04 Ekim 2010 Pazartesi 00:00
Güçlü olursan terör yok olur


Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Biz Türkiye'de ayaklarımız üzerinde duramadığımız müddetçe terör belası bizim başımızı boş bırakmaz" dedi ~|~

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet ? Milli Devlet tezlerinin Türkiye'nin tüm sorunlarını çözeceğini söyledi. Prof. Dr. Haydar Baş, "Biz Türkiye'de ayaklarımız üzerinde duramadığımız müddetçe terör belası bizim başımızı boş bırakmaz. Vatanımızı, devletimizi ve milletimizi korumak istiyorsak, bunun tek yolu Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet ? Milli Devlet tezlerinin devreye konulmasıdır" şeklinde konuştu.

Gelir adil paylaşılmalı

Gelir dağılımında adalet temin edilmedikçe, toplumsal huzur ve barışın sağlanmasının mümkün olmadığına dikkatleri çeken BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, ortaya koyduğumuz "Sosyal Devlet ? Milli Devlet" tezimizde ayrıntılarıyla açıklamış olduğumuz sosyal projelerimizle, gelir dağılımında adaleti sağlayacağız" dedi. Tüketim eksenli analizle oluşturdukları Milli Ekonomi Modeli'nde "Vergisiz bir Türkiye" projesi geliştirdiklerini belirten BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş "Milli Ekonomi Modeli uygulandığı takdirde yıllık 100 bin liranın altında geliri olandan vergi alınmayacaktır. Dolayısıyla bu miktar, tüketimi harekete geçirmek üzere piyasaya aktarılmış olacaktır. Böylece dar gelirli kesimin gelir düzeyi istenilen seviyeye yükseleceği gibi, alım gücünün artması, üretici ve esnaf için ihtiyaç duyulan pazarın da oluşmasını sağlayacaktır" dedi.

Gerçek sosyal devlet Milli Devlettir

Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet ? Milli Devlet tezlerinin uygulanmasıyla gerçek sosyal devlet anlayışının hayata geçeceğini vurgulayan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi: "Milli devlet, sosyal devlettir, çünkü yer altı kaynaklarını devlet ? millet ortaklığı ile işleterek gelirini yine millete dağıtır. Devletin gelir kaynaklarını vergilerle sınırlı tutmaz. Senyoraj hakkını devreye koyar. Vatandaşlık maaşı projesi ile her vatandaşını maaşa bağlar. Ev hanımlarına emeklilik hakkı verir ve ayrıca meslek maaşı verir. Doğum yapan her anneye ikramiye sunar, çocuk maaşı verir, gençleri uzun vadeli faizsiz krediler ile evlendirir. Kobilere, sanayiciye, küçük esnafa proje mukabili faizsiz kredilerle iş ve yatırım imkânı sunar. Kimsesiz yaşlılara maaş bağlar. Lise mezunlarını sınavsız üniversiteye alır, üniversiteliye burs verir. Evi olmayana uzun vadelerle faizsiz kredilerle konut yapar. Tarım kesimine, çiftçiye avans ve faizsiz üretim desteği verir. Şehit yakınlarına, dul ve yetimlere sahip çıkar, emeklilerin maaş kesintilerini kaldırarak onların yüzünü güldürür. Böylece gelir belli kesimde toplanmaz, milletin tamamına dağılır."

Fakirlik tarihe karışacak

Türkiye'nin 3 katrilyon dolarlık yer altı kaynağının bulunduğunu, bu kaynakların bulunduğu arazilerin büyük çoğunluğunun dört büyük yabancı şirkete satıldığını ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş, "Bizim dönemimizde bu kaynaklar geri alınıp milletimizin hizmetine sunulacak. O kaynakları devlet?millet ortaklığı ile devreye koyacağız. Vatandaşlarımız altın işletmecisi, bor işletmecisi ve toryum işletmecisi olacak. Yani, Türk milletinin fertleri işçi değil, patron olacak. Ve herkes kapısının arkasına 'fakirliğe elveda' yazacak."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100