27 Aralık 2014 Cumartesi 00:07
Giresun’da ‘Ehl-i Beyt’ coşkusu
YENİ MESAJ / GİRESUN
Gazetemiz tarafından organize edilen “İslam Dünyasını Kuşatan Fitneler ve Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt” paneller serisinin bir durağı da Giresun’un en büyük ilçelerinden biri olan Bulancak’tı. Panelde konuşmacı olarak, araştırmacı yazar Hakan Rona, araştırmacı yazar Muammer Belen ve eğitimci yazar emekli milli eğitim müdürü Fahri Özgen yer aldı. Oturum başkanlığını eğitimci yazar O. Nuri Duran yaptı.
Panelin açılış konuşmasını yapan Yeni Mesaj gazetesi Bulancak temsilcisi Zafer Aktaş, Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini belirterek bu günlerde bir ve beraber olmaya, ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozmak için bir bilek, bir yürek olmaya ihtiyacımızın olduğunu söyledi. 
Aktaş, “Allah’ın Kitabı Kur’an-ı Kerim ve Resulünün Ehl-i Beyt’i ile barışık yaşamalıyız. Bizleri Ehl-i Beyt ile buluşturan, imanımızı muhafaza etmemize yardım eden Pof. Dr. Haydar Baş ve ekibine huzurlarınızda tekrar teşekkür ediyoruz” dedi.

Şii ve Sünni dünya aynı inancı paylaşıyor

Panelde ilk konuşmayı yapan araştırmacı yazar Hakan Rona “İslam dünyasını gezen ve bilen biri olarak diyorum ki, Müslümanlar üzerinde büyük oyunlar oynanıyor” dedi. Ehl-i Beyt dünyası ile Sünni dünyanın aslında aynı inancı ve duyguları paylaştıklarını söyleyen Rona, her iki dünyada da fitneleri körükleyen satılmış ajanların olduğunu ifade etti. Rona, Ehl-i Beyt’siz kurtulmanın mümkün olunamayacağını ayet ve hadislerle anlatarak Peygamber Efendimizin “Ehl-i Beyt’im Nuh’un Gemisi gibidir. Bu gemiye binen kurtulur binmeyen helak olur” hadisine vurgu yaparak şunları söyledi: “Ey Ehl-i Beyt! Allah sizden her çeşit pisliği, suçu gidermek ve sizi tertemiz bir hale getirmek diler” (Ahzab, 33). Bu Tathir âyetidir. Bu ayetin gelişinden sonra Peygamber Efendimiz Hz. Fatıma, Hz. Ali ve Hz. Hasan, Hüseyin Efendilerimizi abasının altına alıp, ‘Allah’ım bunlar benim Ehl-i Beyt’imdir. Bunlardan her türlü pisliği (günahı, suçu) gider ve onları tertemiz kıl’ diyerek dua etmiştir.”
Hakan Rona, Cenabı Hakk’ın Kur’an’ında  Ehl-i Beyt’i tertemiz kıldığını İfade ederek gerçek İslam’ın Ehl-i Beyt olan Peygamber ailesinden öğrenilebileceğini ve bu dava uğruna mücadele edenlerle bir ve beraber olunması gerektiğini beyan ederek Prof. Dr. Haydar Baş’ın, bütün bu gerçekleri yazmış olduğu Ehl-i Beyt külliyatı ile ortaya çıkardığını belirtti. 

‘Bismillah’ diyerek kilise kurdelesi kestiler

Muammer Belen ise yaptığı konuşmada iktidarın milletin gözüne baka baka dini istismar ettiğini, bunların hepsinin belgelerle ortaya konduğunu, Kur’an ayetleriyle ters düştüklerini ifadeyle şunları söyledi: “Erdoğan’ın 2002 seçimleri öncesinde Of’taki konuşmasında “4 hak din var” çıkışından sonra başlayan süreçte, İmar Kanunu’ndaki “cami” ifadesi “ibadethane” olarak değiştirilmiş, Türkiye’de 70 bin kilise evi açılmıştır.

AB mevzuatına uygun Türk Gıda Kodeksi’nde, domuz eti satılabilir kasaplık et olmuş ve satışı serbest bırakılmıştır

Din dersi kitaplarından Kelime-i Tevhid’in ikinci kısmı olan “Muhammedün Resulullah “ çıkarılmıştır.

