14 Nisan 2014 Pazartesi 00:08
Geleceğin Türkiye'si-Türkiye'nin Geleceği

RECEP BAHAR/İSTANBUL

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, 30 Mart Yerel Seçimler sonrası ilk programını İstanbul'da gerçekleştirdi. "Türkiye'nin Geleceği, Geleceğin Türkiye'si" temasıyla start alan etkinlik dizisinin ilk programına katılan BTP Lideri, Merter Green Park  Otel'inin salonunu hıncahınç dolduran coşkulu kalabalığa hitap etti. 

Konuşmasının başında Peygamber Efendimizin "Salih amellere yapışınız. Öyle bir zaman gelecek ki, gece karanlığı gibi fitneler zuhur edecek. İnsan Müslüman olarak sabahlayacak, kâfir olarak akşamlayacak. İnsan Müslüman olarak akşamlayacak, kâfir olarak sabaylayacak. O gün insan çok basit bir menfaate dinini satacak" hadisini hatırlatan Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: "Bugün acizâne karşılaştığımız hastalığın temelinde çok basit bir menfaate kendi geleceğimizi, ahiretimizi, dinimizi satmamız yatmaktadır. Onun için dosdoğru bir yola ihtiyacımız var. O da Ehl-i Beyt yoludur. Ancak bu yolda gidenler neslini, nefsini ve milletini kurtarabilirler. İnşallah o nesil de sizlersiniz, bu millettir. Savaş aslında kendi iç tabiatımızda. O 'ben' dediğimiz, 'ben yaparım', 'ben haklıyım', 'benim dışımdakiler batıldır' anlayışı var ya! Mustafa Sarıgül'ün çok sevdiğim bir ifadesi var: Ötekisi olmayan bir İstanbul... Ötekisi olmayan bir dünya... Hep beraber bir bilek, bir yürek olan dünya... Dostuz, arkadaşız, Allah'ın kuluyuz, bu milletin evladıyız."

İşte Türkiye'nin yeni sloganı

"Geleceğin Türkiye'si Milli Ekonomi Modeli ve Bağımsız Türkiye'dir. Türkiye'nin geleceği ise Bağımsız Türkiye ve Milli Ekonomi Modeli'dir" diyen Prof. Dr. Haydar Baş, "Bunu gönlünüze ve aklınıza kaydedin" dedi. 30 Mart yerel Seçimleri'ni kastederek böyle bir seçim görmediğine dikkatleri çeken BTP Genel Başkanı, şunları söyledi: "Cumhuriyet Gazetesi'nin yalan yazdığını, hakka ve hakikate karşı olduğunu maalesef ben bu seçimde öğrendim. Seçime girecek olan partiler ve amblemleri arasında Bağımsız Türkiye Partisi yok... Sen hangi cumhuriyetsin! Muz cumhuriyeti misin?"

Güneydoğulu beni iyi dinledi

Partisinin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde aldığı oyları değerlendiren Prof. Dr. Baş, şöyle konuştu: "Bu neticeleri ben dahi beklemiyordum. Mesela Mardin'de 7048 oy aldık... Belediye başkanlığını Ahmet Türk kazandı. Kendisini kutlamaya gideceğim. Niye gideceğim? Bizim için ötekisi yok, hepsi kardeşimiz. Ülke barışacaksa bu kardeş olmamıza, bir yürek, bir bilek olmamıza bağlı… Enteresan bir hatıram var: Ahmet Türk'ün torunu rahmetlik oldu, arkadaşlarıma 'benim taziyelerimi bildirin' dedim. O kadar etkilendi ki, 'Hocama selamlarımı söyleyin, Allah ondan razı olsun' diye mukabelede bulundu. Bir dostumla gideceğim ona. Etrafı da inceleyeceğiz ve benden proje isterse ona orada proje vererek destek olacağız. Hakikaten BTP Doğu ve Güneydoğu'da teşkilatlanmanın sonucu olarak çok güzel oylar aldı. Teşkilat mensuplarımızı tebrik ediyorum. Gündem bu değil ama gireyim: PKK neden dağa çıktı? Bölge niçin BTP'ye ilgi gösterdi. Oğlunun, kocasının, kızının işi yok, aç susuz geziyorlar. Bu insan ne yapacak? En tabii yol dağa çıkmaktır. Sen onun karnını doyurdun, sırtını giydirdin, cebine parasını koydun, işini ve aşını temin ettin de mi dağa çıktı? Hiçbirini yapmadın! BTP ne diyor: Ey genç, beni iyi dinle! Ben sana vatandaşlık maaşı vereceğim. Ev hanımı olarak ailende işçi kabul edileceksin ve 1000 TL benden maaş alacaksın. İşçiler asgari en az 4 bin TL ücret alacak. Güneydoğu'da annelerim, kızlarım ve gelinlerim beni çok iyi dinledi."

