18 Ocak 2015 Pazar 00:01
Ehl-i Beyt İslam için canlarını feda etti
Yeni Mesaj Gazetesi Yalova temsilciliği tarafından Pazar günü Yalova Bayraktepe Muhammediye Camii Salonunda ve Sugören’de Ehl-i Beyt proğramları düzenlendi. Yoğun katılımların olduğu proğramlara, gazeteci-yazar İsmail Çetin, gazeteci-yazar Bayram Coşkun ve Yeni Mesaj Gazetesi Yalova Temsilcisi Yüksel Durak konuşmacı olarak katıldılar.  Sivil toplum örgütü temsilcilerinin de hazır bulunduğu programlar, saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Programı, kur’an tilaveti ile açan Muhammediye Camii imam hatibi Seftar Elmas, Ehl-i Beyt konusunda bir mukaddime yaparak, bu yolda mücadele eden Yeni Mesaj gazetesi kadrosuna ve Prof.Dr. Haydar Baş hocamıza camia olarak çok teşekkür ederiz, dedi. Proğramın ilk konuşmacısı İsmail Çetin, Ehl-i Beyt le ilgili bir sunum yaptı. Dinleyenleri Ehl-i Beyt’in manevi atmosferine çekmeye çalışan Çetin, şöyle konuştu:’Ehl-i Beyt Kur’an’da Allah’ın kendilerini her türlü kirden arıttığını beyan ettiği tertemiz bir ailedir. Bu aile hususen, peygamber Efendimiz, imam Ali, Fatıma annemiz, Hasan ve Hüseyin’dir. Peygamberlik yolu Hz. Muhammed (a.s) ile sona ermiştir. İmam Ali Efendimiz ve O’nun evlatları ilekıyamete kadar devam edecek olan velayet yolu başlamıştır.Sünni mezhep imamlarımız olan İmam-ı Azam ve imam-ı Şafi efendilerimiz,imametin Ali efendimize ait olduğunu net bir şekilde ifade etmişlerdir.”Ehl-i Beyt Nuhun gemisi gibidir. Binen kurtulur. Binmeyen helak olur”. Hüseyin Efendimiz Kerbela’da, çoluk çocuğu ile küfrün karşısında dim dik durmuştur. İslam’ın ve Müslümanlığın geleceği adına canlarını feda etmişlerdir.  

Atatürk tertemiz bir soya sahip

Gazeteci-yazar Bayram Coşkun; tarihi belgelerden hareketle, merhum Mustafa Kemal Atatürk’e atılan iftira ve yalanlara cevap verdi. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusunun tertemiz bir soya sahip olduğunu söyledi. Atatürk’ün anne ve baba ciheti ile seyyit olduğunu ifade etti. Bayram Coşkun, konuşmasına şöyle devam etti: ‘Atatürk dindar bir şahsiyettir. Din üzerinden menfaat elde edip, halkı kandıranlarla mücadele etmiştir. Kuvay-ı milliye hareketinde halkın yanında değil, yunan ve İngiliz’in yanında yer alan sahte din adamlarıyla mücadele etmiştir. İskilipli Atıf, iddia edildiği gibi şapkaya muhalefetten değil, İngiliz ve Yunan’ın safında yer almaya dönük fetvalar verip, Kuvva-i Milliyeciler’in de katline cevaz verdiği için idam edilmiştir. Bugün de, Suriyeli Müslümanların katlinin caiz olduğuna dair fetva verenlerde aynı mahreçten beslenmektedir. Bunlar Hindistan coğrafyasından İngiliz uydurması bir batıl yolun müntesipleridir. Cumhuriyet şehidi Kubilay’ın da bu batıl yol mensupları boynunu kesmiştir. Bugün aynı zihniyet IŞİD adı ile Suriye’de Irak’ta Müslüman boğazı kesmektedirler. Bunların İslam’la hiçbir alakası yoktur.  

MEM’de devlet babadır

Yeni Mesaj gazetesi Yalova temsilcisi Yüksel Durak ise, Prof.Dr. Haydar Baş’a ait Milli Ekonomi Modelini anlattı. Slâyt gösterileri ile sunumunu yapan Durak, Milli Ekonomi Modeli nin Prof. Baş tarafından Rusya Duması’ ında ki sunumu ile kapitalizmi tarihe gömdüğünü ifade etti. Bu modelin milletimizle ve inancımızla iç içe uyumlu olduğuna işarat eden Durak, şunları söyledi: Bu model üçayak üzerine oturur. Adil bölüşüm, tam istihdam ve sürekli büyüme. Bu modelde devlet babadır. Vatandaşından alan el değil, veren eldir. Herkese vatandaşlık maaşı bu modelin temel taşıdır. Vatandaşın ve devletin para ihtiyacının bugün olduğu gibi yabancılardan borç alarak değil, merkez bankamızda, alın terimizin karşılığı olarak basılacak türk lirası ile karşılanacak. Her girişimci vatandaş paraya faizsiz olarak rahatlıkla ulaşabilecektir. Bu modelde herkesin iş garantisi olacak. Vatandaşın harcama kabiliyeti arttırılacak. Piyasadaki döngüden dolayı hem devlet hem de vatandaş kazanacaktır. Bunun sonucu sürekli büyüme temin edilecektir. Sosyal devlet yapısına kavuşulacak. Vatandaşın eğitim, sağlık, barınma, ısınma ve evlenme gibi ihtiyaçları devlet garantisinde olacak. Bu gün Rusya başta olmak üzere bu model insanlığın huzurunu sağlamaya başlamıştır. Milletimizin ayıkarak kaynakları yabancıya değil de, devlet-millet ortaklığı ile işletmeye açacak bu modeli iktidara taşıması gerekir’.
HABER MERKEZİ
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100