Bu haber kez okundu.

Fırkalara ayrılan ahir zaman ümmeti

Depremler ve zelzeleler kıyamete yakın olacak. Ama onlar kıyametin kopuşunu hatırlatmak değil. Geleni müjdelemek için gelecek. Bakın İmam-ı Rabbani diyor ki...

~|~

Depremler ve zelzeleler kıyamete yakın olacak. Ama onlar kıyametin kopuşunu hatırlatmak değil. Geleni müjdelemek için gelecek. Bakın İmam-ı Rabbani diyor ki; "Mehdi'nin gelişi, Muhammed Mustafa (s.a.v.)'in gelişi gibi olacak. Aynen O'nun gelişinden önce de yeryüzünde harikulade haller zuhur edecek." Depremler olacak. Neden? Burak Hz. Muhammed Mustafa'yı görünce titredi, heyecana geldi. Yeryüzü O'nun gelişini bekliyor. O yüzden titriyor. Ondan dolayı bunlar olacak diyor.
Peki kıyamete yakın ümmetin hali ne olacak? Peygamberimiz, "Ümmetim 73 fırkaya ayrılacak. İsrailoğulları 71, Hıristiyanlar 72, Ümmetim 73 fırkaya ayrılacak. Biri hariç, 72'si ateşte birleşecekler" buyuruyor. Şimdi bu 72 fırka kimdir? Oturup bunların listesini yapacak değilim ama bir gerçek var. Ahir zamanda kalabalıkların 72 büyük çoğunluğu batılda ittifak edecek. Çokluklar batılın peşinde gidecek. Ama bu çokluklar, -Şamlı kardeşlerimize müjde verelim- Şam'a zarar veremeyecek. Öyle belalar musibetler olacak ki, hiçbir kimse sığınabileceği makam bulamayacak. Bu belalar Şam'ın etrafında dolaşacak. Irak'ın üstüne çökecek. Arabistan Yarımadası'nın elini ve ayağını bağlayacak. Onlar belayı bir taraftan def etmeye çalışırken diğer taraftan o yine ortaya çıkacak. Peygamberimiz bunlara "bela" diyor, "fitne" diyor, "musibet" diyor. Bizim 72 fırka "Arap Baharı" diyor. Peki o Arap Baharı diyenlere Peygamber Efendimiz ne diyor: "Deccal çıktığı vakit beraberinde su ve ateş vardır. Ancak halkın ateş olarak gördüğü, tatlı sudur. Su olarak gördüğü ise, yıkıcı ateştir. Sizden kim o güne ererse, halkın ateş olarak gördüğüne düşmeyin. Kabul etsin. Çünkü o tatlı ve soğuk sudur." Yine, "Mescitler insan dolacak içinde imanlı insan olmayacak. İmanları, üzerinde elbise çıkarır gibi gidecek. Ama onlar namaz kılmaya ve oruç tutmaya devam edecekler" buyuruyor.

Deccal'in vasıfları ve fitnesi

Peki, ya Deccal? Deccal'in 2 tane vasfı var: 1. "İlk insan Adem'den kıyamete kadar yeryüzüne çıkacak olan fitne deccal fitnesidir." "Kimdir ya Resulallah?" "İçinizden çıkacak. Ümmetim içinden." Bir rivayete göre; "30, 40, 70 kişi ne diyecek biliyor musunuz? Muhammed'i kabul etmeyen Ehl-i Kitap da kurtulmuştur. Ümmetimi onların safına katacak. 2. Resulullah Efendimiz Veda Haccı'nda "dikkat edin" diyor. Deccal'i anlatıyor. "Nuh (a.s)'dan sonra gelen bütün peygamberler onunla ümmetimi korkuttu, dikkat edin" diyor. Ondan sonra tarif ediyor. Ve diyor ki: "Haberiniz olsun Allah sizlere birbirinizi kanını, malını haram kıldı. Bunlar şu günleriniz, şu beldeniz gibi haramdır. Acaba tebliğ etim mi?" diyor. "Şahit ol Ya Rab" ve arkasından, "Eyvah size. Benden sonra Deccal'e uyup birbirinizi boynundan vuran kâfirlerden olmayın" diyor. Ey Türk Milleti! Suriye'deki, Afganistan'daki, Irak'takiler gibi olmayalım.
Son olarak Dabbetü'l-Arz. "Dabbe çıkacak" diyor Peygamberimiz. Kimileri bir hayvana benzetmiş, esasında hiçbir alakası yok. "Kıyamet günü ölüm, koyun kılığında gelecek." Şimdi kim koyuna bakıp da onun ölüm olduğunu söyleyebilir. Her yaratılan varlığın bir sureti vardır. Allah onu koyun gibi halk edebilir ama o ölümdür. Dabbe çıktığında insanların içinde sakladığı açığa çıkacak. Alınlarında mü'min ve kafir yazacak. Bunu mü'min görecek, öyle olaylar zuhur edecek ki olaylar insanların içinde sakladığını daha ölmeden açığa çıkartacak. Kim görecek, mü'min olan görecek. Hani "kabirde yılan gelir, ejderha gelir" derler ya, "nesin sen?" "Ben senin kibrinim vs. Aynen bunun gibi Dabbe Mü'minlere Allah'ın ikramı. Ölemeden önce kimin ne mal olduğunu Allah meleklerine ve Mü'minlerine gösterecek. Son olarak biz neden bu haldeyiz. Biz esasında asıl savaşı içimizde kaybettik.Yemek yiyenlerin Büyük tabağa üşüştükleri gibi insanların size karşı birleşip üşüşmeleri yakındır. Biri sordu acaba o zaman biz sayıca az mı olacağız? Peygamberimiz şöyle konuştu; "Hayır bilakis siz o zaman sayıyla çok olacaksınız. Selin sürüklediği çöp gibi olacaksınız. Allah düşmanlarınızın kalbinde sizin korkunuzu çıkaracak sizin kalbinize vehin sokacak." "Vehin nedir ya Resulallah?" "Dünya malı ve ölüm korkusu."
Aziz milletimiz biz aslında savaşı içimizde kaybettik. İçimizi doldurduk, dolmaması gereken şeylerle doldurduk. Şimdi bir kavim kendini değiştirmeden Allah onları değiştirmez. İçimizdekiler başımıza Deccaller'i musallat etti. Şimdi değişme zamanı. Şimdi Allah'ın Ehl-i Beyt'inin aşkı bizi ancak paklar. Şimdi Ehl-i Beyt'inin aşkıyla yanma, o çatı altında buluşma Ehl-i Beyt'in yolundan gidenle bir ve beraber olup önce iç alemimizde bu savaşı kazanma zamanı. O zaman, "ne zaman Mehdi gelecek" diye soruyorlar. Sen kalbindeki hurmalıkları at. Oraya Muhammed Mustafa'nın ve Ehl-i Beyt'inin aşkını koy bak o zaman Mehdi ne kadar yakınında.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100