20 Aralık 2014 Cumartesi 00:06
Ekonomik bağımsızlığın yolu MEM’dir
YENİ MESAJ / ÇANAKKALE
“İslam Dünyasını Kuşatan Fitneler ve Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt” konulu panelin bu seferki duraklarından biri Çanakkale’nin Biga ilçesi oldu. Panele konuşmacı olarak gazeteci yazar Murat Çabas, gazeteci yazar Bayram Coşkun, edebiyatçı yazar Cihan Ceylan ve araştırmacı yazar Kerem Aydın katıldı.

Kurtuluşun adresi Ehl-i Beyt

Ehl-i Beyt’in tertemiz olduğunu ayetlerle dile getiren Kerem Aydın “Geçmişte olduğu gibi Türk-İslam dünyasının yeniden gerçekleşecek hakimiyeti ancak Ehl-i Beyt merkezli bir Türk-İslam medeniyetinin inşasıyla mümkündür” dedi. Mustafa Kemal Atatürk’ün Seyyid olduğuna da dikkat çeken Aydın şunları söyledi: “Yedi yaşında Kur’an-ı Kerim’i hatmeden, sekiz yaşında ezberleyen, ömrünü haçlılarla savaşarak geçiren bir Osmanlı Paşası’nın dinsiz, annesinin de ahlaksız olması asla kabul edilemez. Bu Müslüman-Türk tarihine yapılan en büyük ihanettir”

Neden Prof. Dr. Haydar Baş?

AKP’nin bugüne kadarki icraatlarından ve neden Prof. Dr. Haydar Baş’ı lider seçmemiz gerektiğinden bahseden Cihan Ceylan ise “2003 ile 2014 yılları arasında Irak’ta, Suriye’de, Afganistan’da, Tunus’ta, Mısır’da, Nijerya’da, Somali’de ve Libya’da dört milyona yakın Müslüman yurdundan edilmiştir. Peygamber Efendimiz (sav) Hadis-i Şerif’lerinde Kâbe’ye bakarak ‘Merhaba sana Ey Kâbe! Sen ne yücesin, dokunulmazlığın ne de yüce! (Ama) İman etmiş bir kulun Allah katındaki dokunulmazlığı (hürmeti) seninkinden daha üst seviyededir. Allah senin hakkında bir şeyi haram kılmışken mümin hakkında üç şeyi haram kılmıştır. Onun kanını, malını ve namusunu birbirlerine haram kılmıştır’ buyurdu. Şimdi soruyorum sizlere. Sizce bu durumda Müslüman kardeşlerimizin bu hale gelmesinde yarım kelime kadar olsa bile yardımda bulunanlar Kâbe’yi dört milyondan fazla kez yıkmış olmuyorlar mı?” dedi. Ceylan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bugün İslam coğrafyasında yaşananlara şahidiz. Arap baharı denen Müslüman kıyımı bizleri derinden kahretmiş ve şu düşünceye sevk etmiştir; Müslümanlar dünyada başsız kalmışlardır. Yetmiyor mu insanlığın her gün öldüğü bir dünyada yaşamak? Sizce de bir hamiye ihtiyaç yok mu? İşte o hami Prof. Dr. Haydar Baş Bey’dir.”

Velayetin başı Hz. Ali’dir

Panelde söz alan gazeteci yazar Bayram Coşkun ‘Ehl-i Beyt’e olan düşmanlık ve bid’at akımlar’ konulu sunumunda “Sakife’den günümüze kadar gizlenen, üstü örtülen, horlanan, öldürülen Ehl-i Beyt olmuştur. Çünkü Ehl-i Beyt gerçeğini ortadan kaldırırlarsa Allah’ın razı olduğu dinin yerine başkalarına hizmet eden anlayışlar hâkim olacaktır. Veya Ehl-i Beyt gerçeği ortaya çıkarsa bütün hurafeler, bid’atler ortadan kalkacak; bâtılı Hak diye sunan deccallerin bütün hesapları altüst olacaktır. İşte bu yollardan biri olan Nakşibendîlik yolu batıl bir yoldur. Hz. Ebubekir Efendimiz’in böyle bir iddiası olmamasına rağmen velayeti ona dayandırarak tamamen suni bir yol yapmışlardır” dedi. Bu oyunları ve oyuncuları iyi anlamak ve onlara prim vermememiz gerektiğini belirten Coşkun, “Ama artık bu bid’at akımların maskesi düşmüştür. Oyunları, ‘Alevi’si Sünni’si kardeştir, tek yürek tek bilek olmaya mecburdur diyen Prof. Dr. Haydar Baş tarafından bozulmuştur. Velayetin başı Hz. Ali (k.v.)’dir. Bu yolu Hz. Ebubekir Efendimiz’e dayandırmak batıldır” şeklinde konuştu.

Dünyayı kurtaracak tek model Milli Ekonomi Modeli

Son konuşmacı gazeteci yazar Murat Çabas ise ülkelerin kalkınmasının ve ekonomik bağımsızlıklarının elde edilebilmesi için yegâne yolun Milli Ekonomi Modeli (MEM) olduğunu söyledi. Çabas şöyle konuştu: “Kaynaklar sınırlıdır diyen Kapitalizmde para ve kaynaklar kapital sahiplerinin kontrolünde bulunur ve efendi olurlar. Diğer insanlar ise efendilerini mutlu etmeye çalışan işçilerdir. MEM’de ise millet kendisi için çalışır, devlet de milleti için çalışır. MEM’de devlet milletine hizmet için vardır.  Tüm dünya bir bir MEM’i hayatlarına geçirmeye başlamışlardır ve başta Rusya bunu kanunlaştırarak tümüyle uygulamaktadır.” Türkiye’nin Milli Ekonomi Modeli ile buluşmaması için belli güçlerin medyayı abluka altına aldığını belirten Çabas, “Ülkemiz zenginlik üstünde fakirlik çeken bir ülke haline gelmiştir. Kıyamete kadar yetecek kaynaklara sahip olmamıza rağmen bugün bundan istifade edememek büyük bir acziyettir.Yalnız şunu açıkça belirtmeliyim ki, Türkiye’yi ve dünyayı kurtaracak tek model sınırsız kaynakları insanların hizmetine sunacak olan Milli Ekonomi Modeli’dir” dedi
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137