03 Ocak 2015 Cumartesi 00:07
Haydar hocayı dinleyen Rusya dünya lideri oldu
Gazetemizin organizatörlüğünde düzenlenen “İslam Dünyasını Kuşatan Fitneler ve Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt” paneli Bolu’nun Seben ilçesinde gerçekleştirildi.  
Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen paneller halkımızın yoğun ilgisine sahne oluyor. Panellere olan ilgi, konusu ve içeriği bakımından milletimizin tüm gerçekleri öğrenmeye olan ihtiyacını da göstermiş oluyor. Seben’de düzenlenen panele, araştırmacı yazar Mustafa Yağcı, araştırmacı yazar Suat Hayri Sapmaz ve araştırmacı yazar İsmail İnceayan konuşmacı olarak katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından, Yeni Mesaj Gazetesi Bolu İl temsilciliği adına açılış konuşmasını Hayrettin Türkcan yaptı. Türkcan, insanlığın kurtuluşu olan Ehl-i Beyt’i tanımamıza ve doğru anlamamıza vesile olan Prof. Dr. Haydar Baş’a şükranlarını sundu. 

‘Sizin paralarınızla kiliseler ihya edildi’

İlk konuşmacı, araştırmacı yazar Suat H. Sapmaz, AKP’nin 12 yıllık icraatları ve dinlerarası diyalog projesinin ülkemiz ve milletimiz üzerindeki yıkıcı etkilerini slayt gösterisi eşliğinde delilleri ile birlikte anlattı.

Sapmaz, “Büyük Ortadoğu Projesi’nin neticelerine bugün bakıyoruz hep Müslümanların kanı akıtılıyor, Müslümanlar Müslümanlara kırdırılıyor, Müslümanları Müslümanlar öldürüyor bu çok acı bir olaydır” dedi. 

Siyasi iktidar, Avrupa Birliği için Akdamar Kilisesi’ni restore etti diyen sapmaz şöyle konuştu:

“4 milyon TL harcandı sizin vergilerinizle beraber. Bu ada Müslüman kadınların köylerden, kentlerden kaçırılarak içine konulduğu, tecavüz edildiği, işkence edildiği ve daha sonra bazılarının Van Gölü’ne atlayıp intihar ettiği meşhur Akdamar Kilisesi ve bunun üstüne çan’ı koydular ve içinde ayine başladılar. Yetmedi, biliyorsunuz Trabzon’da Sümela manastırını restore ettiler bizim paralarımızla ve o manastırda 5 yıldan beri ayin yapılıyor.

Ayine açıyor ama çok gariptir ki ayine gelen gençler sırtlarında Pontus yazan, Pontus devletini çağrıştıran flamalarla beraber dolaşıyorlar. Değerli kardeşlerim AB’ye uyum yasaları adı altında bütün azınlıklara sonsuz haklar verilmiştir ve bütün kiliseler bu manada onarılıyor.”

‘Velayetin başı İmam Ali’dir’

Araştırmacı yazar İsmail İnceayan da, “Dini ve Tarihi Arka Planında Ehl-i Beyt’e Karşı Bidat Akımlar: Nakşibendîlik” konulu sunumunu slayt gösterisi eşliğinde kaynakları ile tek tek ortaya koydu. Velayetin başının İmam Ali olduğunu ve İmam Ali’ye ulaşmayan hiçbir yolun hak olmadığını vurguladı. Nakşibendîliğin İslam tasavvufu gibi görünüp din dışı bid’atlara ön ayak olduğunu; İslam’da olmadığı halde sessiz zikri, kesintili silsileyi, velayetin başı Hz. Ali olmasına rağmen Hz. Ebubekir’e dayandırdıklarını, icazeti nasp yoluyla değil de ya mezardan ya Hızır’dan aldıklarını iddia ederek bid’at akımlar türettiklerini izah etti. Konuşmalarında kurtuluş savaşı sırasında meydana gelen hemen bütün ayaklanma ve isyanları sözde Nakşibendî şeyhlerinin organize ettiğini sözlerine ilave etti. İnceayan, Sebenlilere, İlahiyatçı Mehmet Emin Koç ve Tarihçi Emre Polat’ın kaleminden “Dini ve Tarihi Arka Planıyla Ehl-i Beyt’e Karşı Bir Akım Nakşibendilik” kitabını mutlaka okumalarını tavsiye etti. 

MEM, 150’yi aşkın ülkede uygulanıyor

Araştırmacı yazar Mustafa Yağcı ise, Prof. Dr. Haydar Baş’ın artık bütün dünya tarafından tanınan Milli Ekonomi Modeli (MEM) hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Yağcı, Prof. Dr. Haydar Baş’a ait ekonomi modelinin dünyanın tek modeli haline geldiğini, 150’yi aşkın ülkede uygulandığını, Haydar Baş’ı dinleyen Rusya’nın, Milli Ekonomi Modelini uygulayarak nasıl dünya lideri olduğunu anlattı.

Modelin, sosyal hayata yansımalarını birer birer anlatan Yağcı, sunumunun ayrıntılarına girerek Kapitalizmin kalesi Amerika’nın, Dolarla nasıl dünyayı sömürdüğünü dikkat çekici örneklerle anlattı. Kapitalizmi çöpe atan modelde ekonomilerde sürekli büyüme ve gelir dağılımında adaletin tamamen sağlandığı, paraya getirilen yeni bir tanımla tüm insanlığın umudu olduğu dile getirildi. 

Milli Ekonomi Modeli’nde; vatandaşlık maaşının 500 TL, ev hanımlarına 1.000 TL, çocuklara da 250 TL. verileceğini söyleyen Yağcı, Asgari ücretin 4 bin TL, olacağını, 100 bin TL’nin altındaki tüm vatandaşlarımızdan vergi alınmayacağını, tarım kesimine daha ürününü ekmeden faizsiz avansların dağıtılacağını ve ürünlerine alım garantisi verileceğini, işletmelere proje mukabili faizsiz, uzun vadeli devlet eliyle kredi verileceğini, madenlerimizin, yer altı ve yer üstü tüm zenginliklerimizin devlet-millet ortaklığı ile işletileceğini beyan etti. 

Buna benzer birçok projenin, Prof. Dr. Haydar Baş’ın imzasını taşıyan Noter tasdikli taahhütnamelerle halkımıza dağıtıldığını sözlerine ekledi.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.