07 Ocak 2015 Çarşamba 00:07
Gerçeği asla gizleyemezler

AYCAN SARIBAY / ANKARA

Yeni Mesaj gazetesinin tüm Türkiye’de organize ettiği ‘İslam Dünyasını Kuşatan Fitneler ve Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt’ konulu panellere bu hafta sonu 100 yeni panel daha eklenmiş oldu. 3 aydan bu yana Türkiye’nin karış karış her coğrafyasında düzenlenen bu panellerde halkımız, gerçek İslam’ı ve gerçek Atatürk’ü, İslamiyet ve Ehl-i Beyt üzerine oynanan oyunları ve bu oyunları anlatan güçlü bir kadroyu görme fırsatı yakalıyor. Durup dinlenmeden gece gündüz çalışan ve gerçeği anlatan her hafta 400’e yakın konuşmacı, Horasan erenleri misali halkımızı aydınlatmaya devam ediyor. 
Bu hafta Ankara’nın Yenimahalle ilçesi 407. panele ev sahipliği yaptı. Salonda izdiham görüntüsü oluşturan ilçe halkının coşkusu, akıllara kazınan ve unutulmayacak bir programın da kaynağı oldu. 
Panelin konuşmacı kadrosu ise çok önemli isimlerden oluşuyordu. Dini ve Tarihi Arka Planıyla Ehl-i Beyt’e Karşı Bir Akım: Nakşibendilik kitabının yazarlarından İlahiyatçı Yazar Mehmet Emin Koç, bid’at akım Nakşibendiliği ve resmi belgeleriyle Atatürk’ü anlattı. Araştırmacı Yazar Dr. Abdullah Terzi, dünü ve bugünü ile AKP icraatları sunumunu gerçekleştirdi. Son olarak Hukukçu Yazar Av. Mustafa Pak, her yönüyle Milli Ekonomi Modeli sunumunu yaptı.

‘Bu insanlar Ehl-i Beyt imamlarına düşmandırlar’

İlahiyatçı yazar Mehmet Emin Koç’un yaptığı sunum izleyenler tarafından büyük bir ilgi ile takip edildi. Sayın Koç, konuşmasında çok önemli detaylara yer verdi. “Bugün Nakşibendilik denilen ekolde, Sakife-Emevî maharetiyle Ehl-i Beyt’e karşı türetilen bid’at akımların yol evlatları ve güncel versiyonlarıdır. Ehl-i Beyt’i kılıçtan geçirecek derecede vahşileşen Sakife’den semirmiş Muaviye-Yezid anlayışına, Hindistan coğrafyasında Nakşibendi ekolün öncüleri tarafından rahmet okunmuştur. Bu insanlar, hem Ehl-i Beyt imamlarının hem de Ehl-i Beyt’in bir numarası Hz. Muhammed’in can düşmanlarıdır” diyen konuşmacımız son olarak ise şunları söyledi: “Osmanlı arşivinde anne ve baba tarafından Seyyid olduğunu öğrendiğimiz Atatürk’e olan düşmanlıkları da işte sırf bu yüzdendir. Ancak unutmasınlar ki Gazi, Hacı Bektaş nefesiyle İslam olan bir anlayıştan gelmektedir. İslamcı olarak dolaşanların hepsinden daha Müslümandır. Bugün bu vatan ve bu millet Gazi’nin, Ehl-i Beyt’in, Hacı Bektaş’ın ve Peygamber’in emanetidir. Bizlere, bu vatana bu gözle bakmayı öğreten de Prof. Dr. Haydar Baş’tan başkası değildir.”

‘Diyanet İşleri papazların duasına âmin diyor!’

Araştırmacı yazar Dr. Abdullah Terzi yaptığı sunumla dinlerarası diyalog faaliyetlerini, dinleyicilere belgeleriyle birlikte gösterdi. Terzi şöyle konuştu: “Lozan’da Gazi Mustafa Kemal’in ölçüsü olan bu ülkenin gerçek sahipleri Müslümanlardır, azınlık olanlar ancak gayrimüslimlerdir anlayışını bugünün iktidarı yerle bir ediyor. Sayın Başbakan İstanbul’da İbrahim sofrası diyerek birlikte yemek yedikleri gayrimüslim din önderlerine ‘siz bu ülkede azınlık değilsiniz’ diyor. İbrahim’in yolu ve soyu olan Peygamber’i dinden çıkartacaksın ama İbrahim sofrasına oturacaksın. Buna ne Allah müsaade eder ne de kalbinde iman olanlar. İşte bu yüzden biz mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz çünkü Hz. Muhammed’siz din olmaz, İslam olmaz, cennet olmaz, Cemal olmaz. Kur’an-ı Kerim’de Allah (c.c.) diyor ki; “Allah üçün üçüncüsüdür diyenler kâfir olmuşlardır” bu ayeti gören, bu ayeti bilen Diyanet İşleri Başkanımız ise ne üzücü hadisedir ki iftar sofralarında papazların yaptıkları dualara âmin diyor. Bu faaliyetler ile gençlerimiz kültüründen uzaklaştırılıyor dinden çıkartılıyor. 2002 yılında Prof. Dr. Haydar Baş Bey ‘Eğer AKP’yi iktidar ederseniz göreceksiniz, Türk çocukları Hıristiyanlaştırılacak’ sözleri günümüze ayna tutmaktadır.”

‘Artık içimizden doğan güneşi görme vakti geldi’

Son konuşmacı Hukukçu Yazar Av. Mustafa Pak, Milli Ekonomi Modeli (MEM)’nde yer alan Sosyal Devlet projelerini izleyenlere aktardı. Özellikle, bugün Prof. Dr. Haydar Baş’ın görüşleri ile ayağa kalkan ve MEM’i uygulayan Rusya’nın, kendisine uygulanan bütün ambargolara karşı dimdik ayakta durduğunu belirtti. Bugüne hiçbir ekonomik anlayışın işsizlik, adil gelir dağılımı, sürekli büyüme sorunlarına çözüm bulamadığını belirten Pak, bu sorunları bugün yalnızca Milli Ekonomi Modeli’nin çözdüğünü anlattı. İzleyenlere hitaben de son olarak şunları söyledi: “Artık içimizde doğan bu güneşi görme vakti geldi, geçiyor. 150’yi aşkın ülke bugün bu tezi uygularken, biz hala hazine üstünde oturan fakir rolünü üstleniyoruz. Önümüzdeki fırsatı değerlendirelim ve 2015 yılı, ülkemizde MEM’in uygulanmaya başladığı yıl olsun.” 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100