08 Kasım 2010 Pazartesi 00:00
Hedefte millet var


Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Anadolu coğrafyası üzerinde gözü olanların Türk milletini birbirine düşürmek istediklerini söyledi
~|~

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Türkiye üzerinde oynanan küresel oyunlara dikkat çekti. Terörün vatandaşların içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılardan beslendiğini ve bundan dolayı tüm vatandaşların açlık, fakirlik ve muhtaçlıktan bir an önce kurtarılması gerektiğine işaret eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, terörün kökünün kazınması için "Baba Devlet" anlayışının hayata geçmesi gerektiğini dile getirdi.

BOP'un hedefi çok başka

BOP'un asıl hedeflerinden birinin bölgede Kürt devleti kurulması olduğunun altını çizen Prof. Dr. Haydar Baş, "Batılı güçlerin asıl amacı 1980'den önce yaptıkları gibi Türkiye'de iç savaşmak çıkartmaktır" dedi. Terörün kaynağının dışarıda olduğunu söyleyen BTP Genel Başkanı şöyle konuştu: "Birileri bu topraklar üzerinde yaşayan insanları buradan çıkartmak istiyor. Niçin? "Biz bu topraklarda yaşayan insanları buradan çıkaracağız ve buraları kendimize vatan yapacağız" diyor. Bir tanesinin niyeti bu. Diğerinin niyeti ne? Bu coğrafyada senin rahatın olmaması lazım ki, iki yakan bir araya gelmesin ve kendisi için beklediği tehdit unsuru olmasın."

Hedefte devlet ve millet var

"Bu topraklarda gözü olanlar bizi birbirimize düşürmek istiyor" diyen Prof. Dr. Haydar Baş sinsi planın nasıl uygulandığını da tüm ayrıntılarıyla anlattı. Prof. Baş yıllardan beri Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde yuvalanan misyonerlerin fitne tohumları ekerek bu bölücülük ve ayrımcılığı körüklediğine dikkat çektiği konuşmasında, "Bu tohumlar milleti bölme, parçalama ve de bu milleti birbirine düşürme tohumlarıdır" dedi. Prof. Dr. Baş şöyle konuştu: "Demokrasi havarisi geçinenler bilsinler ki, bu yutturmacaları millet asla yutmaz. Burada hedef yüce Türk milletidir, Türk toplumudur, devletidir ve coğrafyasıdır. Aklımızı başımıza devşirelim."

Terör fakirlikten besleniyor

Terörün vatandaşların içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılardan beslendiğini ve bundan dolayı tüm vatandaşların açlık, fakirlik ve muhtaçlıktan kurtarılması gerektiğine işaret eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, "insanlar kendi memleketlerinde geçimlerini sağlayabilmeli" şeklinde konuştu. "İnsanımız gidip de parayı sadece İstanbul'da kazanmayacak veya Ankara'da kazanmayacak. Nerede kazanacak? Diyarbakır'da da kazanacak, Muş'ta da, Antep'te de kazanacak" diyen Prof. Dr. Baş, "İşte devlet, bu imkânları vatandaşının önüne koyabilen güçtür. Bunu yapabilen adama ne denir? Devlet adamı ve siyaset adamı denir. Bunu yapamayan adama da hiç bir şey denmez" şeklinde konuştu.

Baba devlet anlayışı terörü yok edecek

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, milleti fakirlikten kurtaracak icraatların Milli Ekonomi Modeli'nde yer alan sosyal devlet projeleriyle hayata geçebileceğini söyledi. BTP iktidarı döneminde vatandaşlık maaşı, ev hanımlarına maaş ve çocuk maaşı gibi projelerin devreye koyulacağını ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş, "bu şekilde devlet baba olacak ve evlatlarını dağa çıkarmayacak" dedi. "Biz inşallah, gücü kuvveti milletimizle beraber elimizde bulundurduğumuz gün göreceğiz ve göreceksiniz ki, bütün bunlar hükümsüz kalacak" şeklinde konuşan Prof. Dr. Baş, "Bizim derdimiz vatan, millet ve devlettir. Bunu korumaya mecburuz" dedi.

Terörü söküp atacağız

BTP'nin ortaya koyduğu plan ve projelerle ülkeyi düze çıkaracaklarını söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, BTP iktidarında her Türk vatandaşına verilecek vatandaşlık maaşıyla 'Bu ülkeden terörü ve anarşiyi de biz söküp atacağız' diye konuştu. BTP Genel Başkanı şunları kaydetti: "Ben Türk vatandaşıyım diyen herkes vatandaşlık maaşı alacak. Dağa çıkan eşkıya bu parayı almak için şehre inip, 'Ben Türk vatandaşıyım' der mi demez mi? İşte terör böyle çözülür. Terörü çözmek istiyorsan eşkıyayı aşağı indirip adam edeceksin. Eğitip, cebine para koyacaksın, sırtını giydireceksin. Türkoğlu Türk yapacaksın. Bunu yapacak olan sadece ve sadece Bağımsız Türkiye Partisi iradesidir."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100