11 Haziran 2015 Perşembe 00:20
Hepsi koalisyon kursa hiçbir şey yapamazlar

ORHAN DEDE / TRABZON

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Kadırga TV’de canlı olarak yayınlanan Arka Plan programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bağımsız Türkiye Partisi’nin oylarının sandıkta çalınması konusunun gündeme geldiği programda Prof. Dr. Baş, “Böyle bir yanlışlık yapıldı, oyun oynandı. İstedikleri sonucu elde ettiler. Şimdi hodri meydan! Bakalım ne yapacaklar? Hiçbir şey yapmaları mümkün değil. Milletimiz bunu çok iyi bilsin. Bize oy vermek istediği halde kandırılanlar da dahil olmak üzere o kadar büyük bir mahrumiyet içine girdiler ki, bugün işçisi, memuru, emeklisinin tamamı 5 bin lira asgari ücret alacaktı. Benim gösterdiğim kaynaklar hayali kaynaklar değil, reel kaynaklar. Bunlarla birlikte asgarisi 5 bin lira, azamisi 10 bin lira olan maaşa sahip olacaklardı. Nasıl bir körlük, nasıl bir sağırlık ki bunu görmüyoruz. Ben bunu anlamıyorum. Bunu dünya uyguluyor. BRICS ülkeleri uyguluyor. Şu anda benim sistemimi uygulayan net 17 ülke var, 120’den fazla ülke de kısmen uyguluyor. Bunda öyle sonuçlar alıyorlar ki kapitalizmi tarihe gömdüler. Şimdi bunu halkın görmemesi, duymaması mümkün değil. Nasıl bu yanlışlara gidip evet diyebilir?” diye konuştu.

Bunlar koltuk siyaseti yapıyor

Görüşleri aynı olan, kapitalizmin bir şubesi gibi davranan siyasilerin Türkiye’nin sorunlarını asla çözemeyeceklerini söyleyen Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş sözlerine şöyle devam etti: “Tamam, AKP bugün 258 vekil aldı, 550 tane versin. AKP 13 yıldır iktidar. Borçtan başka bir şey yapabildi mi? 1 trilyon dolar borca dayandı. Bu millet devlet olarak, siyaset olarak bunu nasıl ödeyecek? Mümkün değil. Bunu tekrar sen kazandırsan eline ne geçecek? Bırak onu ikinci parti CHP, yüzde 25 oy aldı. Bırak yüzde 25’i yüzde 50 rey verelim ona bir şey yapabilir mi? El cevap yapamaz. Niye? Hepsinin görüşü aynı, hepsi kapitalizmin bir şubesini temsil ediyor. Hayır, o değil Milliyetçi Hareket Partisi gelsin, 350 tane vekil verelim. Vallahi de yapamazlar. Eğer bunların kabiliyeti olsaydı, 2001 yılında seçime 1.5 yıl varken hükümeti bırakıp kaçar mıydı? Ne diye şimdi iktidara talip olacak? Zaten dikkat ederseniz iktidar da olmak istemiyorlar. Meclis’e kapağı atalım, bir koltuğumuz olsun istiyorlar. Böyle siyaset olabilir mi?”

‘Benden başkası onu kurtaramaz’

Milli Ekonomi Modeli’ni uygulayan devletlerin çok ciddi neticeler aldığının altını çizen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, “Geçmişte ben anlatıyordum, ‘canım bunun denenmiş olanı yok ki, biz bunu kabul edelim’ diyorlardı. Şimdi bütün dünya uyguluyor Milli Ekonomi Modeli’nin ve ciddi neticeler alıyor. Putin, 2013 yılında ABD halkı tarafından dünya lideri seçildi. Putin kendi itiraf ediyor, ‘beni bu noktaya Haydar hoca getirdi’ diye. Rusya İktisat Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Lisiçkin, ‘Dünyanın Haydar Baş’ın sistemine ihtiyacı var’ diyor. Bizim millete bakıyorsun, bir kulağından giriyor, ötekinden çıkıyor. Doğru benim en az 4-5 milyon oyumu çaldılar. Ben bunu kabul etmiyorum. Ben Türkiye’de en az yüzde 60 oy alması gereken bir insanım. Ben bu Türkiye’yi 1 yılda ayağa kaldırırım, ondan sonra da bana ihtiyaç olmaz. Kim mağdur oldu? Millet mağdur oldu. 5 bin lira maaş alacaktı, alamıyor. Bu ev hanımları nasıl bir mantık taşıyor? Açlıktan nefesi kokuyor, bunu elinin tersiyle reddetti.

