08 Ocak 2009 Perşembe 00:00
Filistin katliamı karşısında timsah gözyaşları
Bölgemizde kan ve gözyaşlarının akmasının sona ermesi için, önce "samimiyet" lazım? Filistin meselesi siyasi istismar malzemesi olamaz. M.E.Koç'un yazısı... ~|~

 

  

           Filistin katliamı karşısında timsah gözyaşları


Filistin başta olmak üzere bölgemizde kan ve gözyaşlarının akmasının sona ermesi için, önce "samimiyet" lazım? Müslüman samimiyeti! Bu bağlamda Filistin meselesi siyasi istismar malzemesi olamaz, olmamalı? Aksi halde akan masum insanların akan kanı, Dicle ve Fırat havzasına sıçrar. Türkiye'yi de boğmaya başlar.
Zira İsrail'in katliamı, sadece Filistin toprakları veya Gazze ile sınırlı değildir; er veya geç Arz?ı Mevud inancının uzandığı yerlere, güncel adıyla BOP projesinin sınırlarına kadar uzanacaktır. İsrail bu projede başta ABD olmak üzere küresel ve yerel ortakçılarıyla adım adım almış başını gitmektedir.
Dünya seyirci kalırken, "siyasi istismarcılar" meydan yaygaralarıyla Müslüman toplumların gazını alıyorlar? O kadar!

İsrail'in ne olduğunu herkes biliyor. Türk milleti, asıl, etkili ve yetkili makamlara geldiklerinde İsrail'in değirmenine su taşıdıkları halde, İsrail katliamına maruz kalan Filistinli masumların cenazeleri üstüne ağıt yakanlar, timsah gözyaşları akıtanlar ve İsrail'i tel'in nutukları çekenlerin maskesini düşürmelidir.
Türk milleti, kendi geleceği ve bölgemizin huzuru adına artık bu gerçeği görmeli, bu "takkeli?takunyalı din simsarlarını" fark etmeli; bu yerel seçimlerde bunların maskeli suratlarına okkalı bir demokratik şamar yapıştırarak sandığa gömmelidir. İşte o zaman Filistin de kurtulur, Irak da, Türkiye de!

Halkımız arasında "timsah gözyaşları" deyimini açıklayan şöyle muhteşem bir deyiş var: "Canavar ile parçalar, gelir seninle hüngür hüngür ağlar."
Bir avuç İsrail'i, işte bu türden küresel ve yerel "siyasi istismarcı" anlayış semirtmektedir, cüretkar kılmaktadır. İsrail ile birlikte Filistin halkının bahtını karartan maalesef bu "politik istismarcı"lardır.
Hem İsrail bombaları, hem de açlık susuzluk kırmaktadır Filistin halkını? Elektrik yok, su yok, ekmek yok, merhem yok, ilaç yok? Kısaca hayat yok Gazze'de, Filistin'de! Adeta Kerbalâ olmuş Filistin!
İsrail ise canavar kesilmiş? Nasıl semirmiş böyle, hiç düşündünüz mü?!

İsrail ile Serbest Ticaret Anlaşması 1 Mayıs 1997'de yürürlüğe giriyor. Dahası, "ikili kümülasyon" imkanı var? İsrail'e gümrük vergisi ve kota muafiyeti sağlanıyor. İsrail, en stratejik alan olan tarım tohumlarında dünyada tek tabanca oluyor; İsrail'in tohumları, bereketli tarım alanlarımızda cirit atıyor. Yaptıkları anlaşmalarla İsrail'e bu hizmeti sağlayanlar, bugün güya meydanlarda İsrail'e tel'in nutukları atıyor? Türk milletinin, meydanlarda ve sandıkta sorgulaması gereken budur.
Yüce Milletimize bu hususta yardımcı olmak için TBMM'de kayıtlı bazı belgeleri daha sunayım?

