14 Aralık 2014 Pazar 00:01
Göynük’te Ehl-i Beyt esintisi
ERSAN İLTER/BOLU
Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen paneller halkımızın yoğun ilgisi ve iştirakiyle gerçekleşiyor. Konferanslara olan ilgi, konusu ve içeriği bakımından milletimizin tüm gerçekleri öğrenmeye olan ihtiyacını da göstermiş oluyor. Panele, Yeni Mesaj Gazetesi Yazarı Araştırmacı Ruhi Sarı, Hukukçu Yazar Av. Gökhan Avcı, Araştırmacı yazar iş adamı Ali Cengiz Taygan katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal marşının ardından, Yeni Mesaj Gazetesi Bolu İl temsilciliği adına açılış konuşmasını İsmail İnceayan yaptı. İnceayan Göynüklülere Hitaben, Tüm Türkiye’de, İllerde, İlçelerde, Beldelerde, Köylerde, Mahallelerde aynı günde 50’yi Aşkın yerde panellerin düzenlendiğini belirtti. İnceayan, Bu günde Dünyaya Yön veren lider, hayatını birlik ve beraberliğe adayan Prof. Dr. Haydar Baş beyin geçmişten günümüze kadar ömrü boyunca yaptığı çalışmalarının, yazmış olduğu 40’ı aşkın eserlerinin, kendisinin katılmış olduğu yurt içinde ve yurt dışında düzenlenen ‘Milli Birlik ve Beraberlik Kurultayları’’ , ‘’Milli Ekonomi Modeli’, ‘’Milli Kahramanlarımız’’,’’Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt’’,gibi tüm sempozyumlarda, geleceğe ışık tutan tespitlerinin ve görüşlerinin Milletimiz ve Ülkemiz açısından sonuçlarını, anlam ve önemini anlattı. Arz-ı mevut inancının BOP eksenli tüm faaliyetlerin, birlik beraberliğimizi, Toprak bütünlüğümüzü bozacak Ülkemiz üzerindeki hesapları, günümüzde ülkemiz ve orta doğuda yaşananlarla ilgili olarak kısa bir değerlendirme konuşması yaptıktan sonra yapılan bu gün ki panellerle de İslam dünyasını kuşatan fitneleri birer birer deşifre edeceklerini dile getirdi. İnsanlığın kurtuluşu Nuh’un Gemisi olan Ehl-i Beyti tanımamıza ve doğru anlamamıza vesile olan Prof. Dr. Haydar Baş bey’e şükranlarını sundu.

Ehl-i Beyt’e Allah kefil
Oturumu Suat Hayri Sapmaz Yönetti. Sapmaz, konuşmacıların öz geçmişlerini ayrı ayrı okuduktan sonra ilk konuşmacı olarak Araştırmacı yazar Mustafa Yağcı beyi kürsüye davet etti. Ehl-i Beyt aşkı ve sevgisi bizleri Müslüman Yaptı.  Bizler Ehl-i Beytin nefesiyle İslamla şereflendik, müslüman olduk. Arş. Yazar Mustafa Yağcı, Birliğimiz ve Beraberliğimiz için Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt konulu sunumunu yaparak. Ehl-i Beyt’i ayetler hadisler ışığında anlattı. Peygamberimiz ile birlikte Hz. Ali, Hz. Fatıma, Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin’den müteşekkil olduğunu ve Ehl-i Beyt’in Ahzap Suresi 33. ayetiyle tertemiz kıldığını dile getirdi. Her kim Ehl-i Beyt’in fertlerine söz söylerse ve onlara iftira atmaya kalkışırsa onların, bu ayetin hükmünü inkâr etmiş sayılacağını söyledi. 