Güneydoğu'da ve Doğu'da devrim oldu

Bazılarının BDP ile Haydar Hoca'yı karıştırdığını iddia ettiğini hatırlatan BTP Lideri, şu çarpıcı değerlendirmeyi yaptı: "Güneydoğu'da 2011 seçimlerinde bağımsızlar aday oldu. Apartman katları bile milletvekilleri adaylarına ayrı ayrı oy verdi. Bütün bu ayrıntılara dikkat ederek hata etmeyen o millet, koskocaman partilerin amblemlerini karıştıracak. Doğu ve Güneydoğu'nun Kürt'ü Haydar Hoca'nın özbeöz kardeşidir. Bir kolumdan Türk kanı, diğer kolumdan Kürt kanı akar. Olay budur. Sen bunu göremedin, 'Senin gözün kör, kulağın sağır, senin için büyük bir azap var (ayet-i kerime).' Bu millet hayat iksirini buldu. Güneydoğu'da ve  Doğu'da 30-35 ilde bir devrim oldu. Zaten fikir hareketleri 12-13 yılından itibaren neşet etmeye, filiz vermeye başlar. Biz çok erkenden vermeye başladık. Allah'ın Sevgilisi, Son Peygamber Mekke'de 13 yılda sadece 157 insanı hidayetle buluşturabildi. Çok üzüldü. Cenab-ı Hak, ayeti kerimede 'Muhammedim, üzülme. Hidayet benden. Sen tebliğe memursun' dedi. Şimdi sonuç ne olursa olsun, biz anlatmaya memuruz. Ama bu milletin nasibi var. Sanki orası benim Medine'm oldu. Muharrem Bayraktar Akçaabat'ta çok çalıştı ve dillere destan projeler ortaya koydu ama ne yazık ki Akçaabat'tan beklediği cevabı alamadı. Ben de arkadaşlarıma, 'Siz ne kadar anlatırsanız anlatın ama burasının tohumu daha çatlamadı. Orası da gelecek, merak etmeyin' dedim. Nasıl ki Doğu ve Güneydoğu'nun tohumu çatladı, orası da çatlayacak.  Bayraktar kaybetmedi, kazandı."

MHP, HP oldu

Ülkenin parçalandığı bir ortamda Devlet Bahçeli'nin, MHP Başkanlık Divanı'nın ve teşkilatlarının, ona oy veren partililerin seslerinin çıkmadığına dikkatleri çeken Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: "Diliniz mi tutuldu, konuşsanıza... Milliyetçi Hareket'in milliyetçisi çıktı, geriye Hareket Partisi kaldı. Kimse onlardan bir şey beklemesin. Şu anda Bahçeli'yi Türkiye'nin başına başbakan yapalım... Tayyip Bey'in yaptıklarının dışında ne yapabilir? Tarım, hayvancılık, madencilik, denizcilik, sanayi, ormancılık, içişleri, dışişleri sahalarında projesi var mı? O zaman Türkiye'nin meselesi forma giymek, flama taşımak... Bununla bir ülke kalkınır mı? Bozkurt istiyor musunuz, işte burada... Atatürkçü, halkçı istiyor musunuz, işte burada.”

Terör Meclis'e girdi

Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na geçmiş olsun dileklerini ileten BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, şu önemli değerlendirmeyi yaptı: "Terör yokmuş  Türkiye'de! Terör Meclis'e kadar girdi. Daha terörü nerede arayacaksın! Nizamdan, güzellikten bahsediyorsun. Can, mal, namus, din ve vicdan emniyetlerinin olmadığı bir yerde hangi emniyetten bahsedebilirsin ki? Orada var olan şeyin adı terördür. Ben şahsen Kılıçdaroğlu'nu tanımıyordum. Kılıçdaroğlu, gördüğüm liderlerin içinde en mükemmeli. Neden? Hâyâ ehli, ahlaklı... Neticede ben Meclis'e girmemiş bir Genel Başkan'ım. Kılıçdaroğlu, 'Bu adam Hocadır; dini bilendir; ahlak, fazilet ve iffet sahibidir' itikadıyla beni ziyaret etti ve tavırla benimle beraber oldu. Bizim kalp aynamızda Sayın Kılıçdaroğlu'nun aldığı not 10 üzerinden 10'dur. Ötekilerinin de notu ama onların tamamının notu bir araya gelse onun aldığın notun yarısını alamaz." 

 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137