21 Mayıs 2006 Pazar 00:00
Fransa tornistan mı?
HAYIR! Birkaç gün önce de yazdım. Bu kanunu reddetseler de bir şey değişmez, kepazelik son haddini bulmuştur diye. ~|~
Çünkü, Fransa'da soykırımını inkar etmek suçtur diyen bir kanun zaten vardır. Bu kanun 20. Yüzyıl'ın yüz karasıdır. Buna kanun demek ayıptır. Hukukun, emperyalist emellere ve insanlık dışı bir iftiraya alet edilişinin resmidir. Aslında bir parlamentonun, teşrii selahiyetinin, hem coğrafi, hem hukuki, hem de felsefi sahasından harice çıkması demektir. Milletlerarası hukuka aykırıdır. Bunu düşünmek bile bir cinayettir. Çünkü normal bir insan böyle kanun olamayacağını bilir. Ama Fransa'da bu kanun yıllar önce çıkmıştır. Bu yüz karası, Fransa'ya kafi gelmediği için soykırımını inkar edenlere, bir yıl hapis 45.000 Euro para cezası öngören yeni bir kanun getirmeye kalkmışlardır ki yüz karaları katmerli olsun. İşte bu vesileyle yazmıştım ki, bu kanunu Fransız Parlamentosu kabul etmese de abes teşekkül etmiştir. Fransız Parlamentosu kanunun oya konmasını yani abesi Ekim'e kadar erteledi. Ama yarattığı skandal, peşini bırakmayacaktır.

Tıpkı Avrupa Birliği'nin Türkiye'yi AB'ye almamak, fakat kapıda tutmak politikası gibi. Kim bilir ne gibi bir diplomatik şantajın peşindeler!
Bunun karşısında ruhunda istiklal aşkı bulunan ve istiklalini koruyabilecek seciye gücüne sahip devlet adamları gerekir. Ancak böyle bir seciye karşıdakinin efsanevi insan hakları dolandırıcılığını fark edebilir ve gerekli cevabı verecek gücü ruhunda bulabilir.

Yalnız Fransa mı? ABD ve AB'nin hemen hemen tamamı aynı abes cürmü işleme yolundadır. Bu noktada bir an durup düşünmek gerektir. Biz nereye gitmek, hangi kapıdan girmek istiyoruz? Şu insanlık vasfına aykırı kokuşmuşluğu fark etmeyen, hatta primleyen bir topluma mı? Yoksa teknolojik yükselişi kadar insani ve ahlaki bakımdan düşmüş olan bu toplumu irşad için mi girmek istiyoruz? Belki bu olabilir. O zaman bu zillet niye?.. İşin aslı TÜRKOĞLU, dünya çapında kahpe bir komplo karşısındadır.

Dün (19Mayıs) Anıtkabir'de devlet erkanının bir ağızdan İstiklal Marşı'nı söyleyişini dinlerken içimden bu canavar kanuna karşı şu mısraların da söylenmesi arzusu geçti.
Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var
Ulusun korkma nasıl böyle bir imanı
boğar
Medeniyet dediğin tek dişi kalmış
canavar.
Ve arkasından da Gazi Mustafa Kemal'in en çok beğendiği mısraın Hakkıdır Hakk'a tapan milletimin istiklal okunması geçti gönlümden. Çünkü Avrupa, bütün dünyada hak ve hakikatı, hem de parlamentoları eliyle ayaklar altına almaktadır.

Ergun Göze/ Tercüman
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100