Müslüman’ı Hıristiyan rıhtımına bağladılar
 Yeni Mesaj Gazetesi yazarlarından Ruhi Sarı; AKP’nin 12 yıllık icraatları ve Dinler arası Diyalog, Medeniyetler Arası İttifak projelerinin Ülkemiz ve Milletimiz üzerindeki yıkıcı etkilerini belgeleri ve delilleri ile birlikte anlattı. Ruhi Sarı şöyle konuştu: BOP eş başkanlığını yüklenenlerin ve medeniyetler ittifakı ile dinler arası diyalog projelerinin takipçisi olanların yanında yer aldı. Bugün bakıyoruz hep Müslümanların kanı akıtılıyor, Müslümanlar Müslümanlara kırdırılıyor, Müslümanları Müslümanlar öldürüyor bu çok acı bir olaydır. AB için Akdamar Kilisesi’ni restore ettiler. 4 milyon TL harcandı sizin vergilerinizle beraber. Bu ada Müslüman kadınların köylerden, kentlerden kaçırılarak içine konulduğu, tecavüz edildiği, işkence edildiği ve daha sonra bazılarının Van Gölü’ne atlayıp intihar ettiği meşhur Akdamar Kilisesi ve bunun üstüne çan’ı koydular ve içinde ayine başladılar. Yetmedi, biliyorsunuz Trabzon’da Sümela manastırını restore ettiler bizim paralarımızla ve o manastırda 5 yıldan beri ayin yapılıyor. Ayine açıyor ama çok gariptir ki ayine gelen gençler sırtlarında Pontus yazan, Pontus devletini çağrıştıran flamalarla beraber dolaşıyorlar. Değerli kardeşlerim AB’ye uyum yasaları adı altında bütün azınlıklara sonsuz haklar verilmiştir ve bütün kiliseler bu manada onarılıyor. Müslümanları Hıristiyan limanına bağladılar. Başta Kelimeyi Tevhit’ten “Muhammeden Rusûlullah” çıkartılmış ve ilkokullarda bedava dağıtılan ders kitaplarına Hıristiyanlık ve Yahudilik eğitimi ve öğretimi konmuştur. Bu yapılanlar ve çıkartılan AB yasaları neticesinde ülkemizde bir tek Hıristiyan’ın dahi yaşamadığı yerlerde 10 binlerce kilise evler açılmış ve ülkemiz misyonerlerin oyun sahası haline gelmiştir. Oysa bizim medeniyetimiz ancak Ehl-i Beyt İslam’ı ve ahlakı ile yeşermiştir. Gerek Anadolu’nun İslamlaşması ve gerekse Hıristiyan Avrupa’dan bugünkü Filistin’e, ilk kıblegâhımız olan Mescid-i Aksa’ya yapılan haçlı seferlerinin önüne set çekilmesi Türk-İslam geleneğinin membağı olan Hoca Ahmet Yesevi ocağından Anadolu’ya gelen başta Hünkâr Hacı Bektaş Veli ve 40 bin yareni olmuştur

Fitneleri kardeşlikle bozacağız
Av. Gökhan Avcı, Yahudi - Hristiyan entrikalarının, Ülkemiz üzerindeki uzantılarının Dini ve Tarihi Arka planında Ehl-i Beyt’e karşı bidat akımlar, Nakşibendîlik konulu sunumunu belgelerle kaynakları ile tek tek ortaya koydu. Peygamber Efendimizin ölümünden yüzyıllar sonra ortaya çıkışından bahsederek; velayetin başının İmam Ali olduğunu ve İmam Ali’ye ulaşmayan hiçbir yolun hak olmadığını vurguladı. Nakşibendîliğin İslam tasavvufu gibi görünüp din dışı bid’atlara ön ayak olduğunu; İslam’da olmadığı halde sessiz zikri, kesintili silsileyi, Velayetin başı Hz. Ali olmasına rağmen Hz. Ebubekir’e dayandırdıklarını, icazeti nasp yoluyla değil de ya mezardan ya Hızır’dan aldıklarını iddia ederek bid’at akımlar