28 Temmuz 2010 Çarşamba 00:00
HİÇBİR TEHDİT BENİ KORKUTAMAZ


BTP Lideri Prof. Dr. Baş, darbe döneminin en büyük mağdurlarından birinin kendisi olduğunu ifade ederek, "Buna rağmen devlet ve asker düşmanlığı yapmadım. Hiçbir tehdit beni korkutamaz. Kimsenin hukukuna tecavüz etmem, kimseyede hukukuma tecavüz ettirmem" dedi

~|~

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Kayseri'nin Talas İlçesi'nde bir çok TV kanalından canlı yayınlanan Tarım Analiz programına konuk oldu. Prof. Dr. Baş, Kayseri'de Anayasa referandumu konusunda da dikkat çekici açıklamalarda bulundu. BTP Genel Başkanı, önce 1980 askeri müdahalesi öncesi Türkiye'nin içinde bulunduğu çatışma ortamına değinerek, şunları söyledi: "Size o zamanki Türkiye'yi bir tarif edeyim. İhtilale 3 ay kala, her gün 60?70 insan nedeni ve niçini belli olmayan bir meçhuliyette hayatını yitiriyordu. 5 bin insan 1 yıl içinde ölüm şerbetini içti. Sokaklar, caddeler, mahalleler bölünmüştü. A Mahallesi solun elinde, B Mahallesi sağın elindeydi. Şu sokak filancının, bu cami filancının elindeydi. O günü yaşayan arkadaşlarım bilirler. Camiye giden cemaat, 'Allahım, bir şey olsa da, memleketteki bu hal sona erse' diye dua ediyordu. Millet dua ile askeri adeta davet ediyordu. Tabii 12 Eylül'den sonra herşey bir anda kesildi. İçeriye önce kimi aldılar? Haydar Hoca'yı..."

Hukukuma tecavüz ettirmem

Darbe döneminin en büyük mağdurlarından birinin kendisi olduğunu söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, buna rağmen devlet ve asker düşmanlığı yapmadığına işaret ederek, "Allahıma şükürler olsun. Hiçbir tehdit beni korkutamaz. Hiç kimsenin hukukuna tecavüz etmem, hiç kimseye de hukukuma tecavüz ettirmem. Devlet de olsa, asker de olsa müsaade etmem. Çıktım, evvela davayı kazandım. Açtığım tazminat davasını kazandım. O günün şartlarında TCK 163'ten içeri girip de, tazminat alan tek Türk evladı benim."

Başbakan'ın gözyaşları tiyatro

BTP Genel Başkanı, daha sonra sözü Başbakan Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta grup toplantısında yaptığı konuşmada, ağlamasına getirerek, şöyle konuştu: "Ağlayan Sayın Başbakan'a bakıyorum. Sen o gün top koşturuyordun. Senin neyin gitti, söyle bana da ben de bu şunu ya da bunu kaybetti de ağlıyor. Sevgili arkadaşlar... Bunlar tiyatro. Bu kadar olmaz! Sen 28 Şubat şartlarında mağdur olduğunu iddia ediyorsun, 28 Şubat şartları seni bugünkü noktaya taşıdı. Hadi o günün faillerini hesaba çek! Niye çekmiyorsun? Zamansaşımına uğramış davaları gündem ediyorlar. Bu davalar hukuken sakıt olmuş, düşmüş! İstesen de bunu gündeme getiremezsin. Bunu şu an gündeme getirmenin adı istismar olmaz da, ne olur?"

Milli Anayasayı BTP yapacak

Halkın tüm ihtiyacına çözüm getiren gerçek anlamda milli bir anayasanın BTP iktidarı döneminde yapılacağını ifade eden Prof. Dr. Baş, Türk milletine seslenerek, şöyle konuştu: "Bütün milletin mutabakatını temin eden iyi bir Anayasa, her kesimin ihtiyacına cevap veren; can, mal, namus, din ve vicdan emniyetini, geçim ve seyahat emniyetini, tahsil emniyetini teminat altına alan dört dörtlük bir Anayasa istiyor musunuz? İyi bilin ki, o Bağımsız Türkiye Partisi iktidarı döneminde Haydar Hoca ile vücut bulacaktır. Kuşkunuz olmasın."

Tarım kesimine büyük destek

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Tarım Analiz programında partisinin tarım politikalarına değinerek, şunları söyledi: "Tarımla iştigal eden kardeşlerim beni iyi dinlesinler. Senin tarlanda yetiştirdiğin ürüne sahip çıkan lider benim. Ürünlerinizi sigortalatacağım. Sizi de sigortalı yapacağım. Bir tek kuruş para da ödemeyeceksiniz. Yaptığınız masrafları 3 yıl Devlet Baba geri almamak kaydıyla karşılayacak. Tarımla iştigal eden kardeşlerim: Evvela bunlara referandumda HAYIR diyerek, iyi bir sille atacaksın."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.