27 Haziran 2006 Salı 00:00
Hal böyle ise
İnternethaber.com'dan Behiç Kılıç, BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın tarihi uyarılarının dikkate alınmasını ve bu şekilde Türkiye'nin sürüklendiği vahim manzaranın iyi tahlil edilmesini istiyor ~|~

Çok önemli değerlendirmeler dinliyorum...
Çok çok çarpıcı...
"Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 5. sınıf kitabının 18. sayfasında 7. maddede Kelime?i Tevhid sadece 'Lailaheillallah' olarak belirtiliyor.Burada  tevhidin ikinci bölümü olan Muhammedresülüllah çıkartılmıştır. Bunlar şimdi bir özü alıyor diğerini kaldırıp atıyor. Bu tamamen Türk insanını inancından uzaklaştırma politikası ve de projesidir"
Bu sözlerin sahibi Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş...
Partisinin Giresun toplantısında vatandaşlara hitap ediyor ve dehşet verici bilgiler aktarıyor...
"Aynı şekilde Peygamber Efendimizin Veda Hutbesinde geçen "Size bir emanet bırakıyorum: Allah'ın Kitab'ı ve Resulünün Sünnet'i" sözleri, din bilgisi kitaplarında "Resulünün Sünnet'i" kısmı çıkarılmış durumdadır. Bu aslında Peygamberimizi devre dışı bırakarak çocuklarımızı dinden soyutlayıp Hıristiyanlığa meylettirmenin bir yoludur"

Bağımsız Türkiye Partisi Lideri Sayın Haydar Baş'ın bu açıklamalarını Meltem TV nin haberlerinde  dinliyorum,bu kadar önemli  bilgilere  başka bir  yayın organı duyurmuyor..Yaygıh medya  bu sözleri kesinlikle görmezden geliyor. Oysa BTP Lideri  çocuklarımıza okutulan ders kitaplarındaki durumu yansıtıyor.Bu ilgisizlik de, iddialarındaki vehametin boyutunu çarpıcı biçimde  ortaya seriyor.
Bağımsız Türkiye Partisi milli meselelere hassasiyetle sahip çıkıyor.Bu siyasi harekete Meltem ve Mesaj televizyonları destek veriyor. Bu televizyonlardaki haber ve  tartışma analiz prognamlarında, yaygın medyanın,toplumun efendileri ile işbirliği halinde gözlerden  kaçırdığı,halktan gizlediği bir çok milli konu  ele alınıyor.
Bu nedenle  sık sık  baktığım bu ekranlarda  geçtiğimiz gün ,Haydar Baş'ın size aktardığım konuşmasını dinledim..

BTP Lideri'nin  konuşmasında  şu unsurlar da vardı...
"Önceki yıl sorulan bir sınav sorusunda da ;
İkinci deneme sınavı 4.sınıf soru kitapçığı 19. soru: Gönderilen son peygamber hangisidir?
Cevap anahtarında doğru şık Hz İbrahim'dir. .!
Buradaki mantık insanımızı bilgi cihetiyle çürütmek ve yine yavaş yavaş İslam'dan uzaklaştırmaktır, eğer bir çocuk mahallede zaten Kuran kursunda Kuran öğrenemiyor, okulda öğrenemiyorsa, nasıl Allah'ı tanısın O'na kul olsun."
Alah Allah!..
BTP Liderini dinliyorum aynen şöyle diyor..
"Alın size bir örnek daha.
4. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders kitabı
Resim  51.
Bu minyatür resim Peygamberimizi gösteriyor. Beşinci sınıf kitabı aynı şekilde Hz. Muhammed (sav)'in resim yapılmış.
Size bir çarpıcı bilgi daha vereyim. Bu kitaplar bedava olarak UNESCO tarafından verildi.

Bunlardan haberiniz var mı?.."
Sonrasında da BTP Lideri Baş şu değerlendirmeyi yapıyor..
"İslamiyet gibi, Yahudilik, Hıristiyanlık putperestlik öğretiliyor.
Ve bu konularda hangi dinin öğrenilmek istendiği tercihi hakkı o körpe dimağlara bırakılıyor. O çocuk ne anlar doğrudan yanlıştan, ne telkin edersen onu anlar. Bu düpedüz bir gafletin göstergesidir."
Ve Avrupa Birliğine dönüp örnekler veriyor...
"Batı dünyasında değil bunları öğretmek, Katoliğe Ortodoks kurallarını öğretemezsin  .Hıristiyan olmasına rağmen bir Ortodoks Hıristiyan dinini Katolik papazdan öğrenmez"
Ve  vardığı hüküm..
"Bu kadar hassas bir işin üzerinde böyle dururlarken, bizim dinimizi maalesef bu adamlar AB'ye gireceğiz diye en ciddi darbelerle tahrip etmişlerdir"
BTP  lideri Batılıların Türkler için;
"Müslüman kaldıkları  sürece bu coğrafyayı bunların elinden alamayız" diye düşündüğünü belirtiyor. Ve ekliyor..:
"O zaman ne yapalım diye düşündüler ve bunları dininden uzaklaştırıp Hıristiyan yapalım kararını aldılar. İşte dinlerarası diyalog denilen hikayenin mantığı da maksadı da budur. Bu oyunları inşallah hep birlikte bozacağız."
Bağımsız Türkiye Partisi liderinin değerlendirmeleri ,önce de arz ettiğim gibi  çok düşündürücüdür...

Behiç Kılıç / internethaber.com
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.