24 Ağustos 2014 Pazar 00:07
Haydar Baş bir mekteptir
ORHAN DEDE / TRABZON
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi Trabzon’da yapılan Başkanlık Divanı toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin aradığı çıkış yolunu ortaya koyan yaklaşım ve çarenin sadece Bağımsız Türkiye Partisi’nde var olduğunun altını çizen Dr. Abdullah Terzi şunları söyledi: “Cumhurbaşkanlığı seçimleri, Ak Parti’nin yapılanması ve CHP’nin kurultayı derken Türkiye’de siyaset kendi kulvarında şekilleniyor. Bütün bu gelişmelere rağmen Türkiye’nin çıkış yolunu ortaya koyan, çözümünü, çaresini ortaya koyan, ülkenin birlik, beraberlik ve bütünlüğünü siyasetin merkezine koyan yaklaşım ve çare sadece Bağımsız Türkiye Partisi’nde var. Bu nedenle bizim siyasetimiz günübirlik dalgalanmalardan, başka siyasi partilerin kendi içerisindeki itişip, kakışmalardan arındırılmıştır. Bağımsız Türkiye Partisi kadrolarının hakikaten bilimsel, siyasi ve ekonomik anlamda ve medeniyet platformunda söyleyecek sözü bitmez. İşlerimiz çabalarımız ve gayretlerimiz bitmez. Çünkü bizim duruşumuz çok farklı. Bu duruş Türkiye’de artık akademik plandan siyasi plana çok iyi sirayet etmiş olacak ki, ‘Büyük Uzlaşı’ dediğimiz cumhurbaşkanlığı seçimi dönemindeki çalışmalarımız, Genel Başkanımızın tutumu ve kadromuzun tutumu bunu en iyi şekilde ispatlamıştır. Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve teşkilatın bütün birimlerinin sandık başına gitmesi ve Genel Başkanımızın ardında durması ve bunu yaparken de ülkenin birliğinin ve beraberliğinin buna ihtiyacı olduğunu düşünmemiz, artık kavganın ve ayrıştırmanın bitmesi gerektiğine ve üniter yapının korunmasına olan inancımız bize bunu yaptırdı.” 

Türkiye’ye fırsat doğdu

Türkiye’ye yakın coğrafyada gerçekleşen olaylarda öne çıkan Rusya’nın tutumunu da konuşmasında değerlendiren Dr. Abdullah Terzi, Rusya’nın Batılı ülkelere yaptırım uygulamasının Türkiye’nin önüne büyük fırsatlar açtığını dile getirdi. BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi şöyle konuştu: “Bugün Rusya ile birlikte dünyada gelişen ekonomik ve siyasi dinamizm fevkalade önemli bir noktaya gelmiştir. Rusya elde ettiği siyasi ve ekonomik güçle Avrupa ve ABD ikilisine karşı oluşturduğu bir bloğu bugün çok rahat bir şekilde savunabiliyor, arkasında durabiliyor ve yeni ülkelerle bu bloğu güçlendirebiliyor. Son olarak Rusya gıda ürünlerinde Batıya karşı yaptırım uygulamaya başladı. Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş yıllardan beri Türkiye’nin tarım ve hayvancılıkla kalkınacağını ifade etmektedir. Hakikaten şu an Rusya’nın Batılı ülkelerin ürünlerine yaptırım uygulaması bir anda Türkiye’yi öne çıkardı. Şimdi Rusya Türkiye’den ürün almak istiyor.”

Haydar Baş farkı bu

“Sadece tarım ve hayvancılık alanında Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş’ın Milli Ekonomi Modeli’nde ifade ettiği projeleri Türkiye olarak hataya geçirebilsek Türkiye’nin ekonomik sorunları çözüme kavuşur” diyen Dr. Abdullah Terzi konuşmasını şöyle sürdürdü: “Şu an iktidarda olmadığı halde Genel Başkanımızın Ruslarla yaptığı anlaşmanın karşılığı 4 milyar dolar. Rusya ile Bağımsız Türkiye Partisi arasında imzalanan protokolün gereği olarak bugün itibariyle arkadaşlarımız Moskova’da. Kıbrıs çiftçileri ‘malımızı satamıyoruz’ dediklerinde Genel Başkanımız KKTC’nin 80 bin ton narenciyesini Rusya’ya ihraç etme kararı ve sözü aldı. Daha sonra tarım ürünleri kapsamında önce 2 milyar dolarlık akabinde de 4 milyar dolarlık anlaşma yapıldı. Bakınız iktidarda değiliz, Meclis’te değiliz ama Haydar Baş farkı bu. O’nun sözü dünyanın her yerinde geçecek ve her yerinde uygulanacak. Çünkü insanlık Prof. Dr. Haydar Baş’ın ortaya koyduğu çözüme muhtaç. Bugün Türkiye’nin her tarafını ürünlerle bezeyip, bunu 100 milyar dolara, 200 milyar dolara çıkarırsınız. Bu yapılırsa arkadaşlar Türkiye kazandığı parayı koyacak yer bulamaz.” 

Haydar Baş bir mekteptir

Dünyasını ve ahiretini kazanmak isteyen herkesin Prof. Dr. Haydar Baş’ın düşüncelerine ihtiyacı olduğuna dikkatleri çeken BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi şunları söyledi: “Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş hangi perspektiften bakarsanız bakın bir mekteptir, bir okuldur. O’nu hepimizin yeniden satır satır okumamız lazım. Prof. Dr. Haydar Baş’ın kitaplarını, konuşmalarını ve düşüncelerini kendimize altını çize çize mal etmemiz lazım. Çünkü Cenabı Hakk (cc) bu zamanda bu ilmi, bu hikmeti kendisine ihsan eyledi. İktisat olarak önümüze çıkıyor, siyaset olarak ve maneviyat olarak önümüze çıkıyor. Bunu biz yaşıyoruz. Tüm insanlığın Prof. Dr. Haydar Baş’a ihtiyacı var. Bu kitabı okuyacağız, bu mektebi bitireceğiz. Bu mektebin birer talebesi olarak hem dünyamızı hem ahiretimizi kazanacağız arkadaşlar.” 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137