Sen kime karşı çıkıyorsun? Ben senin reyini niye isteyeceğim? Ben Allah rızası için buradayım. Sen şimdi düştüğün çukuru görüyor musun? Sayın reis de oynadı benimle… O beraberken beni ayıktırmadılar dediği adamı da ben ayıktırmıştım, o da benimle oynadı. Geçenlerde seçim konuşmaları için bizim Selim kardeşimiz onların televizyonuna gidiyor, ‘Biz Haydar hocaya yaptıklarımızın belasını çekiyoruz’ diyorlar. Şimdi ben haber vereyim. Öyle bir girdaba düştü ki, Amerika Amerika dedin şimdi boyuna ip attı. Bu sonuç odur. Sana biz bunu söylemiştik, bundan kurtulman mümkün değil, çünkü bu ABD’nin âdeti önce kullanır, sonra harcar. Şah’ı harcadı, Saddam’ı harcadı, bir sürü adamı harcadı sana mı insaf edecek? Ben şimdi ona da acıyorum, hiçbir şey onu kurtaramaz. Ama iman ehli göründüğü için bir tek şansı var, gelecek benimle oturacak, onu kurtaracağım. Benden başka hiç kimse onu kurtaramaz bunu iyi bilin. Çünkü onu kurtaracak olan global güçlere hodri meydan diyecek, proje sahibi, model sahibi, kadro sahibi, teknik eleman sahibi bir irade olması lazım.”

Hepsi birleşse bir şey yapamazlar

“Aziz milletime sesleniyorum. Mevcut siyesi partilerin hiçbirisi hiçbir şey veremez. Tek başına değil, bütün partiler bir araya gelip bir koalisyon hükümeti kursun, yeminle konuşuyorum hiçbir şey yapamaz” diyen BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş şöyle konuştu: “Artık bizim dönem başladı. İnanırsın kazanırsın, inanmazsanız hepiniz kaybedersiniz. Benim vazifem benim dönemimim başladığını ilan etmemdir. Bizi kabul edip, benimle beraber olan milyonlara çok teşekkürler ediyorum. Kabul etmeyip de ayıkmayı Cenabı Hak’tan (cc) niyaz ediyorum. Kurtuluşları bizimle beraberdir, başkasıyla değil.

Ben milletimin gönlünde yer ettim, ben milletimin malıyım. Ben bu millete rahat bir nefes aldırmak için siyasete girdim. Ama ben İstanbul mitinginde detaylı olarak ben bu madenler konusunu ele aldım ve nasıl yapacağımı izah ettim. Aman Ya Rabbi, ondan sonra bizim stantlara böyle ecnebi karakterli adamlar gelerek, ‘madenler konusunu siz neden işliyorsunuz, böyle bir varlık yok’ demeye başladılar. Öyle oyunlar öyle oyunlar aman Ya Rabbi. AKP’nin maden diye bir derdi yok, zaten yabancılara veren o. CHP, MHP ve HDP’nin de böyle bir derdi yok. Yahu Diyarbakır’ın dağlarında ecnebiler petrol çıkarıyor, Selahattin Bey bir defa ‘biz bunları yabancıların elinden alacağız ve halkıma vereceğim’ dedi mi? Demedi, demesi de mümkün değil.”

Bizi küçültmeleri mümkün değil

Güneydoğu’da yaşanan sorunlar güç kullanarak değil, sevgiyle ve dostlukla çözülebileceğini söyleyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi: “Güneydoğu meselesini bizim dışımızda kimse halledemez. Bu iş jandarmayla, polisle, kolluk kuvvetleriyle çözülecek bir mesele değildir. Bu sevgi işidir, dostluk işidir. Bir kerede bu noktaya gelinmemiştir. Yani Güneydoğulu kafası bozuldu da dağa çıkmadı. Öyle bir süreç ki pislikle bile ona yedirildi, en iyi Kürt ölü olandır denildi. Böyle bir aşamadan sonra buraya gelindi. Adam ne yapıyorsa iyi olamıyor, dağa öyle çıktılar. Biz o zamanın şartlarında dedik ki, yanlış yol içerisindesiniz, bu yolla bu meseleler halledilmez. Bazı arkadaşlar bana ‘Sen bu işi anlamazsın’ dediler. Görürüz sonunu dedim ben mi anlıyorum sen mi anlıyorsun. Gördük sonunu, sen etek giydin, adam bugün Meclis’e girdi, engel olabildin mi?”

Projelerimi çalanlar ancak bizi büyütür

“Bağımsız Türkiye Partisi’nin oyunu çalıp, bize hainlik yapmaları bizi daha büyütür” diyen Prof. Dr. Haydar Baş, “Bana da bu zulmü yapabilirler. Bana bu zulmü yaparlar da etek giyecekler. Hainliktir bu ya! Ben bir ilim adamıyım, beni dünya tanıyor. Senin yaptığın işe bak. Benim oyumu çalacaksın, benim görüşümü değiştirmeye çalışacaksın. Benim değişmem, şu veya bu olmam mümkün değil ki. Beni ne kadar çalarsan o kadar büyürüm. Cimri insan zekât vermekten korkar, bunların hali cimri insana benziyor. Cömert adam da ne kadar zekât verirse malı o kadar artar. Nereye benzer? Bundanmış ağaca benzer. Ağacı budarsın küçüldü zannedersin, birkaç yıl sonra cesameti alabildiğine büyür. Bizim hareketi küçültmeleri mümkün değil, çünkü bu benim olmaktan çıktı, dünya insanlığına, milletime mal oldu” dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100