09 Haziran 2006 Cuma 00:00
Hayra alamet değil
KİMDİ o 'Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Türk Devleti'nin karar mekanizmalarındaki ağırlığından rahatsız olanlar, Türk Ordusu'nun çekilmesiyle hasıl olacak boşluğa ecnebi kuvvetleri yerleştirmek isteyenlerdir' diyen adam? ~|~

Bendim.
Herhalde Ordu sindirilmeden Türkiye üzerinde niha" operasyonu yapmanın mümkün olmayacağı anlaşılmış olacak ki; bütün güçleriyle ve yabancı müttefikleriyle Türk Silahlı Kuvvetleri'ne saldırmaya başladılar.
Avrupa Birliği'nin haysiyet kırıcı dayatmalarını Türkiye'ye kabul ettirmek için özel surette teşkilatlandırılan lejyon birlikleri, kendilerini 'Kürt aydını' olarak tanıtan kırantaları da yedeklerine alarak öyle bir hücuma kalktılar ki; 'terör eylemlerini derin devletin kışkırttığı' bile yazıldı!
'Askerin PKK'ya ihtiyacı olduğu' yazıldı.
'İktidarın ellerinden gideceğini düşünen müesses nizam personelinin gerilim siyaseti uyguladığı' yazıldı.
Türk demokrasisinin kurucusu ve yegane koruyucusu olduğu halde 'darbe yapmak istediği' yazıldı.
Çetelerle ilişkilendirilerek alçakça tecavüzlere maruz kalan Türk Silahlı Kuvvetleri yolsuzluğa batmış ve yozlaşmış bir kurum olarak bile gösterildi!
Mehmet åkif;
'Ordu mademki efradını milletten alır,
Milletin keşmekeşinden nasıl azade kalır' diyor.
Doğru söylüyor.

Tamponu kaportaya telle bağlanmış bir hurda arabada dolaşıyorken, altına bir koltuk sürülünce kilolarca altının ve ayrıca trilyonlarca liralık muazzam bir servetin sahibi oluverenlerin ödüllendirildiği bir ülkede hırsızlığın yaygınlaşmasını önleyebilir misiniz? Yolsuzlukların resmen himaye görmesi ve hatta resmen organize edilmesi elbette Silahlı Kuvvetler'in zayıf karakterli bazı mensupları üzerinde teşvik edici tesirler yapacak ve bazılarının da şeytana uymasına sebep olacaktır.
Fakat yolsuzluklara karşı en sert ve acımasız mücadeleyi veren kurum da Türk Silahlı Kuvvetleri'dir.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde yolsuzluk iddialarının örtbas edildiğine dair bir tek örnek gösteremezsiniz. Fakat tepesinden tırnağına kadar pisliğe bulaşan birçok siyasetçi, bizzat genel başkanları tarafından himaye edilmiş, hatta daha büyük vurgunlar yapması için Bakan ilan edilivermiştir!
Daha iki gün önce 'Yolsuzluk var' dediği için Hatay Milletvekili Fuat Geçen'i partiden ihraç etmediler mi? Afyon Milletvekili Mahmut Koçak'ı da ihraç talebiyle Disiplin Kurulu'na sevketmediler mi? Türk Ordusu, yolsuzluğa bulaşanları yalnız hapis ve para cezasına mahkum etmez.
Hükümlü, Kuvvet Komutanı olsa bile lojmandan çıkarır. Korumalarını alır, silahına el koyar. Orduevlerine ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bütün sosyal tesislerine girişini yasaklar.
Birçok siyasinin ise hırsızları aklamak konusunda adeta ihtisas sahibi oldukları yakın tarihin kayıtlarıyla sabittir.
Biz Ordu aleyhindeki kampanyayı kötü niyetlilerle geri zekalıların iddia ettiği gibi demokratik reformlarla falan ilişkilendirmiyoruz. Hayra alamet olarak da kabul etmiyoruz.
Hiç şüpheniz olmasın ki; Ordu'ya saldıranlar Türk Silahlı Kuvvetleri'nin çekilmesiyle hasıl olacak boşluğa ecnebi kuvvetleri yerleştirmek isteyenlerdir!

Necdet Sevinç/ Tercüman
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137