türettiklerini izah etti. Konuşmalarında kurtuluş savaşı sırasında meydana gelen hemen bütün ayaklanma ve isyanları sözde Nakşibendî şeyhlerinin organize ettiğini sözlerine ilave etti. Özellikle Nakşibendilik olarak bilinen tarikat, kural ve kaideleri ile İslam içerisinde Ehl-i Beyt ekolüne karşı bir ekol ortaya koymuştur. Tarihe baktığımızda bu tarikat ve önde gelenleri başta Ahmed Sirhindi olarak bilinen İmam Rabbani’nin eserlerinde sürekli Ehl-i Beyt’i ümmetin gönül dünyasından uzaklaştıran fetvalar ve ibadet mantığı ortaya koyduğunu görürüz. Özellikle Osmanlı’nın son dönemlerinde ve Cumhuriyetin ilk yıllarında isyan çıkartanların Nakşi ekolden etkilenmesi ve beslenmesi çok manidardır. Bu ekolün en büyük düşmanı Ehl-i Beyt ve onun yolundan gidenlerdir. Yakın tarihimizde Gazi Mustafa Kemal ve onun anne ve babası hakkında olmadık iftiralar atanlar yine bu ekolün taraftar ve şeyhleridir. Oysa Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün soyunun Hz. Peygamber efendimize kadar ulaştığı Devlet Arşivlerinden çıkartılan tarihi belgeler ile ortaya konulmuştur.”

 Haydarizm dünyayı sardı
Ali Cengiz Taygan, Milli Ekonomi Modeli sunumunu yaparak, Dünyaya yön veren lider Prof. Dr. Haydar Baş beye ait ekonomi modelinin dünyanın tek modeli haline geldiğini 150 aşkın ülkede uygulandığını. Haydar Baş Beyi dinleyen Rusya’nın, Milli ekonomi modelini uygulayarak nasıl dünya lideri olduğunu anlattı. Taygan,  Modelin sosyal Hayata İnsan hayatına yansımalarını birer birer anlattı. Sunumunun ayrıntılarına girerek Kapitalizmim kalesi Amerika’nın Dolarla nasıl dünyayı sömürdüğünü dikkat çekici bir örnekle anlattı. Kapitalizmi çöpe atan modelde ekonomilerde sürekli büyüme, gelir dağılımında adaletin  tamamen sağlandığı, İnsan Merkezli, Dünyada tek tüketim yanlı analize sahip paraya getirdiği yeni bir tanımla tüm insanlığın umudu olduğunu dile getirerek, Geçmiş Yıllarda,  Vatandaşlık maaşının 500 TL, ev hanımlarına 1000TL, çocuklara 250 TL, Asgari Ücretin 4000 TL, 100 bin TL’nin altındaki tüm vatandaşlarımızdan vergi alınmayacağını, Tarım kesimine daha ürününü ekmeden faizsiz avansların dağıtılacağı ve ürünlerine alım garantisi verileceğini, İşletmelere proje faizsiz, uzun vadeli devlet eliyle kredi verileceğini,  Madenlerimizin, yer altı ve yer üstü tüm zenginliklerimizin Devlet millet ortaklığı ile işleteceklerini beyan eden, buna benzer birçok projeyi Prof. Dr. Haydar Baş beyin imzasını taşıyan Noter tasdikli taahhütnamelerin halkımıza dağıtıldığından bahsetti.  Bu günlerde ise artık İnsanlığı sömüren Kapitalizme karşı, liberalizme karşı, Serbest Piyasa Ekonomisine karşı Dünyada BRİCS ülkeleri dahil dünyada 150’yi aşkın ülkede uygulanan yeni ekonomik sistem olan ‘ Milli Ekonomi Modeli’ yani Dünya İktisat literatüründeki bir diğer adıyla ‘’HAYDARİZM’’ bloğunun oluştuğunu, MEM’in dünyayı sardığını örneklerle anlattı. 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100