17 Mayıs 2003 Cumartesi 00:00
Erdoğan: CHP işçiyi istismar

Muhalefetin İş Yasası'nın çıkmasını engellemek için çabalar içinde olduğunu belirten Başbakan Tayyip Erdoğan, bunların amacının yatırımcının, işverenin önünü kesmek olduğunu öne sürdü. Erdoğan, muhalefetin laftan başka işçiye sağladıkları hiçbir pozitif gelişmenin bulunmadığını, işçiyi bugüne kadar sadece istismar ettiklerini söyledi
AKP Lideri Recep Tayyip Erdoğan, geçmiş siyasi algılardan ve davranışlardan bugüne bir şey taşınmasının, bunların AK Parti içinde hizipleşme ya da guruplaşmalara yol açmasının söz konusu olamayacağını da kaydetti.

Erdoğan, başkanlığındaki milletvekilleri ve Kurucular Kurulu toplantısının Rıxos Otel'deki açılışında yaptığı konuşmada, 3 Kasım seçimlerinde, sandıktan halkın vicdanı ve siyasi istikrarın çıktığını ifade etti.

Erdoğan, Milletin Türkiye'nin sorunlarına hızlı ve gerçekçi çözümler getiren, yolsuzlukların önüne geçen, devlet kaynakla~|~rını millete sunan yönetim mekanizmasını arzuladığını dile getirerek, ''Pek tabii ki makinanın doğru ve verimli çalışması için aksayan parçalar değiştirilecektir. AK Parti bunu sağlayacak atamaları gerçekleştirmiştir'' diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, uyumu sağlayabilecek üst yapıyı kurma amacı ile ''cüzi sayıda'' atama yapıldığını, ancak kadrolaşma suçlamalarına muhatap olduklarını bildirdi. Erdoğan, Türkiye'nin geleceğini imar etmek için yola çıkmış bir kadronun kadrolaşmak gibi küçük hesapları olamayacağı görüşünü ifade etti.

Ekonomide bahar havası

Ekonominin, uzun karakışın ardından bir bahar havasını yaşadığını kaydeden Başbakan Erdoğan, piyasalarda, üretim sektöründe, dış pazarlara açılmada, halkın ekonomik beklentilerindeki havaların yeniden soğumasına izin veremeyeceklerini dile getirdi.

İstikrarın sağlanması, ekonominin dengelenmesi, yolsuzluk ve yoksullukların önüne geçilmesi için ortaya konulan çabaları engellemek üzere ateşe durmadan odun atmaya çalışanlara, meydanı bırakmayacaklarını ifade eden Erdoğan, milletvekillerinden kalkınmış, güçlü bir Türkiye için durup dinlenmeden çalışmalarını istedi.

Erdoğan, bu yolda ideolojik önyargılara, şahsi ihtiraslara milletin çıkarına olmayan siyasi fantazilere, ufuksuz, vizyonsuz ve dar bakışlara, kişisel mevki ve çıkar arayışlarına, kutsal değerlerin istismarına ve Türkiye'nin ortak değerlerinin tartışma konusu yapılmasına asla yer olmadığını ifade ederek, AK Parti'nin çağdaş muhafazakarların adresi olduğunu kaydetti.

Başbakan Erdoğan, Ak Parti hükümetlerinin bugüne kadar 86 temel kanun çıkardığını, AB uyum yasaları, demokratikleşme başta olmak üzere önünde çok yoğun olarak çalışılmasını gerektiren bir dönemin bulunduğunu ifade ederek, Ak Parti'nin tuzaklara karşı teyakkuz halinde olacağını söyledi. İş Yasası'nın çıkmasını engellemek için muhalefetin ne tür çabalara girdiğini herkesin gördüğünü anlatan Erdoğan, bunların amacının yatırımcının, işverenin önünü kesmek olduğunu öne sürdü. Erdoğan, bunların laftan başka işçiye sağladıkları hiçbir pozitif gelişmenin bulunmadığını, işçiyi bugüne kadar sadece istismar ettiklerini söyledi.

''Ben işçinin cebine girecek paraya bakarım'' diyen Erdoğan, Türkiye'deki 15 milyon işsizin iş sahibi olmasını istediklerini bildirdi.

Bugün ortada iki tehlikenin bulunduğunu, mevcut işyerlerinin kapanması ihtimalinin varlığına işaret eden Erdoğan, kendilerinin işyerinin güvencesini sağlama zorunluluğu bulunduğunu söyledi. Erdoğan, Türkiye'de yatırımın cazip hale getirilmesi gerektiğini kaydetti. Hiç kimsenin AK Parti'yi emeği ile alnının teriyle kazananın karşısında gösteremeyeceğini ifade eden Başbakan Erdoğan, muhalefeti tribüne oynamakla suçladı.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner129

banner132