05 Şubat 2007 Pazartesi 00:00
Global çeteler
Bu çok önemli bir suçüstüdür!.. "BM'nin büyük ses getiren iklim raporundan rahatsız olan bazı ABD'li şirket ve kuruluşların, bilim adamlarına, raporu eleştirmeleri ve açıklarını bulmaları için 10'ar bin dolar vermeyi teklif ettiği iddia edildi..." ~|~


Bu zihniyet iyice irdelendiği zaman, Türkiye'yi bu hale getiren global gücün parmak izlerine de rastlanır!.. Satın alınan, alınmak istenen akademisyenlerle dayatılan dünya görüşleri. Akademisyen onaylı, sömürgeci tezleri!.. Haberi iyice anlayalım... İngiliz The Guardian gazetesi, Bush yönetimi ile yakın bağları olan American Enterprise Institute adlı kuruluşun, bazı bilim adamlarına, BM'nin iklim raporunun bulgularına gölge düşürecek yazılar yazması için para teklif ettiğini yazdı.
Bu kuruluşun finansmanını, tanınmış petrol şirketlerinden Exxon?Mobil'in yaptığına da dikkat çekti.

Mevsim felaketlerini duyuracak simge olarak ışıklar karartılacakmış, bu arada Eiffel Kulesi de kararacakmış bir süre!..
Dünyanın geleceğini karartan bunlar değil mi?.. Dünyanın son kırk senedir hızlı bir şekilde yok oluşa doğru sürüklendiğini, mürekkep yalamış her fert biliyor ve son onbeş yıldır da dağdaki çoban bile, vaziyeti, yaşam alanındaki olumsuzların yansıması ile fark ediyor. Yağmur Ormanları'nın talanı bu işin ana çekirdeği ise, Boğaz'a köprü yapma dümeniyle, siyasetin, yandaşlarına İstanbul'un orman alanlarını tahrip ettirmesi de o çekirdeğin mikron ölçüsüdür. Üniversite kurma dümeniyle orman alanlarına çöreklenen sermaye ağalarına çanak tutan siyaset ağalarının tören fotoğraflarını hatırlayın... Bunların, Acaristan denilen yağmada da kapı komşuları haline geldiklerini de...

Bush denilen eşkıyanın patronları, nasıl petrol dümeniyle tüm dünyayı cehenneme çevirmekten geri durmadılarsa, Türkiye çevresinin katliamı da zenginler sınıfının marifetidir. Hiç ortaya çıkıp da "Dere yatağındaki gecekondudan" bahsetmesin kimse!.. İstanbul'un yedi tepesinin Hazine alanlarına kimyasal fabrikaları konduranlar bellidir... Sonra bu fabrikalara işçi, ırgat temini için Anadolu'dan ucuz emek transfer edip, getirdiklerini, fabrikalarının çevresindeki devlet alanlarına gecekondu kurmaya teşvik edenler de. Dünyanın tahribi ile ilgili rezilliğin başında Bush var, ardında, Çin'in kontroldan çıkmış, radyasyon alanına dönmüş sanayi merkezleri, petrol şirketleri, Kyoto'yu yok sayan devler...
Bu şirketler, global imparatorlukları için, dominyon ülkelerde işbirlikçi sınıflar yaratıyorlar... Önceleri sol karşılarındaydı... Gelinen noktada, solun, teorisyenlerinin yanı sıra, sokak hareketinin önde gidenleri, adı terör eylemlerine karışanlar şimdi, dünyayı yakan şirketlerin şemsiyesi altında, onlara çalışıyorlar!..
Ahlâk, para için sükut halindedir...
Paraya tapanlar, benden sonra tufan diye bakabilmektedir meseleye...
Gazeteler, televizyonlar, geçtiğimiz hafta hep global felaketin yaklaştığını yazdılar ve felaketin ön izlerinin fotoğraflarını yayınladılar...
Hiçbir değişiklik olmayacaktır...
Dünyanın yağmalanması sürecektir.
Bush ve avanesinin Irak'taki petrol kuyularından vazgeçeceğine inanıyor musunuz?.. Ya da Kıbrıs Adası etrafında yakılmak istenilen petrol ateşinden vazgeçilmesi gibi bir durumun söz konusu olacağına?..
Evlere, çılgınca harcamaları için her gece ekranlarda telkin edilen, deterjan ve kozmetik tüketiminden vazgeçilmeyi bırak, kontrollü bir üretime geçileceği ihtimali hiç yoktur.

Gökdelen denilen dev çöplükler, medeniyetin işareti diye sunulup, önemli bir vurgun kapısı da olduktan sonra, sona erecek olan nedir?..
Dünya'yı yokoluşa sürüklemek, süper zengin global çetelerin çok sevdiği bir Rus ruletidir. Bu oyundan onları vazgeçirecek olan, sadece ilahi bir felakettir ne yazık ki!..
Ortalama yetmiş, seksen yıl üzerinde kalınan dünya üzerinde, bir avuç toprağı dahi paylaşması savaşlara sebep olan insanoğlu, belki de en beyinsiz yaratık mı acaba?..
Bir avuç toprak için ölüme koş!..
Bütün dünyayı yok etmek için yaşa!..

Behiç Kılıç
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137