İçişleri Bakanlığı’nın 2006 yılındaki 2227 sayılı kararı ile nüfus kağıtlarından “Dini İslam” ibaresi kaldırılmıştır.
Bu hükümet, Urfa’da Halilurrahman’ın karşısında dinler bahçesini, 2004 senesinde Antalya’da da başka bir dinler bahçesini açmıştır.
Sayın Erdoğan, İslam tarihinde ilk defa “Bismillah” diyerek kilise kurdelesi kesmiştir.

AKP döneminde, 2005’te yapılan TCK değişikliği ile zina suç olmaktan çıkarılmıştır

3 Nisan 2007’de Kasımpaşa’da Ak Partisi emriyle Büyük Piyale Kuran Kursu yıkılırken, Van Akdamar Kilisesi 3 milyon TL para harcanarak onarılmış, ayine açılmıştır. 15 Ağustos 2010, 2011 ve 2012 tarihlerinde Trabzon Sümela manastırında ayin gerçekleştirilmiştir.
İzmir’in Çeşme beldesinde Pazaryeri kilisesinde, Diyarbakır Surp Giragos Ortodoks kilisesinde ayin düzenlenmiştir.

AKP döneminde ilk defa kilise imarı için yer tahsis edilmiştir.

İslam dininde yasak olmasına rağmen, 2004 senesinde din dersi kitaplarına Hz. Peygamberimizin minyatür resimleri konulmuştur.
AKP döneminde “Allah katında tek din İslam’dır” ayeti, AB ve ABD’den gelen tepkiler nedeniyle, Cuma hutbelerinden kaldırılmıştır.
24 Eylül 2008’de, AKP hükümetinin Milli Eğitim Bakanlığı, İmam Hatipler’de Dinler Tarihi dersine Hıristiyan rahip ve hahamların davet edilmesini ve gençlere ders vermesini istemiştir.
2005’te onaylanan Din Kültürü kitaplarında Kelime-i Tevhid, “la ilahe ilahtır” şeklinde yer almıştır.
26 Eylül 2004’de kabul edilen 5237 sayılı kanunla, evinde Kur’an öğretenlere hapis cezası getirilmiştir. Milletimiz bu oyunları bozmadıkça da bu ihanetler devam edecektir.”

Ekonomimiz Dolara mahkûm edildi

Ekonomisinin yeşile boyanmış bir kağıt parçası olan dolara mahkum edildiğini söyleyen Fahri Özgen’de, “Rusya’yı, daha düne kadar bizim bölgemizde dağılmış, ülkesine ait askeri araç-gereçlerini hatta namuslarını 5-10 dolara sattıklarını hatırlıyoruz. Peki ya şimdi ne oldu da dünyaya yön vermeye kalkışan Amerika’nın emperyal anlayışına Ortadoğu coğrafyasında dur diyecek güce ulaştı dersiniz? İşte aziz Türk milletinin bu geçeği görmesi lazım Prof. Dr. Haydar Baş’ın bu millet için yazdığı Milli Ekonomi Modeli’ni iktidara taşıması lazım. Haydar Baş’ı başa getirmesi lazım. 

Rusya Haydar Hocamıza, meclisini açmış 4-5 saat modelini anlatma imkanını sunmuş ve bu modeli halkın huzur ve refahı için uygulamaya koymuştur. Kapitalizmi Prof. Dr. Haydar Baş’la tarihin mezarlığına gömdüğünü ilan ederek, AB ve ABD’nin tüm baskı ve şantajlarına boyun eğmeyeceğini göstermiştir” dedi.

Fahri Özgen, Rus bilim adamların sözlerinden örnekle Prof. Dr. Victor Volkonski’nin, “Rusya’da ilimle din her zaman çatıştı. Hiç barışmadı. Haydar Baş dinle ilimi barıştırdı. Baş’ın tezinin uygulanması ile topluma huzur gelir” dediğini de aktardı. Yaklaşık üç saat süren konuşmaların ardından tebrik ve teşekkür kuyruğunun uzaması dikkate değer bir görüntü verdi. 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137