07 Şubat 2015 Cumartesi 00:06
‘Ehl-i Beyt’ özel kılındı

YENİ MESAJ / KİLİS

Kilis’in Polateli ilçesine bağlı Yeniyurt Köyü’nde gazetemizin organizatörlüğünde “İslam Dünyasını Kuşatan Fitneler ve Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt” paneli düzenlendi.

Panelde Ehl-i Beyt’in önemi hususunda konular gündeme gelirken, Allah’ın dünyada bazı şeyleri özel kıldığı hatırlatılarak, “Kâbe diğer binalardan, Ramazan ayı diğer aylardan ve Hz. Muhammed (s.a.a) diğer peygamberlerden daha üstün kılınmıştır. Ehl-i Beyt de Cenab’ı Hakk’ın insanlar arasından sevip seçtiği kullardır. Hz. Peygamber (s.a.a), İmam Ali Efendimiz için “Ben ilmin Şehriyim Ali kapısıdır” diyor. Veda Haccı’ndan dönerken meydana gelen Gadir-i Hum olayında, Hz. Ali, Resulullah tarafından, kendisinden sonra bütün Müslümanların imamı ve halifesi olarak tayin ediliyor. Hz. Ali efendimizi herkesin sevmesini emrediyor. Ancak o zaman meydana çıkan fitne ile işi kendilerine uyduranlar, İslâm’ı asıl kaynağından uzaklaştırmaya çalışıyorlar. Allah’ın bu emaneti sahibine teslim edilmediği için bugün yaşadığımız sıkıntıları yaşıyoruz. Ehli Beyt hep gizlenmeye çalışılmıştır. Sırf Ehl-i Beyt’i gizlemek adına akımlar ve çeşitli ekoller kurulmuştur. Bunlardan birisi de Nakşibendilik denen ekoldür ki, bu yolun İslam ile bağdaşmayan birçok yanlış tarafları mevcuttur” denildi.  

Haçlıyla aynı saftalar 

Panelde bir konuşma yapan Alaaddin Özkar, toplumların kendilerinden bildikleri insanlar eliyle bozulduğuna işaret ederek, “Osmanlı döneminde de padişahlar kardeşlerini, evlatlarını öldürdüler. Bu yaptıklarına yanlış itikatla beslenen insanların ve Şeyhülislamlardan aldıkları fetvalar ile mazeret getirdiler. Bugün Suriye’de de aynı şeyler yaşanıyor. AKP de din adına yola çıktı ama yaptıkları hiç de dinimizle bağdaşmadı. Türk milleti tarihi boyunca hep haçlı zihniyetinin karşısında olmuştur ama 2002’de Türkiye’de her şey tersine döndü. BOP’un eş başkanlığı ile Türkiye, haçlının ve Batı’nın safına geçti. Şimdiye kadar da bu alanda icraatların ardı arkası kesilmedi. Prof. Dr. Haydar Baş, ‘Batı, güneydoğuyu almakla bizi rahat bırakmaz’ diyor. Artık ayıkmak zorundayız, yoksa altımızdan vatanımız kayıp gidecek. Bugün bütün bu değerlere sahip çıkan Prof. Dr Haydar Baş’a kulak vermek zorundayız” dedi. 

Bağımsız bir lidere ihtiyacımız var

Son olarak söz alan Ahmet Özuymaz da konuşmasına, bağımsızlığın tanımını yaparak başladı. Tarihin Türk Milleti üzerine önemli bir misyon yüklediğine vurgu yapan Özuymaz, “Biz hiçbir zaman vatanımızı bir bedel uğruna satmadık, satmayacağız. Bizim ülkemiz acaba bağımsız mı? Atatürk’ün ardından Türkiye bağımsızlığını kaybetmiştir. Çünkü Büyük Önder’den sonra başa gelenler, hep Batı’nın direktifleri doğrultusunda hareket etmiştir. Bir ülke nasıl bağımsız olur? Önce bağımsız ve milli bir lider bulur! İş başına gelen hükümetler, tarım ülkesi olacağız dediler çiftçiyi bitirdiler, hayvancılık gelişecek dediler hayvancılığı bitirdiler. Artık Sayın Baş’ın sadece Türkiye’ye değil dünyaya ilham olan Milli Ekonomi Modeli var. Artık insanlarımız bunu görüyor” dedi.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137