27 Mayıs 2011 Cuma 00:00
Erdoğan, koltuk uğruna ülkeyi bölünmeye sürüklüyor
DP Adana Milletvekili Adayı Koç, "Erdoğan, kendine Başkanlık koltuğu sağlamak üzere seslendirdiği yeni Anayasa'da öngördüğü 'federatif yapılanma' ile ülkeyi 'demokratik bölünme'ye sürüklüyor" dedi ~|~

YENİ MESAJ - ADANA

Demokrat Parti (DP) Adana Milletvekili adayı Mehmet Emin Koç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim vaadi olarak seslendirdiği tam demokrasi ve yeni Anayasa projelerini "demokratik yöntemlerle ülkeyi bölme manevraları" olarak değerlendirdi.
DP Adana Milletvekili adayı Koç, millet iş, aş ve onurlu bir hayat istediğine işaret ederek, şunları söyledi: "Başbakan Erdoğan ise, vatandaşa mutfağında boş tencerede taş kaynattırarak, işi - aşı geçin, ben size demokrasi vereyim diyor. 2023'te 25 bin dolarlık kişi başı milli gelir mavalı pazarlıyor, hayal satıyor. Sayın Erdoğan, kendine yeniden koltuk sağlamak üzere Başkanlık sisteminden dem vuruyor. Koltuk uğruna milletimizin birliğini, ülkenin dirliğini feda ediyor. Herkes, aklını başına devşirsin; Erdoğan'ın önerdiği, Başkanlık sistemi gereği 'federatif yapılanma'yı öngören anayasal proje, Türkiye'yi ister istemez bölünmeye sürükler. Federatif yapılanmanın gereği bölünmedir; Erdoğan'ın örnek gösterdiği Amerikan modeli 'bölünmüş eyaletler' modelidir. Avrupa Birliği'nin önümüze koyduğu '36 etnik parça' modeli de, aynı şekilde Türkiye'yi bölmeyi hedeflemektedir. AKP hükümeti, AB ve ABD cenderesine soktuğu ülkemizi demokratik yollarla bölünmeye sürüklemektedir. Bu vahim bir gidişattır. Milletimiz, hükümetin bu yanlış gidişatını, 12 Haziran'da AKP'yi sandığa gömerek durdurmalıdır. Aksi halde milletin birliği ve dirliği toprağa gömülecektir ki, o zaman ülkede ne huzur kalır, ne asayiş? Erdoğan'ın beklentisine girdiği koltuğunda da yeller eser".

BOP eksenli demokrasi anlayışı
"Vatandaşın evini ve cebini dinleyecek kadar diktatoryal bir yönetim sergileyen AKP hükümetinin tam demokrasi anlayışından herkes endişe ediyor" diye konuşan DP Adana Milletvekili Adayı Koç, "Erdoğan'ın tam demokrasi anlayışı, ABD'nin BOP eksenli anlayışıdır. Çünkü Erdoğan, BOP'un eşbaşkanıdır. Erdoğan ile işbirliği içinde olan Amerikan yönetimi, BOP ekseninde Afganistan'a, Irak'a, Mısır ve Libya'ya ve hatta kardeş kanı akmaya devam eden Suriye'ye nasıl bir demokrasi getirdi ise, 12 Haziran sonrasında Türkiye'ye getirileceği söylenen demokrasi de bu BOP demokrasisinin bir versiyonu olacaktır. Bu demokrasi, karın doyurmuyor, huzur getirmiyor. Bilakis toplumu bölüyor, kardeşi kardeşe kırdırıyor,  kaynakları ecnebiye peşkeş çekiyor. Türk milletimiz böyle AKP demokrasini istemiyor. Bu sebeple AKP'yi sandığa gömmeye hazırlanıyor" şeklinde konuştu.

DP, demokrasinin teminatıdır
DP Adana Milletvekili adayı Koç, geçmişten günümüze Demokrat Partisi anlayışı ve vizyonunun, Türkiye'nin hep birlik harcı, toplumun yapı taşlarını birbirine kenetleyen çimentosu ve demokrasinin teminatı olduğunu söyledi. Koç, "DP, Türkiye'nin çimentosudur, birlik harcıdır, uğruna şehit vermiş gerçek demokrasi adresidir. Çok partili siyaset tarihimizde demokrasinin gerçek adresi Demokrat Partisi olmuştur. Geçmişte olduğu gibi işin, aşın, KOBİ'nin, kalkınmanın adresi de DP'dir. DP, hizmet partisidir, proje ve icraat partisidir. Köylünün, çiftçinin, esnafın, sanayicinin, KOBİ'lerin partisidir. DP, tüm Türk milletinin sığınağıdır. Milli Ekonomi Modeli ile yeniden Türkiye'yi şahlandırmanın adıdır, adresidir. İstismar, çatışma ve gerilim politikalarından beslenen ve seçim stratejisini de bu vahim politikalara endeksleyen AKP'nin oyununu bozacak tek parti Demokrat Partidir. Tam demokrasinin, hukukun, huzurun, ittifakın, birliğin ve kardeşliğin adresi geçmişte olduğu gibi bugün de Demokrat Partidir. Demokrat Parti köklü bir kurumdur. O halde formül belli: 'Ampul'ü geç, seçim pusulasının ikinci sırasındaki 'Kırat'ı seç" şeklinde konuştu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137