14 Mayıs 2015 Perşembe 00:25
Ezber bozan açıklamalar
YENİ MESAJ/İSTANBUL

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, partisinin İstanbul Eyüp’teki seçim standını ziyaret etti. Vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Haydar Baş, burada dikkat çeken bir konuşma yaptı. Konuşmasına “Hazreti Ebu Eyyûb el-Ensarî hazretlerinin mübarek ruhu şad olsun” diyerek başlayan Haydar Baş Atatürk ile ilgili olarak, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yıkmak ve bu amaçla milleti devlete düşman etmek isteyenler bu devletin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’e ‘dinsiz’ iftirası atıyor. Atatürk hafız bir insan... O kendisini ‘ben cihat Müslümanıyım’ şeklinde tarif ediyor. Atatürk ömrü boyunca Haçlı ordularına karşı savaşmış ve büyük zaferler elde etmiştir. Onun soyu Peygamber soyudur. O imam Hasan ve Hüseyin’in soyundandır. Annesi Zübeyde Hanım ve babası Ali Rıza Efendi Hz. Ali Efendimizin soyundan gelmektedir. Mustafa Kemal bu!” dedi. 

Cumhuriyette İslam yaşanmaz mı? 
Sözlerine “Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanımda bir mümine hanımda olması gereken bütün vasıflar var. Bu mübarek kadına senelerden beri iftira ediyorlar” şeklinde devam eden Prof. Dr. Haydar Baş, Atatürk’e dinsiz diyen kesimlere de dikkat çekici bir cevap verdi. BTP Lideri şunları söyledi: “Cumhuriyeti getirene dinsiz dediler. Peki, kardeşim saltanat ile İslam’ı yaşamak mümkün de cumhuriyet ile İslam’ı yaşamak mümkün değil mi? Bu camiler ne, bu İmam Hatip okulları ne,  bu ilahiyat fakülteleri, Kur’an Kursları ne? Bunların hepsinden bu cumhuriyet döneminde biz dinimizi öğrenmiyor muyuz? Bu yalanlara da son vereceğiz. “

Başkanlık sistemi ülkeyi paramparça eder
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, konuşmasında başkanlık sistemi tartışmasını da değerlendirdi. “Üniter yapıyı devam ettirmeye mecburuz.” diyen Haydar Baş, “Eğer başkanlık sistemi der de bunlara oy verirsek şöyle bir tablo ortaya çıkacak: Karadeniz’de Lazistan kurulacak. Ben Lazistan’dan Güneydoğu’daki Kürdistan’a gitmek istersem pasaport alacağım. Sen Kürdistan’dan Lazistan’a gitmek için pasaport alacaksın. Adapazarı’nda Çerkezistan’ı kuracaklar vesaire...  Biz paramparça olacağız. Üniter yapı darmadağın olacak ve federasyon meydana gelecek. Bu federasyonun başına da bir başkan seçecekler. Bunların demek istediği bu! Yani birinin keyfi için biz geçmişe küfredeceğiz ve onların istediği gibi bu memleketi parçalayacağız. Yağma yok. Bu ülkeyi hiç kimse parçalayamaz!”

36 yıldır para basamıyoruz
Türkiye’nin para politikasını da eleştiren Prof. Dr. Haydar Baş “Türkiye’nin yıllık geliri mal cinsinden 2 trilyon liradır. Biz bu malı 36 yıldan bu yana paraya çeviremiyoruz. Neden? Ecnebi devletler bize ‘emisyonunuzu genişletip senyoraj hakkınızı kullanmazsınız’ dedi. Ne olacak, ‘senyorajınızı biz kullanacağız’ dediler. Hangi devlet diyor bunu? ABD! Ben senin kazancının karşılığında borç döviz vereceğim. Bunu hazinene koyacaksın ve bunun karşılığında paranı basacaksın. Yağma yok, bu ülke bizim. Ben de ‘seni reddediyorum’ diyorum” şeklinde konuştu. 

ABD 3 yıl kapımda bekledi
BTP Lideri çok konuşulan “ABD, AKP’den önce bana geldi” açıklamasını da tekrarladı ve şunları söyledi: “1995 yılında o görkemli sandığınız ABD bana geldi. 3 yıl kapımda bekledi. Elimin tersiyle ittim. Dünyayı kazanmak için ahiretimi satamam! ABD’ye elini verdiğin zaman sadece kolunu, gövdeni almaz. Dinini alır, imanını alır, vatanını alır, milletini, devletini alır, askerini alır. Her şeyini alır. Hangisini verebilirsiniz, hiçbirini! Ama verenler var. Var mısınız bunların hepsine hayır demeye! Bunlar bu işlerden anlamaz. Ben yeni bir sistem vücuda getirdim, Milli Ekonomi Modeli. 120 ülke kısmen, Rusya tamamen benim modelimi uyguluyor. BRİCS ülkeleri de (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika) benim sistemimi uyguluyor.”

Madenler devletleştirilecek
Prof. Dr. Haydar Baş, konuşmasında Türkiye gündemine oturan projelerinin kaynaklarını da anlattı. Türkiye’nin zengin petrol kaynakları olduğunu ifade eden Haydar Baş, şöyle devam etti: “Bu petrolü yabancı şirketler çıkarıyor” dedi. Hangi şirketin nerede, ne kadar petrol çıkardığını tek tek anlatan Haydar Baş, şu ifadeleri kullandı: “Hani Türkiye’de Lozan antlaşmasına göre 2023 yılına kadar petrol çıkarılmazdı. Bakın nasıl çıkarıyorlar. Yalnız bunların hiç biri bize ait firmalar değil. Hepsi yabancı. Yalnız içlerinde bir kaç tanesi Sayın Cumhurbaşkanımızın hısımlarına ait. Onların dışında hiç bir Allah kulu da işletme ruhsatı alamıyor. Lozan’da gizli anlaşma varmış da 2023 yılına kadar Türkiye’de maden çıkarılması yasakmış. Böyle bir şey var mı, yok!” “Türkiye’de yeraltı kaynaklarımızın toplam değeri 3 katrilyon dolardır. Bu kaynaktan değil 5 bin lira asgari ücret 10 bin lira vermek bile mümkün ama Bağımsız Türkiye Partisi’ni iktidar ederseniz” diyen Haydar Baş, “Dikkat edin! Size, bize yani millete bir şey yok. Ne varsa yabancılara var. İşte ben bun madenleri devletleştirip milletime vereceğim. Milletin parasını ecnebilerden alıp milletime asgari ücret olarak, ev hanımlarına maaş olarak, vatandaşlık maaşı olarak vereceğim” dedi.

Kürt kardeşlerimizi oyuna getiriyorlar
Konuşmasında Kürt vatandaşlara da seslenen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: “Sevgili Kürt kardeşlerim. Benim damarımı kesseler Kürt kanı akar. Benim Kürt kardeşlerim, arkadaşlarım var. Sizi oyuna getiriyorlar. Sizin ihtiyaçlarınızı ben karşılayacağım. Asgari ücreti 5 bin lira ben vereceğim sana. Ben sana iş ve aş bulacağım. Çocuğunu okutacağım.”
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100