Gaziantep eski Milletvekili Ünal Yaşar'ın, "Aşağıdaki sorumun Başbakan Sayın Necmettin Erbakan tarafından yazılı olarak cevaplandırılması hususunda delaletlerinizi arz ederim? İsrail uçaklarının Konya'da eğitim gördüğüne dair haberler doğru mudur? Konya da eğitim yapıp, orta doğu da katliam yapan  İsrail'e yapılan bu eğitim desteği sizi rahatsız etmiyor mu?" şeklindeki 7/1183?3017 esas sayılı yazılı soru önergesine; Refahyol hükümeti adına Milli Savunma Bakanı Turan Tayan şu yazılı cevabı veriyor:

"Askeri Uçaklarla Eğitim Hakkında Anlaşma  Muhtırası 18 Eylül 1995 tarihinde Ankara'da imzalanmış ve müteakiben Bakanlar Kurulunca da onaylanmış bulunmaktadır? Eğitimlerin devamlılığı ve mütekabiliyet esasları göz önüne alındığında, İsrail Hava Kuvvetleri uçaklarının da zaman zaman Türkiye'ye gelmeleri tabiidir. Müşterek eğitim faaliyetleri kapsamında; sadece İsrail Hava Kuvvetleri uçakları Türkiye'ye gelmemiş, aynı zamanda Türk Hava Kuvvet1eri uçakları da İsrail'e intikal ederek eğitimler yapmışlardır. Bu tür anlaşmaların ruhunda karşılıklılık ve karşılıklı yarar mevcuttur. Türkiye'nin milli menfaatleri gereği yapılan karşılıklı eğitim işbirliğinin. Ülkesini düşünen hiç bir kimseyi rahatsız etmemesi gerektiği değerlendirilmektedir."

İsrail'in hangi destek anlaşmalarıyla semirdiğini ortaya koyan şu belgeyi de takdirlerinize sunayım? Ondan sonra bir kez daha değerlendirin lütfen Filistin'deki İsrail katliamını? TV ekranlarından seyredin Gazze'deki soykırım katliamının karelerini, bir de bu anlaşmaları okuyun; takdir vicdanlarınızın..

"T.C.  Başbakanlık Kanunlar ve Kararlar Genel Müdürlüğü
Sayı: B.02.0.KKG/101?1124/358 
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına 
Dışişleri Bakanlığınca hazırlanan ve Başkanlığınıza arzı Bakanlar Kurulunca 27.12.1996 tarihinde kararlaştırılan "Türkiye Cumhuriyeti ile İsrail Devletleri arasında Serbest Ticaret Alanı anlaşması ve İlgili notaların onaylanmasının uygun bulunduğuna dair kanun tasarısı" ile gerekçesi ilişikte gönderilmiştir.
Genel Kurulda ve komisyonlarda öncelik ve ivedilikle görüşülmesini arz ederim.
İmza, Prof. Dr. Necmettin Erbakan?Başbakan

GEREKÇE
Türkiye ile İsrail Serbest Ticaret alanı (STA) anlaşması, Türkiye'nin Avrupa'da ve Akdeniz bölgesinde yaşanan ekonomik bütünleşme sürecine etkin katılımının sağlanmasını hedeflemekte, ayrıca, Türkiye ile Avrupa Birliği arasında Gümrük Birliğinin ilerleyişini belirleyen 1995 sayılı Ortaklık Konseyi Kararının bir gereği olarak, dış ticaret politikasına yakınlaştırmasını öngörmektedir?"
İsrail ile serbest ticaret anlaşmasını öngören bu Kanun Tasarısı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 4 Nisan 1997'de Refah Partililerin oylarıyla kabul ediliyor.
İsrail semiriyor, semirdikçe azıyor, azdıkça masum Filistin halkına BOP ve Arz?ı Mev'ud ekseninde bombalar yağdırıyor, can bırakmıyor, mal bırakmıyor? Filistin halkını ise, hem İsrail bombaları, hem de açlık kırıyor? Sorun bakalım şimdi meydanlarda güya nutuk atarak "bu hakikati" örtmeye çabalayanlara; İsrail ile yaptığınız bu anlaşmanın aynısını değil, bir benzerini KKTC ile veya Filistin ile yaptınız mı?!
Türk milleti, önümüzdeki yerel seçimlerde, meydanlarda bu timsah gözyaşları dökenlerin sülalesinin hesabını dürmelidir.

Mehmet Emin KOÇ / eminkoc@hotmail.com

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100