02 Ekim 2002 Çarşamba 00:00
Fındıkta çile bitecek

BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş ise Ordu ve Giresun'da fındık üreticilerinin yüreğine su serpti. Hem üretilen tüm fındıkları pazarlama hem de 6 ay evvelden yarısının ücretini ödeme müjdesi verdi

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Türkiye'yi içinde bulunduğu krizden kurtarmak ve kısa zamanda dünyanın lider ülkesini konumuna getirmek için çıktığı yolda dur durak bilmiyor. Bir taraftan partisinin düzenlediği mitinglerde milletiyle kucaklaşmaya devam ederken, diğer taraftan da lider ülke olmanın anahtarı konumundaki projelerini anlatmak için konferans üstüne konferanslara katılıyor.

Fındık üreticisinin

ızdırabı dinecek

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Of ve Artvin mitinglerinin ardından Doğu Karadeniz'in fındık diyarı olarak nitelenen Ordu ve Giresun'da düzenlenen konferanslarda vatandaşlarla buluştu. Prof. Dr. Haydar Baş, Ordu ve Giresun~|~'daki konferanslarında fındık üreticilerine müjdeler verdi. Konuşmasında projelerini sıralayan BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş, projeleri gerçekleştirecek kaynakları da seçime kısa bir süre kamuoyuna açıklayacağını söyledi.

Türkiye'nin dört bir tarafındaki illerde düzenlenen "AB'ye Karşı Bağımsız Türkiye" mitinglerinde halkla kucaklaşan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Ordu ve Giresun'daki konferanslarında, AB'ye niçin karşı çıkılması gerektiğinden, neden kâinat devleti hedeflediğine, birlik ve bütünlüğün korunmasının gerekliliğine kadar Türk milleti için hayati önem taşıyan konulara değindi. BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş, ekonomik çözümleri ve projelerini de sıraladığı konuşmasında fındık üreticilerine de müjdeler verdi. Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi:

"Fındığını dalından toplamadan en az altı ay evvel devlet babanın kapısına gelecek, 'Ey devlet baba! On ton fındığım var. Ben bunu satacağım' diyeceksin. Artık daha benim milletim pazar arama kaygısında bulunmayacak. Tüccar, şu, bu onu artık kandıramayacak. Devlet bizzat onun fındığını pazarlayacak. Benim vekillerim Meclis'te oturmaya değil çalışmaya gidecek. Fındık üreticisinin ürününe pazar bulmak için elinde çantası kıt'a kıt'a dolaşacak."

Ordu ve Giresun'daki konferanslarında, devrim niteliğindeki ekonomik çözüm paketinden bilgiler sunan Prof. Dr. Haydar Baş, BTP iktidarında, tarım, hayvancılık, ormancılık, denizcilik kesimlerine her şartta devlet desteği sağlanacağını; sanayiciye, KOBİ'lere, esnafa uzun vadeli faizsiz kredi verileceğini; 100 milyarın altında geliri olandan bir tek kuruş vergi alınmayacağını; verginin de sebebi olan IMF'nin kapı dışarı edileceğini; emekli, memur, işçinin maaşlarından kesintilere son verileceğini; nakliyecilere, şoförlere araçlarını yenilememeli için faizsiz uzun vadeli kredi verileceğini; sosyal devlet projesi çerçevesinde ev hanımlarının emekli edileceğini; kimsesiz yaşlıların, özürlülerin, şehit ailelerinin devlet garantisinde mutlu bir yaşama kavuşturulacağını; evsiz vatandaşların tümünün ev sahibi yapılacağını; lise mezunlarına imtihansız üniversite hakkı getirileceğini; burs adet ve miktarının arttırılacağını; üniversite harçlarının kaldırılacağını; yardımkcı doçentlerin doçent olması için yapılan yabancı dil sınavına son verileceğini; dersane kadrolarının da lise, yüksek okul ve üniversitelerde istihdam edileceğini; herkese sağlıklı bir sağlıklı hizmeti verileceğini; parasızlıktan evlenemeyen gençlere faizsiz evlilik kredisi verileceğini söyledi.

Projelerin kaynağı hazır
Ortaya koyduğu projelerinin diğer partiler tarafından çalındığını da söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, diğer partilerin projeleri gerçekleştirecek kaynaklarının olmadığını vurguladı. Prof. Dr. Haydar Baş, bu projeleri gerçekleştirecek kaynakların ancak kendilerinde olduğunu ve bu kaynakları seçime kısa bir süre kala açıklayacağını ifade etti. Prof. Dr. Haydar Baş, "Diyeceksiniz ki, 'Hocam, bunlar ne kadar güzel şeyler. Ama kaynağın var mı?' Bakınız bir dosya dolusu kaynak getirdim. Ancak bir sürü kopyacılar var. Hepsi beni çaldılar. Bunların kimler olduğunu biliyorsunuz. Arife tarif gerekmez. Bunları ben İstanbul'da, bütün basının huzurunda bir toplantı ile açıklayacağım, açacağım. Bana o zamana kadar müsaade edeceksiniz. Burada şüphe eden kardeşlerimiz için de içinizden bir vekil tayin edeceksiniz. Şöyle bir bakacak. Beni gözlerimden öpecek. Seni tebrik ederim, diyecek. Ben bu kaynakları buldum. Bu ülkeyi iki yılda Avrupa'yı, üç yılda ABD'yi yakalayacak hale getirecek, dördüncü yılda kâinatın doruk noktasına çıkartacağız" şeklinde konuştu.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.