parasını basıyor. Bor madenleri bu aileye ait, Ege’deki madenler; İngiliz’e, Fransız’a ait, doğudaki madenler, Amerikalılara ait. Atatürk savaşı kazanır kazanmaz bu kanunu çıkartıyor, ellerinden ruhsatlarını alıp hepsini defediyor. 
Şimdi bu iktidar döneminde Rothschild ailesi 6 milyon dönüm arazi kapattı. Türkiye’nin yüzde biri… Altın, petrol, uranyum, bakır… Hepsini alıyorlar. Bu madenler Türk milletinin. Bu nasıl bir zihniyet! Oysa bütün bu kaynakları Haydar Hoca devlet-millet ortaklığıyla bize verecekti.”    

Bütün sorunların anahtarı Prof. Dr. Haydar Baş’ta

Bugün İslam dünyasının neresinde bir sorun varsa, İslam’ı kendi şahsi menfaatlerine alet edenler olduğu için yaşandığını söyleyen hukukçu yazar Tevrat Duran, “dolayısıyla Sayın Haydar Baş’ın Ehl-i Beyt vurgusu İslam dünyasındaki bütün sorunların ortadan kalkması, bu vatanın cennet olması için bir anahtardır” dedi. 

Duran, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Milli Ekonomi Modeliyle, Ehl-i Beyt külliyatıyla kendilerine Haydar Hocayı ciddi rakip görenler, Rus meclisi Duma’da Milli Ekonomi Modeli’ni 4 saat anlatmasını medyada yok saydılar. Hakkında uydurma davalar açtılar. Hepsinden beraat etti. Yine bel altı vuruşlarla Haydar Hocayı medyanın gündeminden tamamen refüze ettiler. Sanki Türkiye’de Haydar Baş diye bir insan yok! Meydanı boş bulunca ülkemizin yer altı, yer üstü bütün kaynaklarını peşkeş çektiler.” 

Atatürk hepsinden daha Müslüman ve Türk’tür

Atatürk’e atılan iftiralara değinen gazeteci yazar Orhan Dede ise barkovizyon eşliğinde yaptığı sunumunda önemli belgeleri izleyenlerle paylaştı. 

Atatürk’ün soy ağacına değinen Orhan Dede şöyle konuştu: “Birileri çıkıyorlar Atatürk’e ağıza alınmayacak hakaretler yapıyorlar. Atatürk’ün annesini, babasını dillerine doluyorlar. Bir kişi bugün gür bir sesle diyor ki; Atatürk ona dinsiz diyenlerin hepsinden daha dindar ve hepsinden daha Türk’tür. Atatürk seyyid ve soyu da belli bir inandır. Atatürk Ehl-i Beyt’tendir. Prof. Dr. Haydar Baş söylüyor bunu. Bakın ne diyor Atatürk: ‘Ben İslam tarihini çok iyi bilirim. Kur’an’ı da dinimizi de çok iyi bilirim… Evet, doğru ben takva Müslüman’ı değilim ama ben cihat Müslümanıyım.’”

Atatürk’ün çalışmaları karşısında en çok fitne çıkaranların İngilizler olduğunu da söyleyen Dede, “İngiliz’i biliyoruz ama bilmediğimiz, içimizde olan, bizden olan Nakşilerdir” dedi. Dede’nin, bu iddialarını çok zengin belgelerle desteklemesi, panele katılanlar tarafından son derce tatmin edici bulundu.

Ehl-i Beyt’i sevmek farz

Panelin son konuşmacısı ilahiyatçı yazar Mehmet Emin Koç oldu. Ehl-i Beyt’i Allah’ın seçtiğinden bahseden Koç şöyle konuştu: 
“Ehl-i Beyt’im Nuh’un gemisi gibidir o gemiye binerseniz kurtulursunuz. Bu gemiyi; Aleviler, Bektaşiler, Caferiler, Şiiler inşa etmedi. Ehl-i Beyt’in gemisini inşa eden ve bütün insanlığa ilan eden yüce Allah’tır. Ayette; Ey Ehl-i Beyt, Allah sizden her türlü fenalığı, noksanlığı, kiri gidermek için tertemiz yapmıştır. Siz böyle insanlarsınız buyuruyor yüce Allah. Kime? Ehl-i Beyt’ine. Kim Ehl-i Beyt; Muhammed Mustafa, Fatımatüz Zehra, İmam Ali, İmam Hasan ve İmam Hüseyin. Bir başka ayeti kerime ise, ‘Deki ey Muhammed, sen onlara rahmet peygamberi olarak gönderildin, buna karşılık onlara bir şey söyle; ben sizden peygamberliğime karşılık hiçbir ücret istemiyorum. Bir tek şey istiyorum. Ehl-i Beyt’imi sevmenizi istiyorum.’ Demek ki, Ehl-i Beyt’i sevmemizi, Alevi dedeleri, Caferi imamları falan değil, Allah istiyor, Allah farz kılıyor.”
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.