06 Aralık 2010 Pazartesi 00:00
Herkesi bolluğa kavuşturacağız


Prof. Dr. Haydar Baş, "Biz ülkenin gidişatını Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet?Milli Devlet tezlerimizle 24 saat içinde tersine çevirir, herkesi rahata, bolluğa ve huzura kavuştururuz" dedi
~|~

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş çarpıcı açıklamalarda bulundu. "Türkiye bizim uygulayacağımız Milli Ekonomi Modeli'yle düzlüğe çıkacak" diyen BTP Genel Başkanı, "Dünya istese de bize dönecek istemese de bize dönecek. Biz bu işi çok iyi biliyoruz. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Kısa süre içerisinde biz Türkiye'nin kaderini doruk noktaya çıkartırız ve dünyanın lider ülkesi yaparız" dedi. Türkiye'nin tüm meselelerini çok iyi bildiğine işaret eden BTP Genel Başkanı, Milli Ekonomi Modeli'ni uygulayarak bu sorunların tamamını borçlanmadan çözmeye hazır olduklarını açıkladı. Prof. Dr. Baş şunları söyledi: "Ben ülkemin meselelerini çok iyi biliyorum. Ve ben bu problemleri çözmesini de biliyorum ve ben bunları çözerken de herhangibir ecnebi kaynağına müracaat edecek değilim. Çözümü bu milletin içinden milletle beraber ortaya koyan bir anlayışa ve fikre sahibim. Onun için bizim görüşümüz milletin görüşüdür, bizim anlayışımız milletin anlayışıdır. Bu yerli, tamamen millete ait bir görüştür bir yaşayıştır."

Gelir adaletli paylaşılmalı

Gelir dağılımında adalet temin edilmedikçe, toplumsal huzur ve barışın sağlanmasının mümkün olmadığını belirten BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, ortaya koyduğumuz "Sosyal Devlet ? Milli Devlet" tezimizde ayrıntılarıyla açıklamış olduğumuz sosyal projelerimizle, gelir dağılımında adaleti sağlayacağız" dedi. Tüketim eksenli analizle oluşturdukları Milli Ekonomi Modeli'nde "Vergisiz bir Türkiye" projesi geliştirdiklerini belirten BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, "BTP iktidarında, yıllık 100 bin TL altında gelir olandan vergi alınmayacaktır. Dolayısıyla bu miktar, tüketimi harekete geçirmek üzere piyasaya aktarılmış olacaktır. Böylece dar gelirli kesimin gelir düzeyi istenilen seviyeye yükseleceği gibi, alım gücünün artması, üretici ve esnaf için ihtiyaç duyulan pazarın da oluşmasını sağlayacaktır" dedi.

Dünya kadar kaynağımız var

Bu kadar büyük yer altı rezervlerine sahip Türkiye'de "kaynak nerde?" sorusunun anlamsız olduğuna dikkat çeken BTP Genel Başkanı, işlendiği takdirde kaynaklarımızın değerinin kat kat artacağını söyledi. Prof. Dr. Haydar Baş şöyle konuştu: "Kaynak soruyorlar, yahu bu kadar kaynağımız var. Adamlar diyorlar ki, 'Türkiye'nin 3 katrilyon dolarlık kaynağı var'. Hammadde işlenip revaç bulduğu zaman en az bire on yapar. Mesela, bir kilo demirin kilosu nedir? İki lira olduğunu varsayalım. Ama bugün bir otomobilde bir kilo demiri şu kadar bin liraya alıyorsun. Hepsinde öyle. Biz buna bire on ilave edersek, 3 katrilyon dolarlık yeraltı kaynağı, en az 30 katrilyon dolarlık yeraltı kaynağı demektir. Soruyorum; 30 katrilyon dolar, Türkiye'yi değil, dünyayı kaç sene bakar? Yeminle konuşuyorum, en az 1000 sene bakar, 2000 sene bakar."

Kurtuluş tezleri ortaya koyduk

Türkiye'yi her türlü sıkıntıdan kurtaracak tezler ortaya koyduklarını dile getiren BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, "ülkenin tüm sorunlarını çözeceğimizden kimse kuşku duymasın" dedi. Prof. Dr. Baş şöyle konuştu: "Türkiye'yi kurtaracak olan bir tez var. O tez nedir? Milli Ekonomi Modeli ve Milli Devlet, Sosyal Devlet tezleri. Ekonomide en sağlam, en düzgün yol nedir? İnsanın fıtratına uygun, beşeri şartlarına cevap verebilecek hayatı insanımıza ve insanlığa yaşatmak. İşte biz bunu Milli Ekonomi Modeli ile ortaya koyduk. Biz ülkenin gidişatını Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet?Milli Devlet tezlerimizle 24 saat içinde tersine çevirir, herkesi rahata, bolluğa ve huzura kavuştururuz. Bunda kimsenin kuşkusu olmasın."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137