18 Kasım 2014 Salı 00:07
Ehl-i Beyt’in alternatifi olamaz

YENİ MESAJ / OSMANİYE

“İslam Dünyasını Kuşatan Fitneler ve Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt” panelleri serisine Osmaniye’de devam edildi. Osmaniye Öğretmenevi konferans salonunda gerçekleşen panele konuşmacı olarak Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu, BTP MYK üyesi İsmail Ersin Polat, hukukçu yazar Av. Mehmet Galip Akdağ, Yeni Mesaj gazetesi yazarı Uğur Kepekçi katıldı. Paneli Yeni Mesaj Osmaniye İl Temsilcisi Lütfi Arıkan yönetti. 
Yoğun kalabalığın yaşandığı panelde ilk konuşmayı; birlik ve beraberlik üzerine hukukçu yazar Mehmet Galip Akdağ yaptı. Bir milletin dini ve milli bütünlüğü kaybolduğu takdirde o milletin dünya sahnesinde varlığını sürdüremeyeceğini dile getiren Akdağ, “Türk milletinin tarihte birlik ve beraberliği Ehl-i Beyt çatısı altında sağlanmıştır. 

Dün bunu Hacı Bektaş-i Veli, daha sonra Mustafa Kemal Atatürk gerçekleştirmiş, bugün ise bu misyonu Prof. Dr. Haydar Baş üstlenmiştir” dedi. 

İsyanları sözde Nakşibendi şeyhleri organize etti

İkinci konuşmayı yapan ilahiyatçı yazar Uğur Kepekçi, Ehl-i Beyt yoluna karşı türetilen bid’at akımlardan Nakşibendîlik üzerine önemli açıklamalar yaptı. Konuşmalarında Mehmet Emin Koç ve Emre Polat’ın kaleme aldığı Nakşibendîlik kitabından alıntılar yaptı.
Nakşibendîliğin İslam tasavvufu gibi görünüp din dışı bid’atlara ön ayak olduğunu; İslam’da olmadığı halde sessiz zikri, kesintili silsileyi, Velayetin başı Hz. Ali olmasına rağmen Hz. Ebubekir’e dayandırdıklarını, icazeti nasp yoluyla değil de ya mezardan ya Hızır’dan aldıklarını iddia ederek bid’at akımlar türettiklerini izah etti. Konuşmalarında kurtuluş savaşı sırasında meydana gelen hemen bütün ayaklanma ve isyanları sözde Nakşibendî şeyhlerinin organize ettiğini sözlerine ilave etti. 

Dindar görüntüsü ardında din dışı icraatlar

İsmail Ersin Polat ise belgelerle ve görüntülü olarak yaptığı sunumunda AKP icraatlarından bahsetti. Milli ve dini bütünlüğümüze kasteden, AB ve ABD projelerine taşeronluk yapan AKP’nin dindar görüntüsünün yanında birçok din dışı icraat yaptığını ve aslında Vatikan’ın bir projesi olan Dinlerarası Diyalog ve Medeniyetler İttifakı projeleriyle milletimizi ve devletimizi yok olma noktasına getirdiğini örneklerle izah etti. Bu badirelerden çıkış yolunun da ancak Ehl-i Beyt çatısı altında buluşmakla mümkün olacağını ve bunun da bugün Prof. Dr. Haydar Baş ile birlikte olmaktan geçtiğini dile getirdi.

Ehl-i Beyt’i sevmek tüm Müslümanlara farzdır

Son konuşmacı Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu, Ehl-i Beyt’in; Hz. Peygamberin abası altına aldığı; Kendisi ile birlikte Hz. Ali, Hz. Fatıma, Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin’den müteşekkil olduğunu ve Ehl-i Beyt’in Ahzap Suresi 33. ayetiyle tertemiz kıldığını dile getirdi. Her kim Ehl-i Beyt’in fertlerine söz söylerse ve onlara iftira atmaya kalkışırsa onların, bu ayetin hükmünü inkâr etmiş sayılacağını söyledi. Eyercioğlu konuşmasında ayrıca, Ehl-i Beyt’in sevilmesi hakkında, İmam Şafii’nin “Ehl-i Beyt’i sevmek bütün Müslümanlara farzdır” hükmüne yer verdi. 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137