15 Ekim 2004 Cuma 00:00
Gurbetçinin vatan hasreti dinecek
Almanya'daki gurbetçilere hitap eden BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, gurbetçilerin vatan hasretlerini dindirmenin yolunun ancak BTP iktidarında Türkiye'nin bir kâinat devletine dönüştürülmesiyle mümkün olacağını söyledi

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Almanya'da gurbetçilere hitap etti. Manheim kentinde Avrupa İlim ve Kültür Cemiyeti'nin düzenlediği bir panele katılan BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, Türkiye'yi kâinat devletine dönüştürerek Türkiye dışındaki bütün gurbetçilerin vatan hasretlerinin dindirileceğini, sona erdirileceğini söyledi.

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Almanya'da gurbetçilere hitap etti. Manheim kentinde Avrupa İlim ve Kültür Cemiyeti'nin düzenlediği bir panele, Genel Başkan Yardımcıları Dr. Abdullah Terzi, İbrahim Berk, Ahmet Erimhan, Selim Kotil ile katılan BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, Türkiye'yi kâinat devletine dönüştürerek Türkiye dışındaki bütün gurbetçilerin vatan hasretlerinin dindirileceğini, sona erdirileceğini sö~|~yledi.

Türkiye kâinat

devleti olacak

Türk milletinin dünyanın en seçilmiş milleti olduğunu, bu seçilmiş milletin tarih sahnesinde hangi coğrafyaya gitmişse, şu anda "biz insanlara özgürlük ve demokrasi getiriyoruz" deyip de kan ve gözyaşı getirenlerin hilafına bütün insanlığa can, mal, namus, vatan, din ve vicdan emniyetini hem de kâmil mânâda getirdiğini söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, "Allah'ın lütfuyla yüce Türk milletini kâinatın en seçilmiş, en sevilmiş, adaletli, merhametli, şefkatli yerine oturtacak, devletini de kâinat devleti yapacağız. Allah'ın izniyle Türkiye bugünkü halinden kurtulacaktır ve hiç kimse de buna mani olamayacaktır" dedi.

Medyanın BTP korkusu

Toprağa düşen BTP tohumunun artık çatladığını, bu gerçeği de milletimizin kısa zamanda herkese göstereceğini söyleyen BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, bu gerçeği medyanın gözlerden ırak tuttuğuna, sakladığına dikkat çekerek bunun sebebini şöyle dile getirdi: "Medyanın BTP'nin bu gerçeğinden bahsetmesi mümkün değildir. Çünkü, Türkiye'nin özel bankaları yabancı bankalardan sendikasyon yoluyla kredi alıyorlar. Yüzde 1 faizle alıyorlar. Bunu TL'ye çevirip yüzde 30'a devlete satıyor. Senelerden beri Türkiye'de neden döviz artmıyor sorusunun cevabı burada gizlidir. Her bankacının elinde mutlaka bir gazete, bir televizyon var. Yılda en az bir milyar doları devletten sülük gibi emen adam onun hortumunu kesecek Haydar Hoca'dan bahseder mi? Onun için bizim ayaklı gazetelerimiz eğittiğimiz kadrolardır. BTP kadroları her gün Anadolu'da büyümektedir. Takriben bir yıl sonra BTP Türkiye'nin en güçlü partisi olarak, milletiyle, devletiyle, siviliyle, askeriyle beraber olarak huzurunuza çıkacaktır."

Oyunların farkında

olmak ayrıcalığı

Senelerden beri ülkemizde büyük oyunlar oynandığını, devletle milletin, sivil ile askerin karşı karşıya getirilmek istendiğini söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş şöyle konuştu: "Yıllardan beri bu yanlış icraat, devletle milleti, siville askeri ne hale sürüklemiştir, biliyorsunuz. Fakat bu milletin sahibi bizlere göre kol kırılır yen içinde kalır. Hiç bir kimse kendi çocuğunun yaptığı yanlışı, mesela hırsızlığını mahallede anons ediyor mu? Hayır! Bilakis uyarıyoruz. Onu imar ediyoruz. Onun için bu milletin sahibi olarak biz de herkesi, kusurlarını dışarı taşırmadan sahiplenerek terbiye edeceğiz, bu milletin adamı edeceğiz. Bu ölçüden hareketle sizleri vatanımıza, milletimize, devletimize, askerimize, sivilimize, bayrağımıza, sancağımıza topyekün bütün coğrafyamıza bağlılığa davet ediyorum."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.