21 Kasım 2013 Perşembe 00:08
Halk ayıkmazsa Türkiye parçalanır
BAYRAM COŞKUN / BURSA

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, hafta sonu Diyarbakır’da gerçekleşen Erdoğan - Barzani buluşmasını ve bu buluşmada verilen mesajları değerlendirdi. Partisinin Bursa’da düzenlenen Marmara Bölgesi İl Başkanları toplantısında konuşan Prof. Dr. Baş, “Türkiye’nin maalesef bu zihniyetle geldiği nokta çöküşüdür, bölünüşüdür kim ne derse desin. Şu anda Güneydoğu’da Diyarbakır’da devletin resmen oturarak konuştuğu konular bendenizin 20 sene önce haber verdiği konulardır” dedi. 

Barzani Türk düşmanıdır! 

“Türkiye parçalanma sürecine sokuldu” diyen BTP Lideri, Başbakan Erdoğan’ın onur konuğu olan Peşmerge Lideri Mesut Barzani ile ilgili de şu dikkat çekici açıklamalarda bulundu: 
“Sayın Başbakan kiminle Diyarbakır’da oturup konuşuyor, Barzani ile. Barzani kimdir? Barzani’nin Yahudi - Kürt olması beni ilgilendirmez. Barzani bir numaralı Türkiye Cumhuriyeti Devleti düşmanı bir adamdır yani Türk düşmanıdır. Bize ne zaman dost oldu ki, bir tane örnek göstersinler. Biz de diyelim ki biz hakikaten bunu bilmiyoruz. Yıllardan beri babasıyla birlikte yaptıkları çalışma ve kendisinin uygulaması Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin parçalanmasıyla ilgili. Arap Baharı’na talip olanların gördüğü vazifeyi Türkiye’de görüyorlar. Zaten asıl açılım, asıl bahar Türkiye’de 2002’de halkın elleriyle beraber oldu. Halk ayıkmadıktan sonra hiçbir güç Türkiye’nin parçalanmasının önüne geçemez. Vatandaşlarımızın ayıkması, nerede nasıl davrandıklarını bilmesi, hangi gücü söz sahibi yaptıklarını görmeleri lazımdır. Aklı başında olan insan için bir tane delil yeter ama şu anda onlarca delil var. Hala ben bunu anlamadım mazeretinin altına hiç kimse giremez, arkasına sığınamaz.” 

Türk milleti bir medeniyet kimliğidir! 

Açılım adı altında Türkiye’nin üniter yapısının ve ulusal bütünlüğünün yok edilmek istendiğini belirten BTP lideri, “TÜRK milleti kavramı, temelini Hacı Bektâş-ı Veli hazretlerinin attığı ve Müslüman olan tüm etnik grupları kapsayan bir medeniyet kimliğidir” dedi. Prof. Dr. Baş şöyle konuştu, “Lozan’da Sayın İnönü Atatürk’e telgraf göndererek, ‘efendim Kürtlerin azınlık olması münasebetiyle hakkı isteniyor’ diyor. Bakın Ankara’dan Atatürk diyor ki, ‘Kürtler Müslümandır, azınlık değildir’, bitmiştir bu. Yani Kürt halkı, evet  halktır yani Türk milletinin bir parçası olduğu için de Müslümandır yani o Kürt halkı, Laz halkı, Çerkez halkı Müslüman kimliğiyle Müslüman Türk milletini, kavramını ortaya çıkarmıştır ve bu sadece onun şahsına ait bir tespit de değildir. Hacı Bektâş-ı Veli’nin Anadolu topraklarına geldiğinde kurmak istediği medeniyet kimliğidir. Hacı Bektaş-ı Veli ve arkadaşlarının Anadolu’ya geliş nedeni haçlı seferlerinin önünde engel olabilmek için böyle bir milleti yetiştirmektir.  Bizim bildiğimiz Boşnağı, Arabı, Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi işte bunlar İslam kimliğiyle Türk kimliğini oluşturdular, Müslüman Türk kimliğini. O Müslüman Türk kimliğinden imparatorluklar ortaya çıkıyor. Kısaca arkadaşlar bizim medeniyetimizin kültür bazında temelini merhum Hacı Bektâş-ı Veli (r.a) hazretleri atmıştır ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti de bu esaslar üzerine bina edilmiş bir cumhuriyettir, bir devlettir. Bugün bu devletin kabul etsek de etmesek de yokluğunu isteyen, dağılmasını planlayan batılı güçlerin içimizden kazandıkları insanlarla ve bunlar maalesef İslam adına kazanılmış insanlar pazarlık halinde yıllardan beri çalışıyorlar gayret ediyorlar şimdi geldikleri nokta da, Türkiye artık o bütün bir güçtür bir kuvvettir esasını kaybetmek üzere.” 

Bizim derdimiz, birlik beraberlik! 

Bağımsız Türkiye Partisi olarak başta Ehl-i Beyt açılımı olmak üzere tüm çalışmalarının asıl amacının bu milletin birliğini beraberliğini sağlamak olduğunu ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş şöyle konuştu: “Biz bu milletin ayakta durması için ve kalkınması için bütün gücümüzle seferber olduk. Bunda dört dörtlük hepimiz samimiyiz, Allah bizi muvaffak eylesin. Bizim meselemiz Türkiye’nin bir ve beraber olmasını bir bilek bir yürek olmasını temin etmek şu anda olduğu gibi parçalanmak değil bunun önüne geçmektir.”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.