28 Temmuz 2015 Salı 00:07
Günaydın Ankara

İslam dünyası ABD-İsrail ikilisinin Büyük Ortadoğu Projesi’nin pençesinde inim inim inliyor. Hedef bölgenin yeraltı kaynaklarını tamamen ele geçirmek ve İsrail’in Arz-ı Mev’ud hayalini gerçekleştirmek olarak öne çıkıyor. Ortadoğu bu kapsamda talan edilirken, son dönemde bu iş için türetilen terör örgütleri kullanılıyor. ÖSO, El Nusra, PYD ve IŞİD; BOP’un hedefine ulaşması için faaliyette bulunan Batı beslemesi terör örgütleri arasında yer alıyor. Bu örgütlerden en dikkat çekeni ise IŞİD.

Sözde İslam devleti iddiasındaki bu örgüt vahşice Müslümanları katlediyor ve ABD-İsrail hedeflerinin gerçekleşmesine zemin hazırlıyor. Türkiye’nin bu örgütle olan ilişkisi de en çok konuşulan ve tartışılan konular arasında. Esad’ı devirmek için ÖSO başta olmak üzere isyancı bazı gruplara açıktan destek veren AKP Hükümeti’nin IŞİD’e de destek verdiği yönünde yerli ve yabancı basında birçok iddia yer aldı ve almaya da devam ediyor.

Yılan sahibini de yer

Bu süreçte AKP Hükümeti’ne izledikleri politikanın yanlış olduğuna dair ciddi uyarılar da yer aldı. Bu uyarılardan birinin sahibi de Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Hasan Nasrallah… Suriye’deki çatışmalar ve IŞİD’le ilgili son durumu değerlendiren Hasan Nasrallah, IŞİD’e her türlü desteği sağlamakla suçladığı AKP Hükümeti’nin kontrolü kaybettiğini belirtti. Beyrut’ta şehit ailesi çocukların mezuniyet töreninde konuşan Nasrallah, şunları söyledi: “Hatırlar mısınız birkaç yıl önce ben ve kardeşlerim bazı münasebetlerde konuştuk, Suriye’de olayların başladığı ilk anlardan beri dedik ki... ‘Batılılar ve bölgesel kimi güçler dünyanın bütün tekfircilerini, yeryüzünün bütün vahşilerini Suriye yönetimini ve Irak’ta denklemi değiştirmek, bölgede direniş eksenine savaş açmak için getirdiler ve getirecekler.’ Ve dedik ki, getirdikleri tüm bu tekfirciler ve vahşiler, gün gelecek ve onlara saldıracaklar. Yapılan büyünün büyücüye geri döneceğini söyledik. Yılanın, sahibini ısırmakla kalmayacağını, aynı zamanda onu tamamen yiyeceğini söyledik. Bunları yıllar önce söyledik. Hepsi de sanıyorlardı ki oyunun tüm kontrolünü tamamen ellerinde tutuyorlar. Güya Suudi Arabistan ipleri sımsıkı tutuyor. Türkiye de aynı şekilde kontrolü altında olduğunu düşünüyordu” 

Uykunuz sıhhatli olsun

Türkiye’nin IŞİD’e her türlü desteği verdiğini söyleyen Hasan Nasrallah şu dikkat çekici ifadeleri kullandı: “Her şeyin tamamen kontrol altında olduğunu düşünüyorlardı. Ve Suriye ve Irak’a bu denli büyük sayıda tekfirci ve vahşileri doldurdular. IŞİD’in seferlerini kolaylaştırdılar. Önünde sınırları açtılar. Ona para verdiler, silah temin ettiler. Ve de onunla savaştılar. Ona siyasi, dini, şer’i medyatik ve her türlü örtüyü sağladılar. Doğru mu, değil mi? Fakat şu an tümü, bunların bedelini ödemeye başladılar. Günümüzde ise yeni olan Türkiye’dir. Bugün yeniden diyebilirim ki, Türkiye hiç kuşkusuz ki IŞİD’i destekledi, himaye ve gözetimini yaptı. IŞİD’i finanse etti, ona her türlü kolaylığı sağladı. Sınırlarını ona açtı. Fakat şimdi, Türkiye Başbakanı Davutoğlu diyor ki; ‘IŞİD Türkiye’nin milli güvenliğini tehdit ediyor’. Günaydın Türkiye, uykunuz sıhhatli olsun.” 

IŞİD’i incitmemek için PKK’yı da vurdular

Ankara’nın IŞİD ile birlikte PKK’ya da operasyon başlatmasını değerlendiren Nasrallah, şunları söyledi: “Tabii, IŞİD’in duygularını da incitmemek için yanına Kürtleri ve solcuları ekledi. Ona göre bunlar fazlalık. Amacı da sadece IŞİD ile çatışmaya örtü sağlamak. Şuna inanan kimse varsa, büyük bir kuruntu-hayal yaşıyor. Gerek ABD ve İstihbarat örgütü, gerek Suudi Arabistan ya da Türkiye, dünyanın en güçlü istihbarat örgütü bile... Bunlar beni iyi dinlesin. Bu örgütleri kontrol altında tutabileceğinizi düşünüyorsanız büyük bir kuruntu bir hayal içindesiniz. Sizler bunları hedeflerin kesişmesinde kullanabilirsiniz. Onlar sizden faydalanır. Kendi hedefleri için faydalanır, fakat bunların bileşenleri, mantıkları, kültürleri, içerikleri, mekanizmaları ve her şeyleri, hayır. Onları koruyan, besleyen, büyüten, destekleyen ve onlarla ilgilenenlere saldıran yılan türündendir. Günümüzde olanlar da budur.” 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137