23 Mayıs 2011 Pazartesi 00:00
Halk teröre esir edildi

Demokrat Parti (DP) Lideri Zeybek, "Terör örgütü Kürtlerin en büyük düşmanıdır. PKK bugün güneydoğudaki Kürt halkımızı ve diğer halkları esir almıştır. Bölge halkı bugün terör örgütünün elinde esirdir" diye konuştu

~|~

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, "PKK Kürtlerin en büyük düşmanıdır. PKK bugün güneydoğudaki Kürt halkımızı ve diğer halkları esir almıştır. Bölge halkı bugün terör örgütünün elinde esirdir. Türkiye güneydoğu halkını terör örgütünden kurtarmalıdır. Ama psikolojik savaşta öyle ağır darbeler indirildi ki, güneydoğu halkı ne yazık ki, teslim olmak zorunda kalıyor" şeklinde konuştu. DP Lideri Zeybek şunları söyledi: "Bu meseleyi de üç açıdan ele almak lazım. Yani Güneydoğu'da bir terör devleti oluşturmak isteyenler var. Yani PKK aslında Türkiye'nin Güneydoğusunda bir terör devleti oluşturmak isteyenlerin kullandığı bir alettir. PKK tek başına Türkiye'yi bin yıl uğraşsa bölemez. Yanına AKP'yi de alması gerekir. AKP'nin de PKK'nın yolunu tanzim etmesi gerekir ki, amaca ulaşılabilsin. Bir meseleyi derin mesele olarak alıp PKK'nın bataklığını konuşmamız lazım. Bataklık şu, bataklık kestirmeden güneydoğudaki işsizliktir, işsizleşmenin artmasıdır, nüfusun çoğalmasına bağlı olarak yeni yeni işsiz yüzbinlerce gencin ortaya çıkmış olmasıdır. Bunun sebebi de yine bu iktidara uygulatılan neoliberal siyasettir. Yani tarımın yok edilmesi, esnafın yok edilmesi, bizim yaptığımız fabrikaların kapatılarak, satılarak o fabrikada çalışanların işsizleştirilmesidir. Yoksa hayvancılıkla uğraşan, esnafla uğraşan insanların ne işi vardır terör örgütünde. Çözüm de burada bataklığı kurutmak."

Terörle mücadele profesyonel işi
"İkincisi açıdan ele alırsak, Türkiye terörle mücadele için doğru bir iş yapmıştır ve profesyonel, meslekten savaş birimleri oluşturmuştur. Onların döneminde mesela 1999 yılında Türkiye'nin kaybı birdir. 2000 yılında altıdır" diyen DP Genel Başkanı Zeybek konuşmasını şöyle sürdürdü: "Profesyonel savaş birimleri bölgede teröristleri sindirmişti ve korkutmuştu. Onlar yine dışarıdan verilen talimatla kapatıldı. Savaşçılığı bilmeyen, kısa dönemde aldığı eğitimle, mesela benim ailemden bir genç Burak Okay benim yeğenim, annesi, babası Bursa'da yaşıyor. Bunu okuttular ve bisiklet bile almadılar ki düşer de bir yerine bişey olur. Böyle nazlı büyüten ailenin bir çocuğu. Burak askere alındı, üç aylık bir eğitim, 15 günlük silah eğitiminden sonra Çukurca'ya gönderildi ve 2006 yılında Burak, Çukurca'da vücudunda altı kurşunla ve tabut içerisinde geri döndü. Burak nasıl savaşacaktı? Ben eminim ki, Burak karşısındaki insanları gördüğü zaman onlara ateş açamamıştır. Bu yanlıştır."

PKK Kürtlerin düşmanıdır
Üçüncü olarak, "en önemlisi psikolojik savaşta Türkiye'ye ağır darbeler indirilmiştir" diyen DP Lideri Zeybek, "Bakınız çok açık söylüyorum ve ilan ediyorum, PKK bir Kürt örgütü değildir, PKK Kürtlerin en büyük düşmanıdır" dedi. Demokrat Parti Genel Başkanı şöyle konuştu: "PKK bugün güneydoğudaki Kürt halkımızı ve diğer halkları esir almıştır. O bölge benim bilmedim bir bölge değil, Kaymakamlık yaptım ben orada bilirim. O bölgedeki benim Kirvem var. Orada yaşıyor. Kirvelik çok önemlidir güneydoğu için, kardeşlik gibidir. O bölgeyi ben bilirim. O bölgede mürşitler var, benim büyüklerim var. O bölgede bizim manevi gelişmemize büyük katkılarda bulunmuş insanlar var. Abdülhakim Arvasi o bölgedendir. Dolayısıyla çok açık söyleyeyim, o bölge halkı bugün terör örgütünün elinde esirdir. Türkiye güneydoğu halkını kurtarmalıdır terör örgütünden ve çok dikkatle dinlenmesini istiyorum, terör örgütünün yöneticileri Kürt değildirler. Terör örgütü bir Kürt örgütü değildir. Ama psikolojik savaşta öyle ağır darbeler indirildi ki, güneydoğu halkı ne yazık ki, teslim olmak zorunda kalıyor."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100